Kariéra, láska a zdravie v budúcom roku podľa hviezd

Bratislava 15. decembra (TASR) - V roku 2002 vládol Mars - planéta vysokej energie, ale aj vojen, hádok, či úrazov a nehôd. Keď si v krátkosti premietneme ...

Bratislava 15. decembra (TASR) - V roku 2002 vládol Mars - planéta vysokej energie, ale aj vojen, hádok, či úrazov a nehôd. Keď si v krátkosti premietneme priebeh uplynulých udalostí, najmä rôznych katastrof, či už vo vzduchu, na mori, alebo na zemi, môžeme byť radi, že sme na konci tohto náročného roku a že je pred nami (aspoň dúfame) pokojnejší a tvorivejší rok Slnka.

V roku 2003 teda od bojovného Marsu preberá vládu dobroprajné Slnko, plné pozitívnej energie, možnosti zveľadiť to, čo sme v uplynulých obdobiach zanedbali. Môžeme sa sústrediť na riešenie problémov vo všetkých oblastiach, ktoré budú prospešné pre jednotlivca aj pre celok. Musíme však byť pozorní a obozretní, lebo Slnko bude pôsobiť na náš život v súčinnosti s ostatnými planétami.

Baran

Kariéra: V priebehu prvého polroka, až do augusta sú ľudia narodení v znamení Barana ovplyvňovaní pozitívnym postavením Jupitera, planéty šťastia, ktorá už začiatkom februára vytvorí s Marsom, vládcom Baranov takú vzájomnú konšteláciu, ktorá môže priniesť vzácne chvíle v láske, v šťastí, a teda i vo výhrach. V období od polovice februára až do 5. marca máte dobré obdobie, v ktorom nebude taká činnosť, v ktorej by sa vám nepodarilo dosiahnuť vytúžený úspech a ocenenie. Od polovice januára až do augusta hviezdy prajú zmenám, či posilneniu v kariére, v rozšírení duchovného obzoru a úspešnému postupu vo vysokoškolskom štúdiu. Opatrnosť v kritických postojoch voči šéfovi a v narábaní s peniazmi by ste mali zvýšiť od 10. do 20. októbra a potom všetko dopadne dobre.

Láska: Bude sa vám dariť s menšími prestávkami po celý rok. Zvlášť na tých, čo sú sami, sa Venuša bude častejšie usmievať a prinesie im nové šance na zoznámenie a následné harmonické chvíle. Na prechode rokov sa síce môžu objaviť nejaké mráčiky, ale od 10. januára až do 5. februára budete oplývať šťastím, pod vplyvom láskavých lúčov Venuše. Podobné chvíle radosti môžete zažiť aj v marci, v druhej polovici apríla, ale najmä v mesiaci lásky v máji, keď sa mnohí z vás zasnúbia, či oženia - vydajú. Ktorí to nestihnú v máji, čaká ich ďalšia možnosť v júli, auguste, ale aj v novembri.

Zdravie: Barani majú väčšinou dobré zdravie, ale aj tak bude rok 2003 mimoriadne vhodný pre akúkoľvek fyzickú aktivitu a športové vyžitie. Ak sa dáte na turistiku, mala by byť fyzicky náročnejšia. Veľmi dobré obdobie na posilnenie svojho zdravia a zbavenie sa dlhodobo vlečúcich zdravotných problémov budete mať v máji a v júni. Jediné obdobie, keď môžete pociťovať potrebu tak trochu hazardovať so svojím zdravím bude v priebehu apríla. Preto pozor na prílišné vypätie a úrazy z prepracovanosti, či nepozornosti.

Býk

Kariéra: Rok 2003 bude pre Býkov dobrým rokom, ktorý im prinesie pomerne dobré zdravie a priaznivé chvíle lásky a harmónie. Už od začiatku roka vám planéty prajú na ceste zvyšovania kariéry. V tomto období až do 15. februára môžete nielen postúpiť v kariére, ale aj uspieť pri zmene povolania. Okrem toho okolo 5. februára môžete mať radosť zo zakúpeného žrebu, či podania tiketu. V druhej polovici februára zvážte na prvý pohľad dobre vyzerajúcu ponuku, lebo neskôr by sa mohlo ukázať, že prináša problémy. Naopak, v období od marca až do mája sa môžu vyskytnúť výhodné ponuky aj s finančným efektom. V druhej polovici roka sa pripravte na pokojnejší priebeh s rozumným hospodárením s financiami z prvého polroka a upevňovaním dosiahnutej pozície v zamestnaní.

