SME
Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky
AKTUALIZOVANÉ

Zatvoriť Širokého? Za vlády Smeru určite nie, hovorí Lipšic (parlament v stredu)

Do sídla Váhostavu v Žiline a Bratislave vtrhli v stredu policajti, odniesli si dokumenty.

Razia prebehla aj v bratislavskej budove Váhostavu.Razia prebehla aj v bratislavskej budove Váhostavu. (Zdroj: SME - Jozef Jakubčo)
 • Banky sa vzdajú 15 percent pohľadávok voči Váhostavu, informoval premiér Fico na tlačovej konferencii.
 • Váhostav sa tiež vzdá 49 percent nezaťažených akcií v prospech nezabezpečených veriteľov.
 • Do sídla Váhostavu v Žiline vtrhla polícia, zaisťovala dokumenty.
 • Razia prebehla aj v Bratislave.
 • Poslanci v parlamente pokračujú v druhom čítaní v diskusii k novele Obchodného zákonníka, má zmeniť reštrukturalizácie tak, aby vyriešil problémy malých veriteľov spoločnosti Váhostav.

Minútu po minúte sme uzavreli

19:12 Rokovanie bolo po vystúpení Daniela Lipšica prerušené. Zasadnutie pokračuje zajtra predpoludním od 9:00 vystúpením poslanca Alojza Hlinu.

Zákon upravujúci reštrukturalizácie firiem nie je hlavným dôvodom súčasnej situácie malých veriteľov stavebnej spoločnosti Váhostav-SK. Myslí si to Lipšic.

"Pretože reštrukturalizačný plán Váhostavu-SK je v rozpore s platným zákonom," zdôraznil dnes Lipšic v závere piateho rokovacieho dňa 49. schôdze parlamentu. Ak by sme boli v normálnej krajine, súd by podľa neho nikdy takýto reštrukturalizačný plán nepotvrdil. "Štatutárne orgány a vlastníci takejto firmy by už boli dávno stíhaní," povedal poslanec.

Hlavným problémom je podľa Lipšica aplikácia tohto zákona. Štát môže totiž podľa neho meniť zákony najlepšie, ako vie, nikdy nebudú dokonalé. "Vždy bude problém v aplikácii týchto zákonov," dodal.

19:08 "Tento návrh čo je tu je na úrovni vlastizrady," reaguje v parlamente poslanec Alojz Hlina z klubu KDH. "Ak premiéra vlastní Široký, použije sa vládne riešenie. Ak nevlastní, tu je návrh opozície," povedal zase Jozef Viskupič z OĽANO.

19:07 Konečný návrh novely Obchodného zákonníka, ktorý predložila vláda do parlamentu, je výsledok chaotického, marketingového prístupu vlády Roberta Fica. Vyhlásil to na tlačovej besede viacerých opozičných predstaviteľov predseda strany KDH Ján Figeľ. Podľa neho vláda narýchlo a na poslednú chvíľu prijíma rozhodnutia.

18:55 Vláda v stredu predstavila spleť zmien zákonov a ponuky odkúpenia pohľadávok špeciálne pre veriteľov Váhostavu. Celý plán má viacero nejasností, ale podstata ponuky sa dá zhrnúť do troch bodov. Prečítajte si viac v texte Adama Valčeka.

18:50 "Dnes som tu už aj počul, že vláda to urobí tak marketingovo, že zavrú aj Širokého. Som ochotný sa staviť, že za vlády Smeru sa to nestane," povedal Lipšic. “Nie je zo strany vlády celkom fér, aby vyplatila záväzky Váhostavu voči malým a stredným podnikateľom z peňazí nás všetkých a Váhostav nechala v princípe v neporušenej podobe,“ upozornil Lipšic.

Podstatou pozmeňujúceho návrhu je podľa predsedu strany NOVA, že v prípade reštrukturalizácie, keď firma nie je v predĺžení, má vyšší majetok ako záväzky, by musela všetkých veriteľov uspokojiť v plnej výške 100 percent.

