V tamojšom miestnom parku si mohli návštevníci prezrieť nielen hotové monumentálne diela, ale i šperky zo železa a iných kovov a mohli kováčov sledovať priamo pri ich tvorbe. Pri troch elektrických vyhniach a kovadlinách sa striedalo viac než 40 tovarišov a majstrov čierneho remesla zo Slovenska, Českej republiky, Nemecka, Rakúska a Ukrajiny.
Medzi najzaujímavejšie práce z oblasti úžitkového kováčstva i voľnej tvorby vytvorených počas sympózia patrí napríklad zvláštne železné kreslo Filipa Horvátha z Bratislavy-Devína doplnené jelšovým drevom. Ján Kondáč z Bratislavy zasa zhotovil ozdobnú mrežu kombinovanú so sklom. Tento autor je aj tvorcom nevšednej kinetickej priestorovej inštalácie poháňanej elektrickou energiou s názvom podobenstvo o rybárstve. Divákov zaujal aj Christian Potsch z Nemecka, ktorý celkom na záver stretnutia vyformoval z kusa rozžeraveného železa podobu hada. Podobnými komornými plastikami sa predstavili aj Alfred Hofinger z Rakúska, Dmytro Ukrayinskyy (Ukrajina), Pavel Tasovský z Náměští nad Oslavou (ČR) a ďalší.
Všetky diela, ako informoval organizátor podujatia František Mičuda z agentúry IFM, zostanú inštalované v priestoroch Slovenských liečebných kúpeľov Turčianske Teplice.
Pred odchodom dostal každý z účastníkov zvláštnu pozvánku na 8. stretnutie umeleckých kováčov v podobe 40-centimetrového kusa železnej guľatiny. Za domácu úlohu budú mať vytvoriť z neho plastiku podľa vlastného uváženia a priniesť ju na budúci rok.