Výroky z roku 2002

Predseda HZDS V. Mečiar: „Pokiaľ ide o upodozrievanie z intelektuálnej malosti, v ich mene si to vyprosujem, pretože našimi voličmi je slovenská inteligencia, združenie Slovakia Plus, kde sú slovenskí ekonómovia, spolky spisovateľov, umelcov, novinárov.

Poslanec SDĽ A. Hoffman: „Táto strana vždy rešpektovala zákon a svoje vlastné uznesenia.“

Minister spravodlivosti J. Čarnogurský: „Slovensko je v niektorých ohľadoch, pokiaľ ide o kvalitu právneho poriadku, lepšie ako Dánsko.“ (O vyhlásení dánskeho premiéra, že Dánsko má s registrovaným partnerstvom dobré skúsenosti.)

Hovorca inšpekcie ministerstva vnútra J. Pacucha: „Rád by som dal vypracovať štatistiku, v ktorom rezorte sa najviac pije. Určite by sme neboli na prvom mieste.“

Prezident R. Schuster: „Musím povedať, že vidím až tak dobre, že keď som sa po troch dňoch vrátil domov po operácii, povedal som manželke – Irenka za tri dni si mi tak zostarla, neviem, čo si robila, keď si bola sama.“

Poslanec SDK P. Prokopovič: „Toto mi ušlo.“ (o znížení štátnej prémie v stavebnom sporení, za ktoré hlasoval)

Minister práce P. Magvaši: „Nemáme záujem brzdiť privatizačný proces. Chceme len to, aby prebehol podľa nášho návrhu.“

Premiér M. Dzurinda: „Nemali by sme dopustiť, aby sme ochoreli túžbou po absolútnej dokonalosti.“

Predseda SDĽ P. Koncoš: „Na zjazde sa jednoducho nesprávala ako súdružka.“ (o B. Schmögnerovej)

Poslanec P SNS V. Moric: „Tento štát nediskriminuje inak orientovaných ľudí, diskriminujem ich asi ja, keď ich nazývam buzeranti.“

Poslanec KDH A. Rakús: „Odmietanie liečby zo strany potenciálnych terapeutov tak vedie k zvláštnemu typu diskriminácie ‘menšiny v menšine‘, možno „väčšiny v menšine“ lebo odmieta pomoc aj takým, ktorí sa jej dožadujú a u ktorých by mohla byť úspešná.“ (o liečení homosexuálov)

Poslanec HZDS I. Hudec: „Nedá sa s vami hovoriť rozumne, vážený pane, pretože vy máte asi istú genetickú chybu.“(premiérovi Dzurindovi)

Predseda ZRS J. Ľupták: „Tri mesiace pred voľbami uvidíme, či sa pridáme do nejakej koalície.“

Poslanec HZDS J. Kalman: „Viete, že o tom neviem.“ (reakcia na to, že podpísal návrh na odvolanie Ivana Mikloša)

Predseda P SNS J. Slota: „Niektorí z vlády sú skutočne zradcovia a idioti.“

Poslanec HZDS J. Gajdoš: „Slovensko má na čele vlády takého sprostého premiéra.“

Manažér hokejového tímu P. Šťastný: „Myslím si, že chlapci odviedli výbornú prácu a som na nich naozaj hrdý!“ (po prehre s Nemeckom na olympiáde)

Poslanec SDĽ P. Kanis: „Nič nie je dôležitejšie ako vlastné prežitie.“ (o prioritách SDĽ)

Advokát J. Gereg: „Pre mňa kategória ľudia z podsvetia neexistuje.“

Personálny riaditeľ Horizontu J. Malinovský: „Neviem, koho som zastupoval.“ (na otázku, či zastupoval nové alebo staré vedenie spoločnosti)

Poslankyňa D. Dubovská: „Nie som jasnovidka.“ (o svojom ďalšom pôsobení)

Predseda Smeru R. Fico: „Všetci poškodení by mali posielať svoje požiadavky na Úrad vlády, my si ich tam v septembri nájdeme.“

Poslanec SDSS J. Volf: „Asi by som si chýbal sám sebe.“ (odpoveď na otázku, či si vie predstaviť parlament bez humoristov)

