Výroky z roku 2002

Predseda HZDS V. Mečiar: „Pokiaľ ide o upodozrievanie z intelektuálnej malosti, v ich mene si to vyprosujem, pretože našimi voličmi je slovenská inteligencia, združenie Slovakia Plus, kde sú slovenskí ekonómovia, spolky spisovateľov, umelcov, novinárov.

Poslanec SDĽ A. Hoffman: „Táto strana vždy rešpektovala zákon a svoje vlastné uznesenia.“

Minister spravodlivosti J. Čarnogurský: „Slovensko je v niektorých ohľadoch, pokiaľ ide o kvalitu právneho poriadku, lepšie ako Dánsko.“ (O vyhlásení dánskeho premiéra, že Dánsko má s registrovaným partnerstvom dobré skúsenosti.)

Hovorca inšpekcie ministerstva vnútra J. Pacucha: „Rád by som dal vypracovať štatistiku, v ktorom rezorte sa najviac pije. Určite by sme neboli na prvom mieste.“

Prezident R. Schuster: „Musím povedať, že vidím až tak dobre, že keď som sa po troch dňoch vrátil domov po operácii, povedal som manželke – Irenka za tri dni si mi tak zostarla, neviem, čo si robila, keď si bola sama.“

Poslanec SDK P. Prokopovič: „Toto mi ušlo.“ (o znížení štátnej prémie v stavebnom sporení, za ktoré hlasoval)

Minister práce P. Magvaši: „Nemáme záujem brzdiť privatizačný proces. Chceme len to, aby prebehol podľa nášho návrhu.“

Premiér M. Dzurinda: „Nemali by sme dopustiť, aby sme ochoreli túžbou po absolútnej dokonalosti.“

Predseda SDĽ P. Koncoš: „Na zjazde sa jednoducho nesprávala ako súdružka.“ (o B. Schmögnerovej)

Poslanec P SNS V. Moric: „Tento štát nediskriminuje inak orientovaných ľudí, diskriminujem ich asi ja, keď ich nazývam buzeranti.“

Poslanec KDH A. Rakús: „Odmietanie liečby zo strany potenciálnych terapeutov tak vedie k zvláštnemu typu diskriminácie ‘menšiny v menšine‘, možno „väčšiny v menšine“ lebo odmieta pomoc aj takým, ktorí sa jej dožadujú a u ktorých by mohla byť úspešná.“ (o liečení homosexuálov)

Poslanec HZDS I. Hudec: „Nedá sa s vami hovoriť rozumne, vážený pane, pretože vy máte asi istú genetickú chybu.“(premiérovi Dzurindovi)

Predseda ZRS J. Ľupták: „Tri mesiace pred voľbami uvidíme, či sa pridáme do nejakej koalície.“

Poslanec HZDS J. Kalman: „Viete, že o tom neviem.“ (reakcia na to, že podpísal návrh na odvolanie Ivana Mikloša)

Predseda P SNS J. Slota: „Niektorí z vlády sú skutočne zradcovia a idioti.“

Poslanec HZDS J. Gajdoš: „Slovensko má na čele vlády takého sprostého premiéra.“

Manažér hokejového tímu P. Šťastný: „Myslím si, že chlapci odviedli výbornú prácu a som na nich naozaj hrdý!“ (po prehre s Nemeckom na olympiáde)

Poslanec SDĽ P. Kanis: „Nič nie je dôležitejšie ako vlastné prežitie.“ (o prioritách SDĽ)

Advokát J. Gereg: „Pre mňa kategória ľudia z podsvetia neexistuje.“

Personálny riaditeľ Horizontu J. Malinovský: „Neviem, koho som zastupoval.“ (na otázku, či zastupoval nové alebo staré vedenie spoločnosti)

Poslankyňa D. Dubovská: „Nie som jasnovidka.“ (o svojom ďalšom pôsobení)

Predseda Smeru R. Fico: „Všetci poškodení by mali posielať svoje požiadavky na Úrad vlády, my si ich tam v septembri nájdeme.“