Láska: Môže byť v januári trochu naštrbená náhlym kritickým postojom, ktorý sa neskôr ukáže ako neopodstatnený. Pozor na to, lebo škoda by bolo narušiť harmonické vzťahy, ktoré sa niekedy ťažšie naprávajú. Krásne obdobie, plné harmónie môžete prežiť od druhej polovice mája až do 10. júna, potom v júli, septembri a v decembri. Riziko existuje v auguste, kedy husté mraky okolo Venuše môžu sťažiť vzájomnú komunikáciu. Je potešiteľné pre Býkov, že aj táto situácia sa dá zvládnuť.

Zdravie: Vážte si zdravie a už od začiatku roka ho zveľaďujte posilňovaním v saune, či na turistike. Planéta Mars vás totiž bude v priebehu roka zvádzať k prílišnému vypätiu, preto pozor na úrazy, alebo hádky. V marci a v apríli využite príliv pozitívnej energie, zistite si kedy bude ubúdajúci mesiac a využite túto dobu na úspešné zredukovanie svojej váhy. Až do konca roka máte priaznivé obdobie a vaša kondícia môže nadobudnúť želané výsledky.

Blíženci

Kariéra: Narodení v tomto znamení nebudú mať rok bez prekážok a obmedzení, lebo najmä planéta Saturn, ktorá sťažuje a spomaľuje realizáciu plánov Blížencov sa až do júna nachádza v tomto vzdušnom znamení. Preto nie všetky plány, najmä čo sa týka zlepšovania a upevňovania kariéry vyjdú podľa predstáv. Napriek tomu planéta šťastia Jupiter sa postará o to, že plány z minulého roku sa môžu stať realitou. Veľmi pozitívne obdobia sa črtajú pre blížencov v druhej polovici februára, od 20. marca do 5. apríla, v druhej polovici júna a júla a od 10. do 25. októbra. Zvlášť obdobie od 15. do 30. júna môže byť pre vás veľmi šťastným, lebo rozumová činnosť a aj cit v láske budú v nádhernej harmónii. Využite toto priaznivé obdobie na upevnenie svojho postavenia v zamestnaní, v láske, ale najmä v obchodno-finančných transakciách.

Láska: Bude to rok hľadania nových kontaktov a upevňovania starších priateľstiev. Zrejme sa rozhodnete urobiť si selekciu doterajších priateľstiev. Niektoré sa utužia a povýšia na lásku, iné sa zrušia, z niektorých sa môžu stať i nepriateľstvá (najmä závisť dokáže i nemožné). Veľmi pekné a harmonické obdobie sa črtá v marci. Aj tí z vás, ktorým sa nedarilo nadviazať pevnejšie vzťahy, či nájsť lásku, môžu v tomto období zažiť priazeň Venuše. U niektorých bude harmonické obdobie pokračovať aj v máji a s menšími prestávkami aj v júni, júli a v auguste. Dosť času povedať si áno na radnici, či pred oltárom.

Zdravie: Blíženci budú počas roka v dobrej kondícii, no nie bez vlastného pričinenia. Nový rok by ste mali začať vo skvelej forme, aby ste v poslednej dekáde januára odolali nástrahám rôznych vírusov, ktoré by vás mohli natlačiť do práceneschopnosti. Prechádzky zimnou prírodou a dlhšie túry s nabaleným batohom potrebných prírodných vitamínov sú základom pre dobré zdravie a odolanie nástrahám počasia. Lyžovačka sa vám vydarí v decembri.

Rak

Kariéra: Narodení v znamení Raka budú prežívať rok 2003 nie s najlepším pochopením. V prvej polovici roka bude planéta Saturn prostredníctvom rôznych neprajníkov či nepriateľov sťažovať Rakom snahu zlepšiť si podmienky v zamestnaní, budovaní kariéry, ale aj v uskutočňovaní plánov. V druhej polovici roka prejde Saturn do vášho znamenia a za pomoci, či pôsobenia ostatných planét bude pôsobiť dosť zložito. Niektorí z začnú novú životnú periódu (najmä narodení v prvej dekáde znamenia), druhí budú bojovať s upevňovaním svojho charakteru. Napriek tomu postretnú Rakov v aj chvíle plné entuziazmu a zanietenia pre prácu, najmä v období od 5. do 20. marca, od 10. apríla až do konca roka s výnimkou novembra, kedy by ste si mali dať pozor na nepodloženú kritiku spolupracovníkov. Problémy s komunikáciou by sa mohli objaviť aj v období celého januára, na prechode z marca do apríla a v druhej polovici decembra. V týchto obdobiach nerobte žiadne dôležité rozhodnutia, ktoré by sa týkali vašej kariéry.

