SME

Mečiar zvoláva verných do Elektry

BRATISLAVA – Podpredseda HZDS Vojtech Tkáč začal diskusiu s poslancami strany o jej ďalšom vývoji. Na slávnostnom zasadnutí parlamentu v stredu oslovil niektorých z kolegov, v najbližšom ...

BRATISLAVA – Podpredseda HZDS Vojtech Tkáč začal diskusiu s poslancami strany o jej ďalšom vývoji. Na slávnostnom zasadnutí parlamentu v stredu oslovil niektorých z kolegov, v najbližšom čase sa chce obrátiť aj na ostatných.

Reakcie poslancov označil za prevažne pozitívne a vraj ho napĺňajú optimizmom, že je vôľa niečo v strane zmeniť. Založenie novej strany považuje „za krajnú hranicu“. Tkáč chce osloviť aj Vladimíra Mečiara. Malo by sa tak stať na schôdzi poslaneckého klubu na budúci týždeň.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Väčšina oslovených poslancov sa ešte s Tkáčom nerozprávala, jeho iniciatívu však časť z nich víta. Jedným z nich je aj Ján Gabriel. „Ide o to, aby sa problémy v HZDS vyriešili čím skôr a čím lepšie,“ povedal. Ako jedno z možných riešení vidí aj vznik nového poslaneckého klubu.

SkryťVypnúť reklamu

Miroslav Maxon potvrdil, že sa s Tkáčom dohodol na stretnutí najneskôr do 8. januára. Očakáva účasť viacerých poslancov strany. „Chcem poznať jeho predstavy a návrhy na riešenia, s niektorými z nich sa dá súhlasiť,“ tvrdí. Vyhlásil však, že on z klubu HZDS neodíde.

Najkritickejší bol predseda bratislavského HZDS Ladislav Polka. „Považujem firmu za chorú. Musíme ju buď revitalizovať alebo likvidovať,“ hovorí. V správaní vedenia HZDS cíti „nevysvetliteľnú pasivitu“, chýba mu diskusia. „To, že veľký šéf zvolá okresných predsedov bez prítomnosti krajských predsedov, dokonca ich zavádza nezmyselnými tvrdeniami o tom, že sme nechceli peniaze na voľby, to nepovažujem za platformu na diskusiu,“ kritizoval Polka.

Rudolf Žiak očakáva začiatok diskusie 11. januára na republikovom predstavenstve, ale nevylúčil ani skorší termín. Stotožňuje sa s niektorými z Tkáčových výhrad. „Komunikácia je v poslednom období problematická,“ vyhlásil.

SkryťVypnúť reklamu

Pohyb v HZDS naznačuje aj chystaná návšteva skupiny poslancov HZDS z okolia Trenčína u Vladimíra Mečiara v Elektre. Stretnutie by sa malo uskutočniť na budúci týždeň. „Viem, že sa chystá takéto rokovanie. Bude sa hovoriť, čo ďalej s HZDS, aby nebolo po voľbách znova v opozícii,“ potvrdil Milan Rehák.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Čo bude toto leto in?
  2. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  3. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  4. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  5. Kam smerujú peniaze bohatých?
  6. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  7. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  8. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad
  1. Dovolenka v Egypte: Kde sú pláže pre deti a kde podmorský život?
  2. Čo bude toto leto in?
  3. Najkrajšie letné túry, cyklotrasy, jazerá a pamiatky v Rakúsku
  4. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  5. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  6. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum
  7. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  8. Kam smerujú peniaze bohatých?
  1. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie 9 132
  2. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je 8 729
  3. Kam smerujú peniaze bohatých? 5 126
  4. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú 3 830
  5. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum 3 296
  6. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad 2 573
  7. Dovolenka v Egypte: Kde sú pláže pre deti a kde podmorský život? 2 387
  8. Crème de la Crème štartuje už čoskoro 2 233
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Sportnet

Americkí hráči oslavujú po góle v zápase semifinále Švédsko - USA na MS 2025 v hokeji.

Pozrite si program finále a zápasu o bronz na MS v hokeji 2025.


Dominik Greif.

Rayo Vallecano si vďaka remíze zabezpečilo účasť v pohárovej Európe.


a 1 ďalší
Hokejisti USA oslavujú postup do finále MS v hokeji 2025.

Pozrite si program na dnes na MS v hokeji 2025. Aké výsledky prinesie nedeľa, 25. máj?


Lewis Hamilton s mechanikmi počas Veľkej ceny Monaka.

Hamilton, ktorý v Monaku vyhral trikrát, tak bude v nedeľu štartovať zo siedmeho miesta.


Reuters
SkryťZatvoriť reklamu