Poslanec SDSS J. Volf: „Asi by som si chýbal sám sebe.“ (odpoveď na otázku, či si vie predstaviť parlament bez humoristov)

Inšpekcia ministerstva vnútra: „Jeho správanie je odôvodnené zaistením svojej bezpečnosti a ochranou zdravia.“ (o policajtovi, ktorý odmietol Rómke v Jarovniciach podať ruku)

Podpredseda HZDS J. Gabriel: „Je to celkom slušný návrh pána Robertsona.“ (o vyhlásení, že ak Slováci chcú byť v NATO, mali by podľa toho voliť)

Poslanec HZDS P. Baco: „Pracovali, spočiatku umývali riad, dreli, ušetrili si.“ (o dcére a jej manželovi, ktorí majú v Trenčíne luxusný dom)

Demonštrant – klient nebankového subjektu – pred parlamentom: „Stále o nás píšu, že sme starí a z vidieka, nedajme sa! Dolu s vládou!“

Predseda P SNS J. Slota: „Je to bordel na kolieskach OSN a NATO.“

Bývalý člen volebného štábu HZDS M. Nemec: „Nikdy som nemal v sebe zafixované, že som mečiarovec. Ja som sa zabával.“

Generálny riaditeľ UPC pre Česko a Slovensko V. Bartoň: „Nedokázal by som pracovať tam, kde sa naseká 200-tisíc cvičiek za mesiac, stále rovnako. Sú to len cvičky.“

Ombudsman P. Kandráč: „Presvedčil ma ich program a ich služby vo vzťahu k právu a vlasti.“ (o tom, prečo vstúpil do HZDS)

Poslanec HZDS M. Drobný: „Vážený pán premiér, držíme jednu ruku na kľučke do NATO, druhú do EÚ a my sme nahatí a nemáme si čím prikryť prirodzenie.“

Hospodár banskobystrického HZDS P. Novotný: „Som dnes viac pripravený trpieť, ako boli disidenti v sedemdesiatych a osemdesiatych rokoch.“ (po zásahu kukláčov proti funkcionárom HZDS)

Poslankyňa SOP K. Čižmáriková: „Keď mám byť neskromná, mali by sa o mňa pobiť všetky noviny alebo televízie. Bola by som absolútne najlepší politický komentátor.“

Vysoký predstaviteľ ministerstva pôdohospodárstva J. Košín: „Nehľadajte v tom senzáciu. Mal som tam byť, ale prakticky žiadnu činnosť som tam nevykonával.“ (o svojom pôsobení v dozornej rade súkromnej firmy Poľnonákup Trnava)

Podnikateľ V. Fruni: „Ale pointa je v tom, že ja musím mať doklad, aby nás niekto neobvinil, že sme vytunelovali firmu.“

Poslanec HZDS A. M. Húska: „Bože môj, za všetko môže. On vlastne zavinil aj kolidácie supernov v Mliečnej ceste. Veď je to smiešne.“ (o V. Mečiarovi)

Exposlanec HZDS J. Mydlo: „Ku hygiene som mal už od narodenia pozitívny vzťah.“

Prezident R. Schuster: „Radšej by som sedel medzi vami.“ (delegátom ZMOS-u)

Podpredseda HZDS Vojtech Tkáč: „Môj názor je, že v HZDS treba ešte silnejšiu ruku ako doteraz.“

Predseda HZDS V. Mečiar: „Nie je to štýl HZDS klamať ľudí.“

Z inzerátu Smeru: „Blíži sa obdobie slovenských úspechov! Majstrovstvá sveta v hokeji 2002 sú len začiatkom.“

Predseda SOP P. Hamžík: „Som rád, že HZDS sa ako strana s najstabilnejšou voličskou základňou hlási k integrácii Slovenska do EÚ a NATO. Dôverujem, že to myslí HZDS vážne.“

Predseda senátu Najvyššieho súdu P. Krajčovič: „Nemôžeme tu vytvárať spoločenskú abstrakciu, že je vodcom nejakej skupiny, čo pácha trestnú činnosť.“ (o M. Černákovi)

