BRATISLAVA. Cesty počas tohtoročnej zimy nie sú také nebezpečné ako vlani. Od Nového roku až do 22. februára zomrelo pri nehodách 34 ľudí, kým za rovnaké obdobie minulého roku o 14 viac.
Počet nehôd pritom zostal prakticky nezmenený. Minulý rok policajti evidovali 1700 nehôd, tento rok 1714.
„Vlani sme mali málo snehu a veľa zrazených chodcov,“ povedal Ján Ignaták, riaditeľ odboru dopravnej polície na policajnom prezídiu. „Teraz sa to vyvíja tak, ako je to počas normálnych rokov.“
Mierna zima je horšia
V miernej zime vodiči jazdia rýchlejšie a menej opatrne, tvrdí Štefan Machciník z Výskumného ústavu dopravného v Žiline. „V minulom roku prevažovalo obdobie, ktoré vyvolávalo dojem suchej a bezpečnej vozovky, ale počas dňa sa tieto podmienky pomerne výrazne menili,“ povedal.