Inšpekcia ministerstva vnútra: „Jeho správanie je odôvodnené zaistením svojej bezpečnosti a ochranou zdravia.“ (o policajtovi, ktorý odmietol Rómke v Jarovniciach podať ruku)

Podpredseda HZDS J. Gabriel: „Je to celkom slušný návrh pána Robertsona.“ (o vyhlásení, že ak Slováci chcú byť v NATO, mali by podľa toho voliť)

Poslanec HZDS P. Baco: „Pracovali, spočiatku umývali riad, dreli, ušetrili si.“ (o dcére a jej manželovi, ktorí majú v Trenčíne luxusný dom)

Demonštrant – klient nebankového subjektu – pred parlamentom: „Stále o nás píšu, že sme starí a z vidieka, nedajme sa! Dolu s vládou!“

Predseda P SNS J. Slota: „Je to bordel na kolieskach OSN a NATO.“

Bývalý člen volebného štábu HZDS M. Nemec: „Nikdy som nemal v sebe zafixované, že som mečiarovec. Ja som sa zabával.“

Generálny riaditeľ UPC pre Česko a Slovensko V. Bartoň: „Nedokázal by som pracovať tam, kde sa naseká 200-tisíc cvičiek za mesiac, stále rovnako. Sú to len cvičky.“

Ombudsman P. Kandráč: „Presvedčil ma ich program a ich služby vo vzťahu k právu a vlasti.“ (o tom, prečo vstúpil do HZDS)

Poslanec HZDS M. Drobný: „Vážený pán premiér, držíme jednu ruku na kľučke do NATO, druhú do EÚ a my sme nahatí a nemáme si čím prikryť prirodzenie.“

Hospodár banskobystrického HZDS P. Novotný: „Som dnes viac pripravený trpieť, ako boli disidenti v sedemdesiatych a osemdesiatych rokoch.“ (po zásahu kukláčov proti funkcionárom HZDS)

Poslankyňa SOP K. Čižmáriková: „Keď mám byť neskromná, mali by sa o mňa pobiť všetky noviny alebo televízie. Bola by som absolútne najlepší politický komentátor.“

Vysoký predstaviteľ ministerstva pôdohospodárstva J. Košín: „Nehľadajte v tom senzáciu. Mal som tam byť, ale prakticky žiadnu činnosť som tam nevykonával.“ (o svojom pôsobení v dozornej rade súkromnej firmy Poľnonákup Trnava)

Podnikateľ V. Fruni: „Ale pointa je v tom, že ja musím mať doklad, aby nás niekto neobvinil, že sme vytunelovali firmu.“

Poslanec HZDS A. M. Húska: „Bože môj, za všetko môže. On vlastne zavinil aj kolidácie supernov v Mliečnej ceste. Veď je to smiešne.“ (o V. Mečiarovi)

Exposlanec HZDS J. Mydlo: „Ku hygiene som mal už od narodenia pozitívny vzťah.“

Prezident R. Schuster: „Radšej by som sedel medzi vami.“ (delegátom ZMOS-u)

Podpredseda HZDS Vojtech Tkáč: „Môj názor je, že v HZDS treba ešte silnejšiu ruku ako doteraz.“

Predseda HZDS V. Mečiar: „Nie je to štýl HZDS klamať ľudí.“

Z inzerátu Smeru: „Blíži sa obdobie slovenských úspechov! Majstrovstvá sveta v hokeji 2002 sú len začiatkom.“

Predseda SOP P. Hamžík: „Som rád, že HZDS sa ako strana s najstabilnejšou voličskou základňou hlási k integrácii Slovenska do EÚ a NATO. Dôverujem, že to myslí HZDS vážne.“

Predseda senátu Najvyššieho súdu P. Krajčovič: „Nemôžeme tu vytvárať spoločenskú abstrakciu, že je vodcom nejakej skupiny, čo pácha trestnú činnosť.“ (o M. Černákovi)

Podpredseda KDH V. Palko: „Tak to by Shakespeare nenapísal, hovorím si, keď vidím starých naťákov z HZDS, pôvodne vyškolených na moskovských prériách za červených bojovníkov, ako na State Departmente prisahajú vernosť Veľkému bielemu otcovi z Washingtonu.“

