Tento 19-členný umelecký kolektív je výnimočný tým, že hoci jeho členovia nemajú slovenské korene, venujú sa práve slovenskému folklóru. Jeho kreativitu, pestrosť a ľúbozvučnosť predstavili východniarom aj počas tohtoročného Matičného svetového festivalu slovenskej mládeže v Michalovciach.
Podľa vedúceho súboru Michela Davagle sa Belgičania venujú slovenskému folklóru, "pretože sa doň zamilovali". Dodal, že je to výsledok stretnutí so Slovákmi, ich pohostinnosti a srdečnosti. Slovenský folklór je rozmanitý, má rôzne štýly, ktoré sa prelínajú, a to nám imponovalo," doplnil. Vzťah Belgičanov k nemu sa ešte viac upevnil po viacerých stážach a vystúpeniach na Slovensku.
Ako dnes pre TASR Davagle potvrdil, najprv sa umelecký kolektív venoval tancom z rôznych krajín sveta, neskôr sa však upriamil na čisto slovenský folklór. Vyberá si z ľudových tradícií z rôznych oblastí Slovenska, takže vo vystúpeniach Li Tchena, čo v starej valónčine znamená košík, dominujú tance z Terchovej, folklór z Gemera, Spiša, Šariša, Liptova či Horehronia. Za pozitívny fakt označil Davagle udržiavanie tradícií na Slovensku. Vo valónskej oblasti Belgicka sa folklór neudržiava, aj keď sú isté pokusy zakonzervovať belgické tradície.
Folklórny súbor Li Tchena, ktorý vznikol v roku 1978, dnes odcestuje do rodného Valónska.