“Ak v prvom roku uspokojí firma veriteľov vo výške napríklad 50 percent, čo môže byť prípad Váhostavu, tak v tej ďalšej časti si veritelia budú kapitalizovať pohľadávky a môžu získať kontrolu nad firmou,“ vysvetlil Lipšic.

18:29 Väčšina malých veriteľov Váhostavu-SK sa pravdepodobne rozhodne pre 50-% odpredaj svojich pohľadávok štátu. Konštatoval to na dnešnej tlačovej konferencii v Bratislave zástupca veriteľov Milan Blaho.

Dôvodom je to, že najmä menšie firmy sa nevyznajú v tom, aké práva a povinnosti by im vyplývali z vlastníctva akcií stavebného gigantu.

"Presnú štatistiku nepoviem, ale môžem dať zdravý odhad. Menšie firmy o nejakú kontrolu nebudú mať záujem. Budú brať skôr 50 %, čo je stále lepšie ako 15 % alebo 10 %," priblížil Blaho.

Podobný názor má aj zástupca spoločnosti Energy Pro Jozef Válek. Podľa jeho slov najmä spoločnosti, ktorým Váhostav-SK dlhuje vyššie sumy, budú mať záujem o to, aby ich pohľadávky prevzal na seba štát.

"Ak tam má niekto 100.000 eur a dostane 50 % z nich, reálne si môže niečo za ne kúpiť alebo uspokojí nejaký dlh či úver, ktorý si musel zobrať kvôli tým dlhovaným peniazom," konštatoval Válek.

18:12 V rozprave momentálne vystupuje Daniel Lipšic (NOVA).

17:59 "Opozícia sa dnes v plnej nahote odhalila a usvedčila z politizácie prípadu Váhostav. Ukázalo sa, že jej nejde o vecné riešenie problému, ktorý sama v minulosti spôsobila. Po tom, čo vláda SR dosiahla dohodu so všetkými zainteresovanými stranami vrátane veriteľov, pozvala na tlačovú besedu niektorých ich zástupcov, aby mohla o celej téme opäť len politikárčiť. Jej cieľom nie je nič iné, len komplikovať proces prijatia príslušných zákonov, ktoré majú pomôcť veriteľom," napísala v tlačovej správe Ľubica Končalová, z tlačového odboru strany SMER - sociálna demokracia.

17:41 "Obviňujem vládu, že keď nekoná v tejto veci, tak má na tom zištný záujem," povedal vo svojom vystúpení Ľudovít Kaník z SDKÚ. Hovoril o spoločnom vrecku s podnikateľom Jurajom Širokým.

17:11 Toto nie je štandardný legislatívny proces, zopakoval v úvode svojej reči Miroslav Kadúc z OĽaNO. Obáva sa, že vládne riešenie bude mať chyby. „Načo nás je 150? My sme tu iba štatisti,“ zopakoval. Zákony tejto vlády sa podľa Kadúca tvoria na tlačových besedách.

17:03 Kauza Váhostav je súbor zlyhaní. V prvom rade je to zlyhanie majiteľov a manažmentu. Prečítajte si, čo hovorí o Váhostave prezident Andrej Kiska.

16:39 Lucii Žitňanskej oponoval minister financií Peter Kažimír (Smer). Podľa neho neexistujú najlepšie riešenia, sú len riešenia, potom horšie a zlé riešenia. Keby vláda neurobila novelu zákona pred ukončením reštrukturalizačného procesu vo Váhostave-SK, reštrukturalizácia by prebehla podľa pôvodných pravidiel. Pre veriteľov by to ale podľa neho znamenalo horšiu situáciu. "Čo je zlé na tom, že sa snažíme chrániť nezabezpečených veriteľov?" pýtal sa Kažimír.

16:13 Ak sa zrazí záujem Juraja Širokého so záujmom štátu, spravidla vyhráva pán Široký a to bude platiť aj po prijatí novely Obchodného zákonníka, myslí si poslankyňa strany Most-Híd Lucia Žitňanská.