Láska: Pre Rakov sa črtá veľmi rušný rok. Je všeobecne známe, že Raci sú o niečo citlivejší, ako ostatné znamenia, preto vášnivejšie prežívajú každé pohladenie Venuše, ale aj jej zníženie priazne. Hviezdy sa vám v tomto roku postarajú o nejedno prekvapenie, no o to je to náročnejšie, že práve vtedy budete čakať opačný účinok. Veľmi pekné a romantické obdobia môžete prežívať v apríli, od 20. mája do 10. júna, v júli, od 20. augusta do 15. septembra a počas októbra. V týchto obdobiach sú vhodné chvíle na zásnuby, či uzavretie manželstva.

Zdravie: U Rakov bude v roku 2003, no najmä v jeho druhej polovici na závidenie. V januári symbolicky naznačí Mars veľký prílev energie, no pozor na prepínanie, lebo už v marci a v apríli by ste mohli mať zdravotné problémy. Ak sa budete vzorne starať o svoju kondíciu, celý druhý polrok, až na malú výnimku v druhej polovici decembra, budete oplývať vitalitou a nadšením.

Lev

Kariéra: Narodení v znamení Leva, ale najmä tí, ktorí sa narodili v strednej dekáde znamenia môžu naplno očakávať štedré pôsobenie planéty šťastia Jupiter v každej oblasti. Spolupôsobenie planéty Merkúr a vzdialenie sa planéty Urán z nepriaznivého postavenia môže vo vás vyvolať v období od 20. marca do 5. apríla taký pocit šťastia, aký ste dávno nepoznali. Toto obdobie, ako aj od 15. do 30. júna využite na rozvoj svojej kariéry, realizáciu plánov a projektov, na ktoré ste v ostatnom období nemali čas, alebo ste si na ne nespomenuli. Planéty vám naznačujú, že najšťastnejšia doba na podnikanie, či realizáciu zmien v zamestnaní nastane pre Levov v druhej polovici júla a v prvej polovici októbra a v druhej polovici novembra. Ak zanedbáte tento čas, potom dlho tak ľahko a s priaznivým výsledkom nič v prospech svojej kariéry a zlepšenia financií nevybavíte. Problémy a ťažkosti v pracovnom styku by sa mohli objaviť v druhej polovici februára a v prvej polovici júna. V tomto období nežiadajte zvýšenie platu, ani nerobte dôležité rozhodnutia.

Láska: Nastane pre vás obdobie rôznych zmien, nie vždy podľa vášho želania, predovšetkým v období od začiatku roka do začiatku marca. Potom nastane pre vás doba priazne planét na uzatváranie, či posilňovanie priateľských vzťahov a to aj takých, ktoré skončia s obrúčkou na prste. Tento čas je vhodný na zásnuby, svadbu, či splnenie túžob po potomkovi. Hnevlivé mráčiky, či zvýšená hádavosť sa môžu objaviť pri vstupe do Nového roka (pozor na alkohol), v prvej polovici marca, v druhej polovici mája až do 10. júna. Pri troche ohľaduplnosti to však zvládnete.

Zdravie: Býva u Levov pomerne dobré, ak odhliadneme od problémov so srdcom, či chrbticou. Aj v roku 2003 ak nezanevriete na šport, či aktívnu turistiku, budete sa cítiť plní energie a s ľahkosťou prekonáte prekážky, ktoré vám planéty nadelia najmä v prvej polovici januára a júna. Naplnení energiou až po okraj sa budete cítiť v druhej polovici januára až do začiatku marca a potom od júla až do konca roka. Ozdravovanie, alebo kúpeľnú liečbu si naplánujte na marec. Nezabudnite, že pravidelnosť v športe a striedmosť v jedle je pre vaše zdravie to najlepšie.

