Psychologička Hana Konečná však nemusela riešiť žiadnu takú krízovú situáciu, pre ktorú by sa ženy s deťmi ocitli mimo domova na, ulici.
Najviac telefonujúcich bolo už 23. decembra. Išlo o rodičov väčšinou už dospelých dcér, ktoré týrajú ich manželia. Psychologička Hana Konečná uviedla, že v hlase rodičov cítila akýsi pocit viny, že nezasiahli skôr, a tým by sa možno týraniu predišli. Verí, že sa všetky prípady vyriešili dobre. Dohodli sa totiž, že ak by došlo k nepredvídaným komplikáciám, volajúci opäť zatelefonujú.
Tri násilnícke prípady sa stali pod vplyvom alkoholu. Pri jednom z nich volala políciu. Konala tak na podnet susedov, ktorí mali pocit, že polícia na ich výzvy nereaguje. Konečná predpokladá, že všetky prípady skončili dobre, lebo volajúci sa už neozvali. Pomoc na tejto linke vyhľadali nielen Bratislavčania, ale ľudia z celého Slovenska.
Centrum nádeje, kde má sídlo linka pomoci týraným ženám, vzniklo v roku 1998 na Vavilovovej ulici v Bratislave. Skúsenosti psychologičky napovedajú, že pomoc vyhľadávajú klientky stretávajúce sa nielen s fyzickým, psychickým a sexuálnym násilím, ale aj jeho kombinovanými formami. V roku 2001 ich pomoc vyhľadalo 364 žien, tento rok to už bolo 400. Podotkla, že niektoré prichádzajú hľadať pomoc opakovane.
*za som