Predseda KSS J. Ševc: „Voláme všetkých bez rozdielov vierovyznania, urobme zo Slovenska pokojný a šťastný domov.“

Predseda HZDS V. Mečiar: „S reprezentáciou slovenského hokeja som spojený od začiatku, ako vznikala. Bol som pri nich, pomáhal som im, stretával sa, sponzorstvo vybavoval, zúčastňoval sa na tréningoch.“

Predseda Pravej SNS J. Slota: „Alkoholik je ten, kto je po troch borovičkách a troch pivách opitý. Keď to ja vypijem, tak ani neviem, že som niečo pil.“

Premiér M. Dzurinda: „To je neobyčajne demagogické a teatrálne videnie.“ (na otázku, či to má byť nový trend na Slovensku – plniť zmluvy na 40 %, ako SDK splnila sľub zdvojnásobiť platy)

Predsedníčka SNS A. Malíková: „Nech si kľakne, nech si kľakne a odprosí…“ (na adresu M. Duraya po jeho vyhlásení, že Felvidék podporuje maďarského premiéra V. Orbána)

Policajný prezident P. Zajac: „Policajti pijú kvôli veľkému psychickému tlaku, ktorý je na nich vyvíjaný.“ (o ďalšej dopravnej nehode, ktorú spôsobil opitý policajt)

Predseda HZDS V. Mečiar: „Je to možné, nie je to možné, ja neviem.“ (odpoveď na otázku, či za prestavbu vily Elektra zaplatil 41 miliónov korún)

Predseda Pravej SNS J. Slota: „Pokiaľ ide o to, čo som stratil a čo získal, jedno hovorím, že to, čo som získal, je minimum toho, čo som stratil.“ (keď vysúdil 5 miliónov za článok o jeho pôsobení na terase reštaurácie Budúcnosť)

Predseda HZDS V. Mečiar: „HZDS je typické tým, že neupevňuje svoje postavenie v médiách, ale naopak umožňuje vznik médií, ktoré sú voči nemu nepriateľské. Tak je to napríklad v prípadoch Markízy, SME, Twistu, atď.“

Predseda SDĽ P. Koncoš: „Nechcite, aby som demoralizoval SDĽ.“ (odpoveď na otázku, či odíde z miesta predsedu)

Miss Slovenska 1993 K. Majtánová: „Ponuku si vážim. Beriem to ako profesijnú záležitosť.“ (o ponuke HZDS moderovať mítingy V. Mečiara)

Predseda ÚV KSS J. Ševc: „Radšej biblicky vstať z mŕtvych ako vôbec nevstať.“

Predseda HZDS V. Mečiar: „Nie je to tak, ako sa to mediálne prezentuje. Je to úplne naopak.“ (o snahe finančnej polície predvolať ho)

Podpredseda HZDS J. Kovarčík: „Nebudem hovoriť mená, pretože sa nepotrebujem dostať do súdnych sporov, i keď by som ich vyhral.“ (odpoveď na otázku, ktoré médiá môžu za útok duševne chorej V. Marušincovej na dcéru V. Mečiara)

Premiér M. Dzurinda: „Šéfom tej komisie, čo som sa dozvedel z novín, nie je môj brat, ale funkcionár Železníc Slovenskej republiky, ktorý je zhodou okolností mojím bratom.“ (o komisii, ktorá rozhodovala v tendri na ľahké vlaky)

Generálny riaditeľ TASR I. Čeredejev: „Tárate, čo viete o prevádzkových nákladoch, čo za hovadiny rozprávate? To sú sračky. To tam napíšte, prosím vás, vyjadrenie, že sú to sračky.“ (o nákladoch na jeho nové BMW)

Poslanec SDKÚ P. Kresánek: „Tak či tak vyzerám ako blbec.“ (o svojom liste, ktorý spustil vlakovú kauzu)

Ústredný riaditeľ STV M. Materák: „Cieľom cesty do Číny bolo podpísanie Memoranda o porozumení medzi STV a Ústrednou čínskou televíziou.“

Predseda HZDS V. Mečiar: „Každé ráno pri holení sa usmievam do zrkadla, aký som dôležitý človek.“

Predseda Smeru R. Fico: „V SDKÚ budú šťastní ako blchy, keď prejdú päťpercentnú hranicu.“