Panna

Kariéra: Narodení v znamení Panny štartujú do Nového roku spoločne so svojím vládcom Merkúrom, ale aj Slnkom a Marsom plní energie a predsavzatí na uskutočnenie priaznivej zmeny, či posilnenia svojej kariéry. Treba im pripomenúť, že tento rok je pre Panny veľmi priaznivým obdobím na uskutočnenie rôznych zámerov. Váš úspech je na dosah ruky. Prvá polovica januára je tiež vhodná na rôzne finančné transakcie, či podanie tiketu. Ak sa vám nepodarí urobiť plánovanú zmenu v kariére v januári, máte náhradný termín v máji a v júni. Okrem toho aj koniec októbra, prvá polovica novembra a druhá polovica decembra môžu byť pre váš postup v kariére, či v prežívaní šťastia veľmi úspešnými. Zvláštne, ale priaznivé obdobie sa pre vás črtá od polovice mája do polovice júna, kedy by ste pri vybavovaní rôznych pracovných, či úradných záležitostí mali využiť priazeň Venuše a na nadriadeného, či úradníka sa aj usmiať, či prehodiť vľúdne slovo. Budete oplývať šarmom a zvláštne fluidum náklonnosti vám pomôže vybaviť aj to, čo sa vám dlho nedarilo.

Láska: V láske to budú mať Panny trochu zložitejšie. Mali by naplno využiť obdobie konca roku 2002 a začiatok Nového roka, lebo vo zvyšku januára sa môžu objaviť i hustejšie mraky, ktoré môžu načas zmeniť harmóniu na nevraživosť, ľahostajnosť a následné venovanie úsmevu inému. Pozor, aby to nemalo nepriaznivé dôsledky i na dlhšiu dobu. Priaznivé obdobia na upevňovanie vzťahov a nadviazanie nových priateľstiev sa črtajú od polovice mája do polovice júna, v júli, v prvej polovici septembra a decembra. Tieto obdobia sú vhodné i na zásnuby a svadbu. Vyjasňovacie obdobia o tom, kto sa na koho neprimerane usmial, či nedajbože koketoval, z čoho by mohli vzniknúť i menšie hádky sa môžu objaviť v marci, v druhej polovici júna a v novembri.

Zdravie: Pohyb na čerstvom vzduchu po celý rok, to je pre Panny podmienkou dobrého zdravia. Skúste sa pustiť do nejakého nového športu aj keď len v domácich podmienkach. Ak pridáte pravidelnosť, potom ste vyhrali a budete sa tešiť z dobrej kondície a možno si budete priateľsky uťahovať z tých, ktorí vyťahujú vreckovku za vreckovkou. Výborne sa budete cítiť v prvej polovici januára a v marci a v apríli. Sú to vhodné dni na dovolenku. V druhej polovici roka trochu zmiernite tempo a budete spokojní.

Váhy

Kariéra: Váhy sú znamenie, v ktorom vládne Venuša. Obdarovala vás i dobrou dávkou diplomacie. Túto schopnosť využite najmä v prvých dňoch Nového roka a počas celého januára a polovice februára, kedy sa plne sústreďte na svoju prácu, ochotne zostaňte pracovať aj po čase a snažte sa nespraviť žiadnu chybu. Vyplatí sa vám to, lebo v tomto období je najviac ohrozený váš postup, či kariéra. Rok 2003 bude pre Váhy rokom tak trochu zvláštnym, lebo nie všetkým Váham sa bude rovnako dariť v pracovnom postupe, či ocenení. Niektorí z vás môžu dostať namiesto ocenenia i návrh na rozviazanie pracovného pomeru. Preto je nevyhnutné zvýšiť pracovnú aktivitu a ochotu, aby ste sa vyhli neželanej situácii. Najviac sa bude dariť Váham narodeným v tretej dekáde znamenia. Ak sa vám do polovice marca naskytne dobrá šanca na zmenu zamestnania, zvážte ju zo všetkých strán a využite priazeň hviezd na nový začiatok kariéry. Pokúste sa využiť svoje nápady predovšetkým v druhej polovici júna a júla, v priebehu októbra a v druhej polovici novembra. Napätie v pracovných vzťahoch sa môže objaviť okrem spomínaného januára a februára aj na začiatku apríla, v prvej polovici júla a v priebehu decembra. Využite svoju diplomaciu a všetko dopadne dobre.

Láska: Rovnováha Váh bude v nastávajúcom roku narušená i v oblasti lásky a priateľských vzťahov. Váhy budú dosť nepokojné a raz budete hore, inokedy dolu. Čaká vás vzrušenie takmer po celý rok, len pozor na to, aby ste sa z prílišnej uvoľnenosti neocitli v cudzom náručí, čo by spôsobilo výkyv váhy na opačnú, neharmonickú stranu. Vzrušenia rôzneho typu môžu nastať s prestávkami v každom mesiaci nastávajúceho roka, ale najkrajšie chvíle môžete očakávať od 10. do 20. júna.

