Prezident počas návštevy podpísal v Pekingu so svojím čínskym partnerom Ťiang Ce-minom Spoločné vyhlásenie SR a ČĽR. Politická deklarácia určuje princípy dvojstrannej spolupráce po skončení platnosti bilaterálnej zmluvy z čias socializmu.
Ťiang Ce-min na rokovaní so Schusterom vyjadril ochotu spolupracovať so SR na rozšírení elektrárne Šen-tou o piaty a šiesty blok. Kontrakt generálneho dodávateľa stavby v hodnote 500 miliónov amerických dolárov majú záujem získať Slovenské energetické strojárne a.s. Tlmače, ktoré sa už významnou mierou podieľajú na budovaní elektrárne.
Čínsky prezident zároveň súhlasil so Schusterovým návrhom, aby Čína darovala Slovensku inšpekčný röntgenový systém. Systém v hodnote 2,8 milióna amerických dolárov, vyvinutý pekinskou univerzitou, bude testovaný na slovenskej východnej hranici, ktorá je budúcou schengenskou hranicou Európskej únie.
Minister pôdohospodárstva Zsolt Simon v Pekingu podpísal dohodu o zalesňovaní rozsiahlych území Číny slovenskou firmou Delta Line s.r.o. Bratislava. Kontrakt v hodnote 200 miliónov amerických dolárov hovorí o výsadbe 300 tisíc hektárov ročne technológiou, ktorá je slovenským patentom.
Minister kultúry SR Rudolf Chmel v Číne podpísal dohodu o kultúrnej spolupráci, určujúcu princípy kooperácie múzeí, galérií, divadiel a ďalších kultúrnych inštitúcií.
Schuster v Šanghaji otvoril pobočku Elektrotechnického výskumného a projektového ústavu a.s. Nová Dubnica, ktorý bude certifikovať výrobky čínskeho elektrotechnického priemyslu. V prípade splnenia technických noriem sa jej tak otvorí priestor na export na vyspelé európske a svetové trhy.
Prezident v Číne predstavil aj čínsky preklad svojej knihy Ultimátum, opisujúcej vývoj v SR po novembri 1989 z pohľadu autora.