Predseda NKÚ J. Stahl: „Mám také čisté svedomie, až som z toho nervózny.“

Bývalá Miss SR K. Majtánová: „Naozaj je úplne normálny.“ (o predsedovi HZDS V. Mečiarovi)

Poslankyňa D. Dubovská: „Nemyslíte si, že je to veľmi drzá otázka?“ (odpoveď na otázku, koľko stálo jej miesto v HZDS)

Predseda Pravej SNS J. Slota: „Bolo to nakopnutie do hlavy a ešte nás aj opľuli.“ (po stretnutí s A. Malíkovou)

Krajská tajomníčka HZDS A. Herdová: „V Trnave máme problémy s teplom a nie s takými vecami.“ (reakcia na vznik HZD)

I. Lexa: „Chcel som sa vrátiť o dva mesiace.“

Kandidátka SDĽ I. Šebová: „Nehanbím sa za to, že som bola komunistkou. Ja som tomu verila.“

Podpredseda HZDS R. Žiak: „Myslím, že omladol a prospelo mu aj to, že je štíhlejší.“ (o I. Lexovi)

Podpredseda HZDS S. Kozlík: „Je to normálna správa.“ (o zadržaní I. Lexu)

Predsedníčka SNS A. Malíková: „Ja som iný gladiátor. Keď udriem a tečie symbolická krv, je to úder pravdy.“

Poslanec HZDS J. Binder: „Považujem to za kauzu vedenú proti symbolu slovenskej štátnosti.“ (o údajnej sprenevere 400 miliónov korún na Vodnom diele Gabčíkovo)

Predseda strany Béčko – revolučná robotnícka strana F. Dugovič: „Keď budú voľby podľa ústavy a platných zákonov, tak dosiahneme toľko, že môžeme zostavovať vládu.“

Predseda HZDS V. Mečiar: „Pribudlo nám viac členov a HZDS zaznamenáva nárast.“ (po odchode I. Gašparoviča)

Predsedníčka SNS A. Malíková: „Ľudia sú rôzni. Nemôžu ma mať všetci radi.“

Predseda KSS J. Ševc: „Ak sme schopní sebareflexie, tak sme ju už urobili.“

Podpredseda SNS V. Oberhauser: „Ona pracuje. Keď žiadate členskú základňu, aby robila, musíte ísť príkladom.“ (potom, ako bola A. Malíková pristihnutá ako vylepuje plagáty na nelegálnych miestach)

Hovorca prezidenta J. Füle: „Asi áno. Určite sú ľudia, nad ktorými sa zamýšľa, ale so mnou o tom nehovoril.“ (o tom, či prezident uvažuje o nepriateľoch, ktorí by ho chceli otráviť)

K. Tóthová: „Neviem si predstaviť lepší a dôveryhodnejší spôsob prezentácie pôvodu peňazí, aký zvolil predseda Vladimír Mečiar.“

Podpredseda Krajského súdu v Košiciach Š. Sekelský: „Zrejme aj on prežíva traumu a nie je mu jedno, čo sa stalo.“ (o kolegovi D. Kánovi, ktorého chyba spôsobila prepustenie siedmich členov gangu na slobodu)

Predseda HZDS V. Mečiar: „Politiku robia médiá spôsobom udri, ako môžeš, ublíž ako môžeš.“ (v diskusii na tému kultúra a etika v politike krátko po tom, čo napadol reportéra televízie Joj)

Predseda SNS J. Slota: „Slováci sú geneticky sprostí.“

Podpredsedníčka Smeru M. Beňová: „Ešte stále verím tomu, že budeme mať taký výsledok, že budeme vo vláde.“ (po zverejnení definitívnych volebných odhadov)

Predseda KSS J. Ševc: „Ľudia začínajú rozmýšľať.“ (reakcia na volebný výsledok KSS)

Predseda HZD I. Gašparovič: „Nám sa kampaň podarila.“

Podpredseda HZDS V. Tkáč: „Vnímam to ako volebný úspech.“

Minister práce P. Magvaši: „Chcem sa vrátiť k tomu, čím som bol. Budem pracovať.“

Krajský predseda SNS Imrich Sládeček: „Najprv treba zoťať drakovi hlavu“. (o nejasnej situácii v národných stranách)