Zdravie: Ak ste sa dobre starali o svoje zdravie, potom zimná lyžovačka je to, čo vám veľmi prospeje a dodá vám pocit šťastia a to najmä v období od 20. januára do 10. marca. Po tomto období trochu oddychujte, relaxujte, aby ste naplno mohli vychutnať i druhé dobré obdobie, ktoré vám ponúkajú planéty od 20. apríla do 20. júna. Záver roka by mohol byť trochu slabší, preto neprepínajte svoje sily.

Škorpión

Kariéra: Škorpión je znamenie, v ktorom vládne Mars a Pluto a preto sú Škorpióni veľmi vitálni a plní energie, i keď niekedy viac negatívnej, ako pozitívnej. Podpichovačnosť a žiarlivosť Škorpiónov je dostatočne známa a preto ak nechcete v premárniť svoje dobré šance v posilnení kariéry, ktoré vám planéty ponúkajú, naplňte sa charakterným a diplomatickým prístupom a dosiahnete také úspechy, o ktorých sa vám ani nesnívalo. Už začiatok Nového roka s trvaním až do polovice februára vám dáva veľké možnosti posilniť svoju kariéru buď na tom mieste, ktoré máte, alebo začať na novom, aj s prípadným osamostatnením sa. Je však potrebné veľmi zvážiť finančné riziká rozhodnutia, aby ste nešli do mínusu. Veľké šance sa vám môžu naskytnúť i v období prvej polovice júla, kedy môžete dostať ocenenia a uznania, po ktorých ste tak túžili. Aj potom nasleduje dobré obdobie až do polovice októbra. V novembri a v decembri budete pravdepodobne v predstihu bilancovať svoje úspechy a tvoriť nové plány. Pracujte zodpovedne a vyvarujte sa hádok predovšetkým v období druhej polovice februára, v apríli, v druhej polovici júla a s výsledkami bude spokojnosť.

Láska: Škorpiónov čaká pomerne dosť zmien a je len na vás, aby boli pozitívne. Po Novom roku vás Venuša planéta lásky veľmi rýchlo opustí, preto si dajte pozor na prehnané požiadavky. Dobré obdobia na uzatváranie kompromisov, nových priateľstiev, ale aj ľúbostných dobrodružstiev sa črtajú počas februára, apríla, júla a v prvej polovici septembra. Okrem toho v druhej polovici októbra a v prvej decembra môžu vrcholiť krásne chvíle porozumenia a spoločných nákupov darčekov.

Zdravie: V nastávajúcom roku bude značne rozdielne. Kým v prvom polroku by ste sa mali zaoberať jemným zvyšovaním kondície na túrach v zimnej a jarnej prírode, v druhom polroku to bude s vašou nazbieranou energiou veľmi dobré a budete sa cítiť veľmi vitálni. Možno vás zláka aj nejaký adrenalínový športový výkon.

Strelec

Kariéra: Strelec je ohnivé znamenie. Jeho vládca, Jupiter nachádzajúci sa až do konca augusta v znamení Leva, ďalšom ohnivom znamení, budú tvoriť rozhodujúcu planetárnu konšteláciu pre úspech Strelcov. Do čohokoľvek sa pustíte v prvom polroku, všetko vám pôjde s neobyčajnou ľahkosťou a úspech vás povzbudí do ďalšej činnosti. Aj v kariére, jej upevňovaní, by to malo vyjsť podľa vašich predstáv, aj keď budú i menej výnosné obdobia. S akoukoľvek zmenou v pracovnej činnosti by sa mali zaoberať narodení v poslednej dekáde znamenia. Do marca by vám malo všetko vyjsť. Tí zo Strelcov, ktorí sa narodili v prvej dekáde znamenia, by v naznačenom období mali len plánovať a zámery odložiť na neskôr, napríklad na druhú polovicu júla, od 5. do 25. októbra, alebo na druhú polovicu novembra, keď vaše šance na úspešnú realizáciu nadobudnú presnejšie kontúry. Ak si chcete len tak primerane zahazardovať, najlepšie šance na výhru v športke, či na žrebe máte na konci júla. Obdobia, keď nebudete príliš spokojní s výsledkom svojej námahy sa črtajú od 5. do 20. marca, v druhej polovici júna a od augusta do konca septembra. Ak v tomto čase prídu ponuky, zaregistrujte ich, ale rozhodnite sa neskôr.