Exministerka spravodlivosti považuje za neprijateľné, že právna úprava, ktorú dnes predstavila vláda, sa bude vzťahovať na množstvo ďalších reštrukturalizácií. Nikto podľa Žitňanskej dnes nedokáže povedať, či to veriteľom a reštrukturalizovaným spoločnostiam pomôže alebo poškodí. Vládnu novelu označila za neprijateľnú, Most-Híd ju nepodporí.

Poslankyňa Mosta-Híd zároveň navrhla prerušiť rokovanie parlamentu, aby pozmeňujúci návrh Anny Vittekovej (Smer) mohol prerokovať ústavnoprávny výbor. Vitteková predložila počas rozpravy zmeny, ktoré chvíľu predtým ohlásil na vláde premiér Robert Fico po rokovaní s hlavnými aktérmi reštrukturalizácie Váhostavu.

"Týždeň zasadá parlament, aby sa dnes cez obrazovku dozvedel, čo musí urobiť zákonodarný zbor, aby dohoda pri reštrukturalizácii Váhostavu mohla klapnúť," komentovala Žitňanská postup Smeru.

16:10 "Toto je víťazstvo Širokého," reagoval Július Brocka.

16:08 "Prípad Váhostavu v tejto fáze je hlavne o smerovaní Slovenska. Či pôjde cestou k právnemu, alebo právnickému štátu. Je to veľký rozdiel," uzavrel svoje vystúpenie Figeľ.

15:55 Július Brocka opäť žiada prerušenie rokovania, aby mohol do parlamentu prísť premiér Rober Fico. Opäť neuspel. Slovo má predseda KDH Ján Figeľ. Tiež poukázal na to, že razia vo Váhostave prišla neskoro. Spriaznené firmy majú spriaznené politické štruktúry a spriaznenú policajnú moc.

Figeľ je presvedčený, že reštrukturalizácia Váhostavu je podvodná. "Spravuje to 25-ročná právnička ako svoj prvý prípad. Účtovná uzávierka firmy je v pluse, Váhostav-SK teda nepotrebuje škrtanie dlhov, objemovú reštrukturalizáciu, ale časovú. V tomto roku očakáva firma aktíva na úrovni 70 miliónov eur, kým pohľadávky voči malým veriteľom sú 39 miliónov eur," upozornil líder KDH.20150422_nrsr_figel_002244016_res.jpg

Ján Figeľ počas svojho vystúpenia v parlamente. FOTO - TASR

15:34 Procedurálne návrhy Júliusa Brocku a Daniela Lipšica neprešli. Za rečnícky pult sa postavila Anna Vitteková zo Smeru, ktorá predniesla návrh premiéra Fica.

15:28 Erika Jurinová (OĽaNO) tiež poukázala na rýchle a zbrklé konanie vlády: „Týždeň tu rokujeme, ale riešenie sa našlo až dnes na obed.“ Pýta sa tiež, prečo razia vo Váhostave prebehla práve dnes.

15:24 Pred 20 minútami tu nikto nevedel, aký zákon ide vláda prijať, upozornila Jana Kiššová.

15:18 „Nabehnúť do Váhostavu po troch týždňoch je škandál, ale možno to bol zámer," povedal Daniel Lipšic. Zdôraznil, že návrh Smeru počíta s tým, že nezabezpečeným veriteľom Váhostavu-SK sa vyplatia peniaze z verejných financií. “Z peňazí nás všetkých, ktoré by mohli ísť na platy sestier, učiteľov, dáte to novelou zákona na záväzky Váhostavu. Vy navrhujete 50 percent z peňazí nás všetkých, my navrhujeme 100 percent z peňazí Váhostavu Juraja Širokého,“ dodal Lipšic.

15:17 "Tu neplatí, že premiér zodpovedá parlamentu, ale predseda parlamentu skáče ako premiér píska. Toto je zneužívanie moci," rozhorčil sa poslanec Mosta-Híd Zsolt Simon.