Predseda P SNS J. Slota: „Táto osoba by mala skončiť nie v Moskve, ale sa na Kamčatke a mala by sa tam hlboko tam zakopať.“ (o Malíkovej)

Podpredseda HZDS I. Kiňo: „Vždy sme boli revoluční. Voľby pre nás dopadli tak, akoby vo Wimbledone cenu za víťazstvo odovzdali súperovi.“

Podpredseda KSS K. Ondriaš: „Keby sme si dali prihlášku do Európskej únie za socializmu, tak by nás tam zobrali.“

Predseda KSS J. Ševc: „Zviditeľneniu intelektuálnej disponovanosti popredných predstaviteľov KSS doteraz bránila blokáda, s ktorou však treba rátať aj počas ich pôsobenia v parlamente.“

21-ročný poslanec Smeru R. Madej: „Dovolím si konštatovať, že pri takomto spôsobe práce je to niekedy ľahšie ako v škole, pretože prestávky sú častejšie a dlhšie.“

I. Lexa: „Bol som vypovedať k neuveriteľnej volovine.“

Ombudsman P. Kandráč: „Nepoužívajte výraz ombudsman, ústava pozná iba verejného ochrancu práv! Veľa ľudí si potom myslí, že som ombudsman.“

Podpredsedníčka Smeru M. Beňová: „Absentujúci poslanec si svoj trest môže odpracovať vo svojom kraji, napríklad zlepšovať zeleň alebo niečo podobné.“

Poslanec KSS V. Ďaďo: „Nemám výhrady proti činnosti, ktorú organizácia vykonávala, ale spolupráca, nikdy v živote.“ (figuruje v zoznamoch ŠtB ako dôverník)

Prezident R. Schuster: „Keby som sa necítil zdravotne dobre, tak by som sa o funkciu neuchádzal.“ (o kandidatúre na funkciu hlavy štátu v budúcom roku)

Mediálny poradca Smeru F. Flašík: „Kupoval som si kozmetiku a nejaké sprostosti pre seba.“ (reakcia na to, že platil nákup M. Beňovej)

Ústredný tajomník KSS Ladislav Jača: „Nebola to naša revolúcia, preto nemáme dôvod na oslavy.“ (o VOSR)

Šéf poslaneckého klubu KSS I. Hopta: „Tento pamätný deň by mal byť v histórii SR zapísaný čiernymi písmenami.“ (o 17. novembri)

Predsedníctvo ÚV KSS: „Doterajšie poznatky ukazujú, že súkromné firmy nepreukázali lepšie hospodárske výsledky ako bývalé štátne podniky.“

Mediálny poradca Smeru F. Flašík: „Keby mala koalícia o tri hlasy menej, všetko by bolo inak. Videli by ste, ako by lietali objatia, jazýčkové a všetko. Smer by nebol v opozícii.“ (o analýze volieb)

Podpredseda KSS K. Ondriáš: „Povedal som, že ten socializmus by mal byť taký mix aj čínskeho, aj švédskeho, aj nášho minulého.“

Zo stránky www.viliamveteska.sk: „JUDr. Viliam Veteška je muž, ktorý chce žiť čestne, byť si však pritom vedomý svojej hodnoty. Viliam Veteška je však v prvom rade obyčajný človek, jeden z nás. (…) Je veľkým mužom, ktorý dokázal na malom Slovensku robiť veľké veci.“ (o členovi HZDS)

F. Mojžiš: „Nesmiete sa nechať obrať o hodnoty, ktoré v Drukose nesporne sú.“ (odkaz klientom po vyhlásení konkurzu)

I. Lexa vyšetrovateľovi: „Viete, že mi ničíte život? Idú Vianoce, nemohli ste to urobiť až po sviatkoch?“

Predseda KSS J. Ševc: „V tej zúrivosti mačkal všeličo naokolo.“ (o mylnom hlasovaní H. Arvaya pri sociálnom zákone)

(Výroky boli uverejnené na www.sme.sk)

Viac v rubrike SILVESTER

 