Podpredseda KDH V. Palko: „Tak to by Shakespeare nenapísal, hovorím si, keď vidím starých naťákov z HZDS, pôvodne vyškolených na moskovských prériách za červených bojovníkov, ako na State Departmente prisahajú vernosť Veľkému bielemu otcovi z Washingtonu.“

Predseda KSS J. Ševc: „Voláme všetkých bez rozdielov vierovyznania, urobme zo Slovenska pokojný a šťastný domov.“

Predseda HZDS V. Mečiar: „S reprezentáciou slovenského hokeja som spojený od začiatku, ako vznikala. Bol som pri nich, pomáhal som im, stretával sa, sponzorstvo vybavoval, zúčastňoval sa na tréningoch.“

Predseda Pravej SNS J. Slota: „Alkoholik je ten, kto je po troch borovičkách a troch pivách opitý. Keď to ja vypijem, tak ani neviem, že som niečo pil.“

Premiér M. Dzurinda: „To je neobyčajne demagogické a teatrálne videnie.“ (na otázku, či to má byť nový trend na Slovensku – plniť zmluvy na 40 %, ako SDK splnila sľub zdvojnásobiť platy)

Predsedníčka SNS A. Malíková: „Nech si kľakne, nech si kľakne a odprosí…“ (na adresu M. Duraya po jeho vyhlásení, že Felvidék podporuje maďarského premiéra V. Orbána)

Policajný prezident P. Zajac: „Policajti pijú kvôli veľkému psychickému tlaku, ktorý je na nich vyvíjaný.“ (o ďalšej dopravnej nehode, ktorú spôsobil opitý policajt)

Predseda HZDS V. Mečiar: „Je to možné, nie je to možné, ja neviem.“ (odpoveď na otázku, či za prestavbu vily Elektra zaplatil 41 miliónov korún)

Predseda Pravej SNS J. Slota: „Pokiaľ ide o to, čo som stratil a čo získal, jedno hovorím, že to, čo som získal, je minimum toho, čo som stratil.“ (keď vysúdil 5 miliónov za článok o jeho pôsobení na terase reštaurácie Budúcnosť)

Predseda HZDS V. Mečiar: „HZDS je typické tým, že neupevňuje svoje postavenie v médiách, ale naopak umožňuje vznik médií, ktoré sú voči nemu nepriateľské. Tak je to napríklad v prípadoch Markízy, SME, Twistu, atď.“

Predseda SDĽ P. Koncoš: „Nechcite, aby som demoralizoval SDĽ.“ (odpoveď na otázku, či odíde z miesta predsedu)

Miss Slovenska 1993 K. Majtánová: „Ponuku si vážim. Beriem to ako profesijnú záležitosť.“ (o ponuke HZDS moderovať mítingy V. Mečiara)

Predseda ÚV KSS J. Ševc: „Radšej biblicky vstať z mŕtvych ako vôbec nevstať.“

Predseda HZDS V. Mečiar: „Nie je to tak, ako sa to mediálne prezentuje. Je to úplne naopak.“ (o snahe finančnej polície predvolať ho)

Podpredseda HZDS J. Kovarčík: „Nebudem hovoriť mená, pretože sa nepotrebujem dostať do súdnych sporov, i keď by som ich vyhral.“ (odpoveď na otázku, ktoré médiá môžu za útok duševne chorej V. Marušincovej na dcéru V. Mečiara)

Premiér M. Dzurinda: „Šéfom tej komisie, čo som sa dozvedel z novín, nie je môj brat, ale funkcionár Železníc Slovenskej republiky, ktorý je zhodou okolností mojím bratom.“ (o komisii, ktorá rozhodovala v tendri na ľahké vlaky)

Generálny riaditeľ TASR I. Čeredejev: „Tárate, čo viete o prevádzkových nákladoch, čo za hovadiny rozprávate? To sú sračky. To tam napíšte, prosím vás, vyjadrenie, že sú to sračky.“ (o nákladoch na jeho nové BMW)