15:16 "My sme tu iba štatisti, toto nie je štandardný legislatívny proces. Do tejto chvíle sme nevedeli, o čom budeme rokovať,"" oponoval vo faktickej poznámke poslanec OĽaNO Miroslav Kadúc.

15:07 Jana Laššáková otvorila rozpravu k druhému čítaniu. Na úvod vystúpil predseda parlamentu Peter Pellegrini. Ten oboznámil plénum o dohode po rokovaní premiéra s vedením Váhostavu aj predstaviteľmi jeho veriteľov. Zároveň dodal, že ide o štandardný legislatívny proces a verí, že aj opozícia podporí dohodu, ktorú podpísala vláda s vedením Váhostavu a predstaviteľmi jeho veriteľov.

15:00 Pokračuje popoludňajšie rokovanie parlamentu. Minister spravodlivosti Tomáš Borec predložil v druhom čítaní návrh zákona, ktorým sa zvyšuje ochrana zamestnancov skrachovaných firiem.

14:30 Generálny riaditeľ Váhostavu Marián Moravčík vyčíslil, že banky sa v prospech nezabezpečených veriteľov vzdajú približne sumy 3,5 milióna eur. Zároveň uviedol, že banky by nemali mať problém s úverovaním Váhostavu-SK. "Audit KPMG ukázal, že spoločnosť je naštartovaná dobrým smerom, a banky majú dôveru v to, čo sme vložili do reštrukturalizačného plánu," doplnil Moravčík.

14:20 „Posledná schôdza veriteľov je za dverami. Lepšie riešenie, ako je toto, by nebolo reálne. Toto je jediné finálne riešenie, ktoré sme mohli za veriteľov brať," povedal na tlačovej konferencii zástupca veriteľov Váhostavu Milan Blaho.

14:13 Premiér zopakoval, že vláda je pripravená odkúpiť pohľadávky malých veriteľov za polovicu ich hodnoty. Fico zároveň informoval, že veritelia budú môcť za svoje pohľadávky dostať aj akcie Váhostavu - spoločnosť sa rozhodla takto sprístupniť 49 percent svojich akcií. "Kritériom pre rozdelenie akcií bude výška pohľadávky," priblížil.

14:06 "Ideme novelizovať zákony tak, aby ak je miera uspokojenia veriteľa menšia ako päťdesiat percent, bude do výšky päťdesiat percent pohľadávka platná aj po ukončení reštrukturalizácie. Pohľadávka od päťdesiat do sto percent bude uplatniteľná ako majetkové práva," povedal premiér Fico.

Vláda tiež presvedčila banky a veľkých veriteľov, aby požadovali od Váhostavu menej peňazí. Banky sa tak vzdali približne šestiny peňazí, ktoré mohli dostať. Váhostav tak bude môcť zaplatiť viac živnostníkom a menším veriteľom. "Banky dnes potvrdili, že sú pripravené znížiť mieru svojho uspokojenia zo 100 na 85 percent," priblížil.

14:01 Parlament posunul začiatok rokovania o reštrukturalizácii firiem na 15:00 hod.

14:00 Premiér Fico na tlačovej konferencii informuje o definitívnom riešení problémov Váhostavu.

22042015fico_vahostav243949_r7987_res_res_res.jpg

Premiér Fico po spoločnom rokovaní s príslušnými ministrami, zástupcami veriteľov, zástupcami bánk a predstaviteľmi Váhostavu. FOTO - TASR

12:43 Policajti hľadali počas razie v budovách spoločnosti Váhostav-SK v Bratislave a Žiline účtovné doklady a listinné dôkazy súvisiace s jej hospodárením. Informoval o tom hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

"V tejto chvíli môžeme potvrdiť, že Národná kriminálna agentúra vykonáva prehliadky nebytových priestorov spoločnosti v Žiline a Bratislave... Úkony polície sú vykonávané tak, aby boli zaistené relevantné dôkazy a nenarušila sa prebiehajúca reštrukturalizácia spoločnosti," povedal Slivka. Bližšie informácie polícia vzhľadom na súčasné štádium vyšetrovania neposkytuje.