Najčítanejšie na SME Domov


Inzercia - Tlačové správy


 1. Tatra banka spustila najmodernejší internet banking pre firmy
 2. Volkswagen T-Roc: Pre nerozhodných
 3. Iba dnes: Narodeninové predplatné SME.sk za 25 eur
 4. Leto 2018 v Grécku s odletom z Bratislavy
 5. Dlhopisy 7,25 % p.a. majú najvýhodnejšiu nákupnú cenu v roku
 6. Zelené Grunty vám ponúknu viac, ako očakávate
 7. Kam do tepla v januári?
 8. First moment Turecko: využite zľavy na špičkové hotely
 9. Konzultácia so svetovými odborníkmi dokáže zachrániť život
 10. Demänovku mieša iba jeden človek. Ako si strážia receptúru?
 1. Volkswagen T-Roc: Pre nerozhodných
 2. Tipy pre atraktívne poprsie po dojčení. Plastike povedzte nie
 3. Stanovisko spoločnosti Advokátska kancelária JUDr. Radomír Bžán
 4. Tatra banka spustila najmodernejší internet banking pre firmy
 5. Iba dnes: Narodeninové predplatné SME.sk za 25 eur
 6. Denník SME oslavuje 25 rokov rekordným počtom predplatiteľov
 7. Najinzerovanejšie zánovné auto roku 2017? Mnohých to prekvapí
 8. Stavebná fakulta STU pozýva na Deň otvorených dverí!
 9. Leto 2018 v Grécku s odletom z Bratislavy
 10. Stavebná fakulta STU pozýva na Deň otvorených dverí!
 1. Iba dnes: Narodeninové predplatné SME.sk za 25 eur 15 468
 2. Leto 2018 v Grécku s odletom z Bratislavy 12 367
 3. Tatra banka spustila najmodernejší internet banking pre firmy 3 103
 4. Demänovku mieša iba jeden človek. Ako si strážia receptúru? 2 945
 5. Dlhopisy 7,25 % p.a. majú najvýhodnejšiu nákupnú cenu v roku 2 236
 6. Kam do tepla v januári? 2 143
 7. First moment Turecko: využite zľavy na špičkové hotely 1 798
 8. Moderný bungalov očami mladých architektov 1 710
 9. Divoký Island: cesta ostrovom ľadu a ohňa 1 277
 10. Zelené Grunty vám ponúknu viac, ako očakávate 1 121

Hlavné správy zo Sme.sk

SVET

Ilumináti, pedofília a ŠtB. Špinavý boj o Hrad sa rozbieha

Na Kisku pred voľbami vytiahli scientológiu, na Drahoša iluminátov. Hoaxy môžu pomôcť Zemanovi vyhrať.

DOMOV

Dobré ráno: Česi si dovolili, čo si u nás ani Fico netrúfol

Ako prebiehajú české prezidentské voľby.

KOMENTÁRE

Zeman sa buď zaprie, alebo prehrá

Konfrontačná kampaň tentoraz stačiť nebude.

EKONOMIKA

Slováci z Británie nebudú musieť odísť ani neprídu o dávky

Európska únia s Veľkou Britániou podpísala takzvanú predbežnú dohodu.

Neprehliadnite tiež

Stretol som desiatky satanom posadnutých ľudí, tvrdí exorcista

Exorcista môže pomôcť veriacemu človeku uniknúť pred problémami, ale nie ich vyriešiť, vraví psychiater Hunčík.

Poľskí turisti uviazli v zľadovatenom teréne pod hrebeňom Veľkej Fatry

Na pomoc sa im vydali horskí záchranári zo základne Donovaly.

Aktualizované o 10.20

Dopravnú situáciu v kraji komplikuje poľadovica, Donovaly pre nákladné autá dočasne uzavreli

Najhoršia situácia je kvôli v okresoch Banská Bystrica, Zvolen a Žiar nad Hronom, nehody pribúdajú na rýchlostnej ceste R1.

Požiar likvidovali vyše dvoch hodín

Horiaci prístrešok ohrozoval aj blízko stojacu garáž a rodinný dom.

Povaľujúce sa vrecia s odpadom narúšali pokoj martinského cintorína

​​​​​​​S pribúdaním nových obyvateľov a chatárov na Martinských holiach vzniká čoraz viac odpadu, čo občas spôsobí poriadne preplnenie kontajnerov. Tie navyše stoja podľa mnohých na nevhodnom mieste.