Láska: Pre Strelcov sa začnú krajšie chvíle od 8. januára a potrvajú až do 5. februára. V tomto období aj tí z vás, ktorí sú slobodní, či nemajú vážnejšiu známosť môžu spoznať osudovú lásku, či dobrého priateľa. Nevyhýbajte sa preto spoločnosti a rôznym podujatiam. Priaznivý čas na nové priateľstvá je aj v prvej polovici mája, koncom júla, od druhej polovice septembra až do konca novembra. Drobné, ale aj väčšie mraky okolo láskavej Venuše by sa mohli objaviť počas apríla, v druhej polovici júna a v prvej polovici septembra, kedy by ste mali byť voči milovanej osobe tolerantnejší a trpezlivejší.

Zdravie: Strelci sú optimisticky naladení ľudia a preto aj ich zdravie býva pomerne dobré. Mali by sa vyhýbať ťažkej záťaži na kríže a nestriedmemu spôsobu života, prejedaniu sa a alkoholu, potom si udržia zdravie v želateľnej podobe. Dobré obdobia na upevňovanie zdravia a to nielen cvičením, či prechádzkami v kopcovitom teréne, ale aj niečím novým, napr. jogou, či meditáciou sa črtajú v období od polovice januára až do 5. marca, od 20. apríla do 20. júna a v druhej polovici decembra. Nezabudnite na možnosť kúpeľnej liečby.

Kozorožec

Kariéra: Úspechy budú v nastávajúcom roku Slnka ešte do júna ovplyvňované účinkom vášho vládcu Saturna. Ten vám na svojej púti akosi brzdí postup v zamestnaní, ba aj zlepšenie pracovných podmienok nepríde tak rýchlo, akoby ste chceli. Okrem toho, keď sa vám zdá, že už - už to vyjde, obdarí vás nejakou nádchou, či iným drobným problémom. Rok nebude zlý, len si treba uvedomiť, že na kariére musíte začať pracovať v druhom polroku a na usporiadaní vzťahov v rodine a manželstve v prvom polroku. Inak to už nemusí vyjsť k plnej spokojnosti, ba práve naopak, je tu možnosť určitých napätí. V nastávajúcom roku si budete môcť dovoliť rôzne zmeny, či vylepšenia v obdobiach keď vám bude pomáhať planéta rozumu Merkúr, čo je napríklad od začiatku roka až do polovice februára, ďalej od 5. do 20. marca, od 5. apríla do 15. júna, v auguste a v septembri a tiež v decembri. V týchto obdobiach nielenže by ste mohli byť úspešní na finančnom poli, ale i pri kúpe, či predaji nehnuteľností. Obozretnosť a predvídavosť je však na mieste v každej situácii a čase.

Láska: Prechod do Nového roka v oblasti lásky a priateľských vzťahov bude dobrý. Ešte lepšia doba nastane s príchodom Venuše do vášho znamenia počas celého februára. Využite toto priaznivé obdobie na rozvoj súčasných i nových priateľských vzťahov, na objavenie lásky pre slobodných, na realizáciu spoločných nákupov oblečenia, ale aj zariadenia do bytu. Určite budete s výsledkom spokojní. Ak ste niečo nestihli, potom máte náhradné riešenie od začiatku do 20. apríla, od 20. augusta do 15. septembra a v druhej polovici októbra. Ochladenie vo vzťahoch môže priniesť obdobie od 20. apríla do 15. mája.

Zdravie: Všetky vaše zdravotné neduhy, aj dlhotrvajúce, ktoré ste si preniesli sa môžu s úspechom liečiť, ba aj zlikvidovať. Tak nabití pozitívnou energiou Marsu, ako budete v nastávajúcom roku ste už dávno neboli. Využite tieto chvíle na zvýšenie kondície, ozdravovací proces, vrátane kúpeľnej liečby, či redukciu svojej váhy. Všetko sa vám môže podariť, len je dôležité odhodlať sa a vydržať.

