SME

Bugár: Koalícia je pripravená podporiť návrh o zrušení amnestií

Bratislava 8. januára (TASR) - Koalícia je pripravená podporiť ústavný zákon o zrušení tzv. Mečiarových amnestií. Dokonca jej nerobí problém ani hlasovať ...

Bratislava 8. januára (TASR) - Koalícia je pripravená podporiť ústavný zákon o zrušení tzv. Mečiarových amnestií. Dokonca jej nerobí problém ani hlasovať za, ak v ňom bude zahrnuté aj zrušenie amnestií, ktoré udelil exprezident Michal Kováč.

Predseda Strany maďarskej koalície Béla Bugár, ktorý dnes informoval o výsledkoch rokovania Koaličnej rady, si nemyslí, že opozícia má vôbec záujem zrušiť amnestie. "Je to jedno, či má vôbec záujem takto riešiť a zrušiť amnestie. Je absolútne jedno, či tam pridáte Kováčove alebo čert ho vie ešte aké amnestie," doplnil.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Zámer dnes predložili partnerom predstavitelia KDH a jeho šéf Pavol Hrušovský. Budúci týždeň absolvuje rokovania so všetkými poslaneckými klubmi v parlamente o podpore ich návrhu. Bugár dodal, že až po získaní ich súhlasného stanoviska a počtu minimálne 90-tich hlasov sa bude návrhom zaoberať parlament.

Kresťanskodemokratickému hnutiu 10. júla 2002 po tretí raz v II. volebnom období neschválila poslanecká snemovňa návrh ústavného zákona o zrušení tzv. Mečiarových amnestií. Pri hlasovaní sa prezentovalo 96 poslancov, za prijatie bolo 56, proti návrhu KDH hlasovalo 26 a hlasovania sa zdržalo 14 zákonodarcov.

Prvýkrát návrh KDH predložilo do parlamentu ešte v marci 2000. Pri hlasovaní sa zdržali všetci členovia klubu SDĽ, za boli poslanci z SDK (vtedy ešte spolu s KDH), SMK a dvaja zástupcovia SOP. Proti boli opozičné strany. Po druhý raz sa situácia opakovala 19. decembra 2000, keď sa 21 poslancov SDĽ zdržalo. Za boli poslanci KDH, SDK a SMK a siedmi poslanci SOP. Opozícia bola opäť proti.

SkryťVypnúť reklamu

V júni 2001 Okresný súd Bratislava III zastavil trestné stíhanie exriaditeľa Slovenskej informačnej služby Ivana Lexu v kauze zavlečenia syna exprezidenta Kováča do cudziny. Dôvodom rozhodnutia súdu boli práve amnestie bývalého premiéra Vladimíra Mečiara.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Čo bude toto leto in?
  2. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  3. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  4. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  5. Kam smerujú peniaze bohatých?
  6. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  7. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  8. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad
  1. Dovolenka v Egypte: Kde sú pláže pre deti a kde podmorský život?
  2. Čo bude toto leto in?
  3. Najkrajšie letné túry, cyklotrasy, jazerá a pamiatky v Rakúsku
  4. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  5. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  6. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum
  7. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  8. Kam smerujú peniaze bohatých?
  1. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie 9 127
  2. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je 8 724
  3. Kam smerujú peniaze bohatých? 5 114
  4. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú 3 827
  5. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum 3 295
  6. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad 2 581
  7. Dovolenka v Egypte: Kde sú pláže pre deti a kde podmorský život? 2 383
  8. Crème de la Crème štartuje už čoskoro 2 227
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Sportnet

Americkí hráči oslavujú po góle v zápase semifinále Švédsko - USA na MS 2025 v hokeji.

Pozrite si program finále a zápasu o bronz na MS v hokeji 2025.


Dominik Greif.

Rayo Vallecano si vďaka remíze zabezpečilo účasť v pohárovej Európe.


a 1 ďalší
Hokejisti USA oslavujú postup do finále MS v hokeji 2025.

Pozrite si program na dnes na MS v hokeji 2025. Aké výsledky prinesie nedeľa, 25. máj?


Lewis Hamilton s mechanikmi počas Veľkej ceny Monaka.

Hamilton, ktorý v Monaku vyhral trikrát, tak bude v nedeľu štartovať zo siedmeho miesta.


Reuters
SkryťZatvoriť reklamu