11:56 Podľa hovorcu Váhostavu Tomáša Halána odniesli policajti štyri krabice dokumentov. Policajti sa postupne balia a odchádzajú z bratislavského sídla spoločnosti.

11:49 Policajti z bratislavského sídla spoločnosti odniesli dve väčšie škatule a dva notebooky.

11:29 Polícia zatiaľ raziu vo Váhostave nekomentovala. Potvrdená je len informácia, že vyšetrovatelia zaisťovali dokumenty. V prípade vyšetrovania podozrenia zo zločinu poškodzovania veriteľa, ktoré sa v kauze Váhostav vedie, môže ísť o rôzne typy dokumentov. Viac nájdete v texte Adama Valčeka.

11:26 Policajti, ktorí prišli do bratislavskej pobočky Váhostavu, neboli uniformovaní ale v civile. Vestibul zaistila polícia a v okolí sa nachádza niekoľko policajných áut. Z budovy vyšiel zamestnanec Váhostavu a odišiel na firemnom vozidle.

11:19 Denník N informoval, že Juraj Široký a ani jeho syn Juraj sa v prehľadávanej budove nenachádzajú. Pri razii nebol nikto zadržaný.

20150422_policia_vahostav_003243876_res.jpg

Policajti odnášajú dokumenty počas razie v bratislavskom Váhostave. FOTO - TASR

11:12 „Je to celé fraška. Keby chceli niečo schovať, už to dávno urobia," reagoval na policajný zásah vo Váhostave jeden z jeho zamestnancov, ktorý chcel zostať v anonymite. Zamestnanci majú so zhromaždenými novinármi zakázané hovoriť a do budovy spoločnosti nikoho nepúšťajú. Informuje zo Žiliny reportérka Jana Solánská.

11:10 Premiér Robert Fico začne o 11:30 rokovať s predstaviteľmi Váhostavu, ministrami, zástupcami veriteľov a bankármi ohľadne reštrukturalizácie podniku. O 12:30 má novinárom vysvetliť, ako má vyzerať zákon o Váhostave.

10:59 Do Váhostavu v Žiline prišli policajti. "Pred budovou je desať policajných áut," informuje zo Žiliny reportérka MY Žilinské noviny Jana Solánská.

10:53 Razia prebieha v bratislavskom sídle spoločnosti na Priemyselnej ulici, kde sídlia aj ďalšie spoločnosti zo sféry vplyvu Juraja Širokého. Váhostav sa sem presídlil vlani v lete, tesne pred reštrukturalizáciou.

Policajnú raziu potvrdil hovorca Váhostavu Tomáš Halán. „Váhostav odovzdal všetky dokumenty, ktoré si polícia vyžiadala."

10:40 Sídlo stavebnej spoločnosti Váhostav v Bratislave začala v stredu doobeda prehľadávať polícia, detektívi sú podľa webu Aktuality.sk aj v žilinskej pobočke spoločnosti.

10:27 Opozičná žiadosť o zvolanie mimoriadneho Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť ku kauze Váhostav-SK bude jeho predsedovi Jaroslavovi Baškovi doručená vo štvrtok.

Opozícia by chcela na zasadnutí vidieť aj ministra vnútra Roberta Kaliňáka a prezidenta Policajného zboru Tibora Gašpara. "Budeme sa pýtať, čo urobila polícia. Boli odobraté pasy konateľom Váhostavu-SK? Monitorujú ich pohyb, keď už neboli predvedení? Vie polícia, kde je Juraj Široký? Boli zaistené počítače? Je veľa otázok, ktoré budeme klásť," povedal iniciátor návrhu Alojz Hlina.

