SME

Kiska otvorí Národný deň Slovenska na výstave EXPO v Miláne

Slovenská republika na výstave prezentuje prírodné krásy, kultúrne pamiatky, tradície, ale aj talent a kreativitu našich ľudí.

Prezident navštívi národný pavilón Talianskej republiky, kde podpíše tzv. Milánsku chartu a pozrie si aj pavilón Európskej únie.Prezident navštívi národný pavilón Talianskej republiky, kde podpíše tzv. Milánsku chartu a pozrie si aj pavilón Európskej únie. (Zdroj: ILUSTRAČNÉ - SME - GABRIEL KUCHTA)

BRATISLAVA . Prezident Andrej Kiska a minister kultúry Marek Maďarič sa zúčastnia na stredajšom Národnom dni Slovenskej republiky na svetovej výstave EXPO v Miláne.

Národný deň SR na svetovej výstave EXPO 2015, ktorá sa tento rok venuje téme "Uživiť planétu, energia pre život" prezident Andrej Kiska slávnostne otvorí v stredu 24. júna o 11:10, agentúru SITA o tom informoval tlačový odbor Kancelárie prezidenta SR.

Zúčastní sa aj Maďarič

Prezident navštívi národný pavilón Talianskej republiky, kde podpíše tzv. Milánsku chartu a pozrie si aj pavilón Európskej únie.

SkryťVypnúť reklamu

Podvečer sa prezident zúčastní na slávnostnom kultúrnom programe Národného dňa SR. Na záver svojej návštevy sa hlava štátu zúčastní na galavečere v centre Milána.

Na celodennom programe Národného dňa Slovenskej republiky v talianskom Miláne sa spolu s prezidentom zúčastní aj minister kultúry Marek Maďarič.

"Ministerstvo kultúry projekt Národný deň Slovenska - EXPO Miláno 2015 podporilo prostredníctvom svojho dotačného programu sumou 75 tisíc eur," informuje Ministerstvo kultúry (MK) SR na svojej webstránke http://www.culture.gov.sk.

Umelci aj remeselníci

Počas Národného dňa Slovenska na EXPO Miláno vystúpia pred slovenským pavilónom členovia umeleckého súboru Čarovné ostrohy a slovenskí remeselníci v tradičných odevoch predstavia na workshopoch čipkárstvo, drotárstvo, drevorezbu, zdobenie kraslíc a perníkov.

SkryťVypnúť reklamu

Hlavným podujatím národného dňa bude večerné predstavenie Symfonického orchestra Viva Musica, Umeleckého súboru Lúčnica a Bratislavského chlapčenského speváckeho zboru v auditóriu výstaviska.

Počas večerného programu pod názvom Folklor Symphony vystúpi na scéne až 164 umelcov a diváci si budú môcť vychutnať diela Eugena Suchoňa, Svetozára Stračinu či hudbu z filmov Jánošík, Pacho, hybský zbojník alebo Plavčík a Vratko, informuje v tlačovej správe MK SR.

Slovenská republika na výstave, na ktorej sa zúčastňuje 141 krajín a tri medzinárodné organizácie, prezentuje prírodné krásy Slovenska, kultúrne pamiatky, umenie a tradície, ale aj talent a kreativitu našich ľudí - inovatívne riešenia v oblasti energetiky, výživy či informačných a komunikačných technológií, pripomína Kancelária prezidenta SR.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  2. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  6. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  7. Štartuje prvý ročník Fjällräven Campfire Česko a Slovensko
  8. Katarína Brychtová: Každý nový začiatok je dobrý
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 88 433
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 20 672
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 10 380
  4. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 8 449
  5. Inštruktorky sebaobrany: Najväčšia hrozba nie je cudzí muž v tme 6 119
  6. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 5 458
  7. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 5 231
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 4 508
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Sportnet

Inter Bratislava - Dziki Varšava: LIVE STREAM zo zápasu Severoeurópskej ligy ENBL

Sledujte s nami LIVE STREAM zo zápasu semifinále Severoeurópskej ligy ENBL: BK Inter Bratislava - Dziki Varšava.


Belgický cyklista Tim Merlier.

Tradičné preteky vo Flámsku a Holandsku majú úplne rovinatý profil a o triumf tak bojovali šprintéri.


TASR
Americká tenistka Jessica Pegulová.

Slovenské tenistky čakajú súboje proti tenistkám Dánska a USA.


Na snímke slovenský hokejista Libor Nemec počas tréningu slovenskej hokejovej reprezentácie.

Mladý útočník si odbije debut v seniorskej reprezentácii.


Martin Turčin
SkryťZatvoriť reklamu