Poslanec SDKÚ P. Kresánek: „Tak či tak vyzerám ako blbec.“ (o svojom liste, ktorý spustil vlakovú kauzu)

Ústredný riaditeľ STV M. Materák: „Cieľom cesty do Číny bolo podpísanie Memoranda o porozumení medzi STV a Ústrednou čínskou televíziou.“

Predseda HZDS V. Mečiar: „Každé ráno pri holení sa usmievam do zrkadla, aký som dôležitý človek.“

Predseda Smeru R. Fico: „V SDKÚ budú šťastní ako blchy, keď prejdú päťpercentnú hranicu.“

Predseda NKÚ J. Stahl: „Mám také čisté svedomie, až som z toho nervózny.“

Bývalá Miss SR K. Majtánová: „Naozaj je úplne normálny.“ (o predsedovi HZDS V. Mečiarovi)

Poslankyňa D. Dubovská: „Nemyslíte si, že je to veľmi drzá otázka?“ (odpoveď na otázku, koľko stálo jej miesto v HZDS)

Predseda Pravej SNS J. Slota: „Bolo to nakopnutie do hlavy a ešte nás aj opľuli.“ (po stretnutí s A. Malíkovou)

Krajská tajomníčka HZDS A. Herdová: „V Trnave máme problémy s teplom a nie s takými vecami.“ (reakcia na vznik HZD)

I. Lexa: „Chcel som sa vrátiť o dva mesiace.“

Kandidátka SDĽ I. Šebová: „Nehanbím sa za to, že som bola komunistkou. Ja som tomu verila.“

Podpredseda HZDS R. Žiak: „Myslím, že omladol a prospelo mu aj to, že je štíhlejší.“ (o I. Lexovi)

Podpredseda HZDS S. Kozlík: „Je to normálna správa.“ (o zadržaní I. Lexu)

Predsedníčka SNS A. Malíková: „Ja som iný gladiátor. Keď udriem a tečie symbolická krv, je to úder pravdy.“

Poslanec HZDS J. Binder: „Považujem to za kauzu vedenú proti symbolu slovenskej štátnosti.“ (o údajnej sprenevere 400 miliónov korún na Vodnom diele Gabčíkovo)

Predseda strany Béčko – revolučná robotnícka strana F. Dugovič: „Keď budú voľby podľa ústavy a platných zákonov, tak dosiahneme toľko, že môžeme zostavovať vládu.“

Predseda HZDS V. Mečiar: „Pribudlo nám viac členov a HZDS zaznamenáva nárast.“ (po odchode I. Gašparoviča)

Predsedníčka SNS A. Malíková: „Ľudia sú rôzni. Nemôžu ma mať všetci radi.“

Predseda KSS J. Ševc: „Ak sme schopní sebareflexie, tak sme ju už urobili.“

Podpredseda SNS V. Oberhauser: „Ona pracuje. Keď žiadate členskú základňu, aby robila, musíte ísť príkladom.“ (potom, ako bola A. Malíková pristihnutá ako vylepuje plagáty na nelegálnych miestach)

Hovorca prezidenta J. Füle: „Asi áno. Určite sú ľudia, nad ktorými sa zamýšľa, ale so mnou o tom nehovoril.“ (o tom, či prezident uvažuje o nepriateľoch, ktorí by ho chceli otráviť)

K. Tóthová: „Neviem si predstaviť lepší a dôveryhodnejší spôsob prezentácie pôvodu peňazí, aký zvolil predseda Vladimír Mečiar.“

Podpredseda Krajského súdu v Košiciach Š. Sekelský: „Zrejme aj on prežíva traumu a nie je mu jedno, čo sa stalo.“ (o kolegovi D. Kánovi, ktorého chyba spôsobila prepustenie siedmich členov gangu na slobodu)

Predseda HZDS V. Mečiar: „Politiku robia médiá spôsobom udri, ako môžeš, ublíž ako môžeš.“ (v diskusii na tému kultúra a etika v politike krátko po tom, čo napadol reportéra televízie Joj)