10:22 V budove spoločnosti Váhostav na Hlinskej ulici v Žiline je policajná razia. V priestoroch spoločnosti je tridsať policajtov.

[VIDEO] SDLO VHOSTAVU PRVE OBSADILA POLCIA!Do budovy Vhostavu v iline prve vtrhla viac ako 20tka policajtov. Vchod stri polcia. O dian Vs budeme priebene informova.

Posted by Sloboda a Solidarita on 22. duben 2015

10:17 Predseda parlamentu vyhlásil prestávku do druhej hodiny.

10:15 Poslanci posunuli diskusiu o zmenách v reštrukturalizáciách firiem, ktoré súvisia s prípadom Váhostav-SK do druhého čítania. O právnej úprave budú teraz diskutovať parlamentné výbory. Po prerokovaní výbormi budú poslanci pokračovať druhým čítaním o 14:00 hod.

10:09 Všeobecná rozprava je skončená, ohlásil predseda parlamentu Peter Pellegrini.

10:07 Finálny návrh by na stole chcela vidieť Lucia Žitňanská. Ozval sa aj slabý potlesk

10:03 "Vy ste tu len tliachali o všetkom možnom. Pozrite sa, aký mrdník ste tu narobili. Dokonalý babrácky smerácky mrdník," hovorí poslanec Galko.

9:58 "Žiadne riešenia z vašich úst som nepočul. Počúval som iba žvásty. Kde sú smerácke finálne návrhy riešenia?" pýta sa Zsolt Simon.

9:54 "Vypočuli sme si prejav typického salónneho socializmu," reagoval na Čížov prejav Ľudovít Kaník.

9:50 "Smer so Širokým nemá nič spoločné," odkázal opozícii Ľuboš Blaha.

9:46 „Je tento legislatívny proces v poriadku?“ spýtal sa vo faktickej poznámke poslanec Kadúc z OĽaNO.

9:39 “Dodnes nevieme, napriek tomu, že vláda a premiér, určite aj minister spravodlivosti, pracovali cez víkend deň a noc, tak dodnes nevieme s čím prišli. S akým návrhom pre druhé čítanie, kde budú paragrafy týkajúce sa Váhostavu zrejme úplne iné,“ poznamenal Daniel Lipšic.

9:37 Človek, ktorý je hochštaplerom pri získavaní moci, ním zostane aj po jej získaní, ukončil svoj takmer 35 minútový príhovor Číž.

9:35 Číž poukázal na to, že poslanec KDH Pavol Abrhan ako prvý podpísal návrh na odvolanie predsedu parlamentu Pavla Pašku.

9:28 "Spolupracovať konštruktívne s opozíciu sa dnes nedá," hovorí Číž.

9:00 Podpredsedníčka Národnej rady Jana Laššáková otvorila piaty rokovací deň. Slovo má poslanec Smeru Miroslav Číž.


Čo sa zatiaľ stalo:

Zatiaľ nie je jasné, s akými návrhmi príde vládna strana Smer. Premiér Robert Fico však už skôr avizoval viacero zmien. Napríklad takú, aby si malí veritelia mohli od reštrukturalizovaných firiem vymáhať až 100 % dlhovaných peňazí. A to z budúcich ziskov a iných príjmov majiteľov týchto firiem. Dlhy spoločností by sa tak v budúcnosti nevymazávali.

Pôvodne pritom vláda navrhovala, aby si malí veritelia mohli vymáhať bez premlčania 40 percent pohľadávok. Štát by ich potom od podnikateľov odkupoval cez Slovenskú záručnú a rozvojovú banku (SZRB). Aktuálne ale premiér uviedol, že sa má zvýšiť aj podiel pohľadávok, ktoré chce cez záručnú banku okamžite odkupovať. Stúpnuť má na 50 % z ich hodnoty. SZRB má odkupovanie pohľadávok financovať z osobitného bankového odvodu.