Vodnár

Kariéra: Vodnári môžu zažiť v roku 2003 toľko prekvapení, že ich z toho môže rozbolieť hlava. Kariéra, láska i zdravie môžu počas roka vykazovať rôzne stúpania i poklesy, a preto opatrnosť, rozvážnosť a najmä vylúčenie zbrklosti v konaní bude veľmi potrebné. Už od začiatku roka máte dobré šance na riešenie pracovných otázok spojených s posilnením vašej kariéry. V tomto období si všetko dobre premyslite, aby ste v druhej polovici februára mohli rokovať o zvýšení platu, zmene zamestnania, či príprave na prijatie na nové miesto. V tomto období sa vám bude ľahko vyjadrovať, argumentovať a budete pôsobiť dôveryhodne. Využite to. Ak sa vám to nepodarí, máte vhodné obdobie aj v druhej polovici júna, v priebehu skoro celého októbra a v druhej polovici novembra. Slabšie obdobia z pohľadu komunikácie v zamestnaní a so spolupracovníkmi sa črtajú od 5. apríla až do 15. júna, v druhej polovici júla, koncom októbra a v prvej polovici novembra. Tieto obdobia vôbec nie sú vhodné na akúkoľvek kritiku rozhodnutí šéfov, ale aj spolupracovníkov. V tomto čase neprijmite akokoľvek lákavú ponuku bez zodpovedného preverenia. Nechajte si čas na rozmyslenie.

Láska: Partnerské vzťahy budú v r. 2003 u Vodnárov dosť závislé od toho, v ktorej dekáde znamenia ste sa narodili. Narodení v poslednej dekáde môžu zažiť ešte veľké zmeny až do 15. marca. Je na vás, ako sa pripravíte na vzniknutú situáciu, lebo častokrát sa bude treba rozhodnúť okamžite. Ale veď ste Vodnári a nečakaná zmena - to je to, v čom sa cítite ako doma. Aby ste boli trošku pripravení, poznačte si nasledovné dobré obdobia: od 10. januára do 5. februára, od 5. do konca marca, od 20. apríla až do 15. mája, v druhej polovici júna a septembra, počas celého novembra a najkrajšie bude obdobie Vianoc.

Zdravie: Bude tak, ako ostatné záležitosti premenlivé. V januári pocítite veľké nárazy energie. Pozor, aby ste to s aktivitou neprehnali. Lyžovačka, ale aj turistika bude veľmi úspešná. Naopak, vo februári máte veľkú možnosť nachytať angínu, alebo menší úraz. Pozor na zbrklosť v konaní. Na dovolenku sa vyberte v apríli, septembri, alebo v októbri. Budete mať dobré zážitky. Horšie by to mohlo dopadnúť v letných mesiacoch pre vašu odvahu a nesprávne zhodnotenie situácie, kedy by ste od 20. júna do 15. augusta mohli skončiť s autom prinajlepšom v priekope. Buďte opatrní a všetko dopadne dobre.

Ryby

Kariéra: Na Ryby hneď od začiatku Nového roka blahodarne pôsobí vládca roku Slnko a v spolupráci s rozumným Merkúrom a Chirónom, zodpovedným za veľké peniaze vám môže okolo 10. januára spôsobiť veľkú radosť v podobe výhry, alebo urobenia dôležitej skúšky a možno povýšenia v kariére. V priebehu januára až do polovice februára majte oči dobre otvorené, aby ste včas spoznali ponúkajúce sa šance na aktivitu v zamestnaní, z ktorej môže byť osoh v podobe povýšenia, či zvýšenia platu. Aj od 5. do 20 marca, bude vaše myslenie nanajvýš pozitívne. Podobne v máji a v prvej polovici júla buďte aktívnejší, ako obvykle, vyplatí sa vám to. Naopak, v priebehu augusta a septembra sa starajte len o svoju prácu a nekritizujte kolegov, či rozhodnutie šéfa, lebo by ste si mohli značne poškodiť a vaša predchádzajúca snaha by nenašla patričné ocenenie. Ak v pokoji vydržíte do 25. októbra, môže pre vás nasledovať užitočné obdobie zbierania celoročnej úrody v podobe rôznych druhov ocenení až do polovice novembra.

Láska: Priateľské vzťahy na dobrej úrovni budú pokračovať z vlaňajška aj na začiatku Nového roka. Venuša vás obdaruje nežnosťou a vľúdnym chovaním voči svojej polovičke. Využite tento čas až do 8. januára na odstránenie akýchkoľvek nedorozumení, či tichej domácnosti, lebo po tomto termíne sa Venuša k vám obráti tak trochu chrbtom. Našťastie len do 10. februára. Obdobia plné harmónie sa črtajú aj v apríli a v druhej polovici mája až do 10. júna. Tieto obdobia využite na nové kontakty, rozímanie nad spoločným životom, alebo sa rozhodnite spečatiť lásku svadobným obradom. Druhý polrok už nebude taký priaznivý pre lásku, lebo Venuša iba v takých krátkych zábleskoch prežiari vaše vzťahy. Aj tak v druhej polovici októbra a v decembri môžete zažiť čarovné chvíle lásky.