Predseda SNS J. Slota: „Slováci sú geneticky sprostí.“

Podpredsedníčka Smeru M. Beňová: „Ešte stále verím tomu, že budeme mať taký výsledok, že budeme vo vláde.“ (po zverejnení definitívnych volebných odhadov)

Predseda KSS J. Ševc: „Ľudia začínajú rozmýšľať.“ (reakcia na volebný výsledok KSS)

Predseda HZD I. Gašparovič: „Nám sa kampaň podarila.“

Podpredseda HZDS V. Tkáč: „Vnímam to ako volebný úspech.“

Minister práce P. Magvaši: „Chcem sa vrátiť k tomu, čím som bol. Budem pracovať.“

Krajský predseda SNS Imrich Sládeček: „Najprv treba zoťať drakovi hlavu“. (o nejasnej situácii v národných stranách)

Predseda P SNS J. Slota: „Táto osoba by mala skončiť nie v Moskve, ale sa na Kamčatke a mala by sa tam hlboko tam zakopať.“ (o Malíkovej)

Podpredseda HZDS I. Kiňo: „Vždy sme boli revoluční. Voľby pre nás dopadli tak, akoby vo Wimbledone cenu za víťazstvo odovzdali súperovi.“

Podpredseda KSS K. Ondriaš: „Keby sme si dali prihlášku do Európskej únie za socializmu, tak by nás tam zobrali.“

Predseda KSS J. Ševc: „Zviditeľneniu intelektuálnej disponovanosti popredných predstaviteľov KSS doteraz bránila blokáda, s ktorou však treba rátať aj počas ich pôsobenia v parlamente.“

21-ročný poslanec Smeru R. Madej: „Dovolím si konštatovať, že pri takomto spôsobe práce je to niekedy ľahšie ako v škole, pretože prestávky sú častejšie a dlhšie.“

I. Lexa: „Bol som vypovedať k neuveriteľnej volovine.“

Ombudsman P. Kandráč: „Nepoužívajte výraz ombudsman, ústava pozná iba verejného ochrancu práv! Veľa ľudí si potom myslí, že som ombudsman.“

Podpredsedníčka Smeru M. Beňová: „Absentujúci poslanec si svoj trest môže odpracovať vo svojom kraji, napríklad zlepšovať zeleň alebo niečo podobné.“

Poslanec KSS V. Ďaďo: „Nemám výhrady proti činnosti, ktorú organizácia vykonávala, ale spolupráca, nikdy v živote.“ (figuruje v zoznamoch ŠtB ako dôverník)

Prezident R. Schuster: „Keby som sa necítil zdravotne dobre, tak by som sa o funkciu neuchádzal.“ (o kandidatúre na funkciu hlavy štátu v budúcom roku)

Mediálny poradca Smeru F. Flašík: „Kupoval som si kozmetiku a nejaké sprostosti pre seba.“ (reakcia na to, že platil nákup M. Beňovej)

Ústredný tajomník KSS Ladislav Jača: „Nebola to naša revolúcia, preto nemáme dôvod na oslavy.“ (o VOSR)

Šéf poslaneckého klubu KSS I. Hopta: „Tento pamätný deň by mal byť v histórii SR zapísaný čiernymi písmenami.“ (o 17. novembri)

Predsedníctvo ÚV KSS: „Doterajšie poznatky ukazujú, že súkromné firmy nepreukázali lepšie hospodárske výsledky ako bývalé štátne podniky.“

Mediálny poradca Smeru F. Flašík: „Keby mala koalícia o tri hlasy menej, všetko by bolo inak. Videli by ste, ako by lietali objatia, jazýčkové a všetko. Smer by nebol v opozícii.“ (o analýze volieb)

Podpredseda KSS K. Ondriáš: „Povedal som, že ten socializmus by mal byť taký mix aj čínskeho, aj švédskeho, aj nášho minulého.“