Po víkendovom stretnutí so živnostníkmi a stavebnými podnikateľmi pritom Fico avizoval, že vláda má záujem na prerušení procesu reštrukturalizácie Váhostavu-SK. Firma totiž plánuje v rámci reštrukturalizácie vyplatiť malým firmám a živnostníkom len 15 % z ich pohľadávok.

Niekoľko návrhov sa chystá predložiť aj opozícia. Spoločné majú to, že na splácaní dlhov Váhostavu-SK by sa mali podieľať aj jeho majitelia. Opozícia totiž viní premiéra z toho, že chce dlhy firmy odkupovať za peniaze daňových poplatníkov.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny
 2. Imunitnú bombu do tela dostanete vďaka Vitaglucanu
 3. Rozbiehať biznis v čase korony? Ide to
 4. Študuj na univerzite s viac ako 60 ročnou tracíciou!
 5. Máš dosť teórie a poučiek? Študuj, cestuj, pracuj a ži!
 6. Ako vybrať AKU reťazovú pílu
 7. Na VŠEMvs získaš kvalitné štúdium v moderných priestoroch
 8. Táto pomôcka zlepší život všetkým imobilným ľuďom
 9. Hubert – keď život chutí už 195 rokov
 10. V mlieku už nie sme sebestační. Čo sa musí zmeniť?
 1. OFFICE ROKA 2020 poukáže na transformáciu pracovného prostredia
 2. V mlieku už nie sme sebestační. Čo sa musí zmeniť?
 3. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie
 4. Hubert – keď život chutí už 195 rokov
 5. Ako vybrať AKU reťazovú pílu
 6. Mercedes-Benz opäť nadizajnoval budúcnosť
 7. Budúcnosť M&A v Európe
 8. Zdravá pečeň zlepšuje metabolizmus aj celkové zdravie
 9. Právo: Kto sú najväčší právnici a kde všade zostanú súdy
 10. Toto si zapamätajte! Takto určite nakúpite bezpečne
 1. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 31 935
 2. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 11 646
 3. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 10 070
 4. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 9 046
 5. Príbehy vyhorených, tandem okolo Bödöra a nová trať v Bratislave 8 785
 6. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 8 553
 7. Spájame Slovensko - 4 nové expresné autobusové linky 8 501
 8. Oslávte nový rok v teple: Cestujte na Zanzibar úplne bezpečne 8 431
 9. Čo ovplyvňuje chuť kačacieho mäsa? Tieto dve veci 8 376
 10. Učiteľka roka 2018: Koľko času by malo dieťa tráviť za počítačom 8 239
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Juraj Široký

Prečítajte si aj ďalšie články k téme
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Kováčik je stále špeciálny prokurátor a má previerku

Funkcie sa vzdal listom až k 31. januáru

NAKA zadržala špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika.
Dobré ráno

Dobré ráno: Odíde Sulík kvôli Matovičovi z koalície?

Čo sa deje vo vládnej koalícii.

Komentár Zuzany Kepplovej

A čo ak nie sme vo vojne

Čo robíme, keď sa vyloďujeme, zhadzujeme atómky a národne povstávame proti hnusobe?

Zuzana Kepplová.
Prezidentka Zuzana Čaputová a premiér Igor Matovič prichádzajú na tlačovú konferenciu v Prezidentskom paláci.

Neprehliadnite tiež

Dobré ráno

Dobré ráno: Odíde Sulík kvôli Matovičovi z koalície?

Čo sa deje vo vládnej koalícii.

Malá obec nesmie spustiť privatizáciu vodární. Prokurátor vidí ovocie otráveného stromu

Starosta porušil štyri zákony, majetok dediny predáva i kupuje.

Starosta Čerhova Jaroslav Bajužik.

Podklad, listy, konáriky, penetrácia, asfalt. Aj tak opravujú košické chodníky

Firma: Stáva sa, nevadí. Mesto, vedúca, poslanec: Môže byť problém.

Firma odmieta, že by nečistoty pod penetračnou vrstvou ovplyvnili kvalitu a životnosť chodníka.
Ilustračné foto.