Zdravie: Dobré zdravie, poznačené vitalitou a chuťou prekonávať akékoľvek prekážky vydrží až do 20. januára. Potom budete cítiť, ako sa batérie vybíjajú a bude ich treba doplniť relaxáciou, aktívnym plávaním, alebo prechádzkami v zimnej prírode. Oplatí sa to urobiť pre posilnenie svojej imunity, lebo už v marci a v apríli budete pociťovať prílev energie a chuť dobehnúť zameškané. Pozor na sľub vernosti najmä v septembri a v decembri, aby ste sa ráno, ani nevediac ako, nezobudili v cudzej posteli. Ak sa to nestane, Vianoce budú opäť krásne.

Všetkým odberateľom servisu TASR želáme v roku 2003 čo najdlhšie obdobie priazne hviezd a šťastné prekonanie prekážok, ktoré vám postavia do cesty.

Alojz Kruták, astrológ

*eg som NNNN

Najčítanejšie na SME Domov


Inzercia - Tlačové správy


 1. Kedy sa refinancovanie oplatí?
 2. Zanzibar je plný lákadiel na dokonalú exotickú dovolenku
 3. Intímna hygiena – celoročná záležitosť
 4. Rastie nám pokrivená generácia?
 5. Pivovar Šariš podporí cestovný ruch v Prešovskom kraji
 6. 3 mýty, ktorým ste možno uverili. Ale ako je to naozaj?
 7. Novinka v realitnom biznise! Zatiaľ dostupné len v Grand Koliba
 8. FemFest 2017 ponúkne beh na opätkoch i koncert známej speváčky
 9. Plug-in, hybrid alebo elektromobil? Poradíme, ako správne vybrať
 10. Bývajte v budove, po ktorej sa prechádzal Schöne Náci
 1. Zanzibar je plný lákadiel na dokonalú exotickú dovolenku
 2. Rastie nám pokrivená generácia?
 3. Intímna hygiena – celoročná záležitosť
 4. Pivovar Šariš podporí cestovný ruch v Prešovskom kraji
 5. AAA AUTO za päť rokov predalo 320 tisíc vozidiel
 6. Novinka v realitnom biznise! Zatiaľ dostupné len v Grand Koliba
 7. 3 mýty, ktorým ste možno uverili. Ale ako je to naozaj?
 8. FemFest 2017 ponúkne beh na opätkoch i koncert známej speváčky
 9. Slávnostná imatrikulácia SvF STU v Bratislave
 10. Univerzita vyTVORená nápadmi študentov!
 1. 3 mýty, ktorým ste možno uverili. Ale ako je to naozaj? 19 946
 2. Plug-in, hybrid alebo elektromobil? Poradíme, ako správne vybrať 4 864
 3. Trenčania to chcú mať všade blízko. Kde kupujú byty? 2 782
 4. Poistenci VšZP už nebudú platiť 17 centov v lekárňach za recepty 2 399
 5. Kedy sa refinancovanie oplatí? 2 283
 6. Bývajte v budove, po ktorej sa prechádzal Schöne Náci 2 162
 7. Lokalita pod Kolibou výrazne mení svoju tvár 1 751
 8. Exotické destinácie s priamym letom z Viedne 1 661
 9. Novinka v realitnom biznise! Zatiaľ dostupné len v Grand Koliba 1 488
 10. Potraviny typické pre váš región nájdete už aj v Kauflande 1 247

Hlavné správy zo Sme.sk

DOMOV

Súdy v Trenčíne odmietajú riešiť Galkovu kauzu odpočúvania

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.

AUTO

Anketa o Svetové auto roka 2018 sa ponesie v znamení SUV

Posledný ročník vyhral Jaguar F-Pace.

Neprehliadnite tiež

Domov

Žitňanská chce, aby polícia vysvetľovala, prečo nekoná. Poslanci váhajú

Ak vyšetrovatelia či prokuratúra podrobnosti nepovedia, musia to zdôvodniť. Mimovládne organizácie možnosť odmietnutia znepokojila.

Domov

Súdy v Trenčíne odmietajú riešiť Galkovu kauzu odpočúvania

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

Domov

Na severe a východe Slovenska môže miestami intenzívne pršať

Meteorológovia vydali hydrologickú výstrahu 3. stupňa pre okres Tvrdošín.

Domov

Má tu veľkú základňu, hovoria o Uhríkovi v Nitre. Súperi kandidatúru extrémistu zľahčujú

V Banskobystrickom kraji kandidáti zisťujú preferencie pravidelne, v Nitre je zatiaľ ticho.