Zo stránky www.viliamveteska.sk: „JUDr. Viliam Veteška je muž, ktorý chce žiť čestne, byť si však pritom vedomý svojej hodnoty. Viliam Veteška je však v prvom rade obyčajný človek, jeden z nás. (…) Je veľkým mužom, ktorý dokázal na malom Slovensku robiť veľké veci.“ (o členovi HZDS)

F. Mojžiš: „Nesmiete sa nechať obrať o hodnoty, ktoré v Drukose nesporne sú.“ (odkaz klientom po vyhlásení konkurzu)

I. Lexa vyšetrovateľovi: „Viete, že mi ničíte život? Idú Vianoce, nemohli ste to urobiť až po sviatkoch?“

Predseda KSS J. Ševc: „V tej zúrivosti mačkal všeličo naokolo.“ (o mylnom hlasovaní H. Arvaya pri sociálnom zákone)

(Výroky boli uverejnené na www.sme.sk)

Viac v rubrike SILVESTER

 

Najčítanejšie na SME Domov


Inzercia - Tlačové správy


 1. Mexická Oaxaca: Vonia čokoládou a jedinečnými pyramídami
 2. Dobrý internet v meste i na vidieku. Dostupný je takmer všade
 3. Na tieto veci sa oplatí myslieť pred odchodom na dovolenku
 4. Volkswagen Golf: Odpoveď na takmer všetky otázky
 5. Vietnam: Krajina, ktorá rozmazná jedlom a uchváti históriou
 6. Investícia do dlhopisov s fixným výnosom 6,25 - 7,25 % p.a.
 7. I cez prázdniny testujte elektrobicykle
 8. 5 dôvodov, prečo sa prihlásiť na konferenciu ENERGOFÓRUM®
 9. V meste či mimo mesta, stále s kvalitným internetom
 10. Máte už vybranú dovolenku na júl?
 1. Mexická Oaxaca: Vonia čokoládou a jedinečnými pyramídami
 2. Funguje predaj realít aj bez maklérov?
 3. BILLA a ÚNSS skontrolovali zrak 10 380 slovenským deťom
 4. Dobrý internet v meste i na vidieku. Dostupný je takmer všade
 5. Na tieto veci sa oplatí myslieť pred odchodom na dovolenku
 6. Borguľa žiada vyrúbenie dane pre americkú ambasádu
 7. Stanovisko Klubu pre BA k mimoriadnemu rokovaniu zastupiteľstva
 8. Vietnam: Krajina, ktorá rozmazná jedlom a uchváti históriou
 9. Volkswagen Golf: Odpoveď na takmer všetky otázky
 10. Investícia do dlhopisov s fixným výnosom 6,25 - 7,25 % p.a.
 1. Volkswagen Golf: Odpoveď na takmer všetky otázky 6 372
 2. Vietnam: Krajina, ktorá rozmazná jedlom a uchváti históriou 4 376
 3. Dobrý internet v meste i na vidieku. Dostupný je takmer všade 4 283
 4. Na tieto veci sa oplatí myslieť pred odchodom na dovolenku 3 890
 5. Mexická Oaxaca: Vonia čokoládou a jedinečnými pyramídami 2 651
 6. I cez prázdniny testujte elektrobicykle 2 055
 7. Chcete vedieť všetko o vašej krvi? Čaká vás 6000 typov vyšetrení 1 733
 8. Máte už vybranú dovolenku na júl? 1 563
 9. V meste či mimo mesta, stále s kvalitným internetom 1 103
 10. 5 dôvodov, prečo sa prihlásiť na konferenciu ENERGOFÓRUM® 648

Hlavné správy zo Sme.sk

PLUS

Spievajúci dom týral operou celú ulicu

Je to najabsurdnejší susedský spor, ktorý sa na Slovensku odohral. V Štúrove žena štrnásť rokov púšťala od rána do večera nahlas operné árie

KOMENTÁRE

Buďte vďační za Fica. My Česi máme iných komunistov

Komunistická strana Čiech a Moravy je ojedinelým reliktom.

TECH

Zjavil sa náhodou, pozrite si ako Phobos obieha Mars

Mesiac pomenovali po bohu strachu.