SME

Prieskum: Smer by získal takmer 38 percent, do parlamentu by sa dostala aj SMK

Prieskum Agentúry MVK by Smer v parlamente obsadil 66 kresiel. Druhá Sieť by disponovala 21 poslaneckými kreslami.

(Zdroj: Archív SME - Vladimír Šimíček)

Prieskum Agentúry MVK by Smer v parlamente obsadil 66 kresiel. Druhá Sieť by disponovala 21 poslaneckými kreslami

BRATISLAVA. Ak by sa parlamentné voľby konali koncom júna, vyhrala by ich strana Smer so ziskom 37,8 percenta hlasov. Vyplýva to z výsledkov prieskumu Agentúry MVK pre prieskum trhu, médií a verejnej mienky.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Agentúra prieskum robila v dňoch 18. až 25. júna formou osobného rozhovoru na vzorke 1 111 respondentov.

Vzorka bola reprezentatívna pre dospelú populáciu SR z hľadiska pohlavia, veku, vzdelania, národnosti, regiónov a veľkostných kategórií sídiel.

SkryťVypnúť reklamu

Respondenti mali odpovedať na otázku: “Voľby do Národnej rady SR budú v roku 2016. Ak by sa konali už dnes, ktorej strane by ste dali svoj hlas?"

Podľa výsledkov prieskumu by za Smerom skončila strana Sieť so ziskom 12 percent hlasov, SNS by podporilo 9,2 percenta a KDH 8,9 percenta opýtaných. Mostu-Híd by dalo svoj hlas 6,8 percenta opýtaných, OĽaNO by volilo 6 percent a SMK 5,2 percenta respondentov.

Do parlamentu by sa podľa prieskumu už nedostala strana SaS so ziskom 2,9 percenta hlasov. Pred bránami parlamentu by skončili aj KSS (2,2%), NOVA (2,0 %), SKOK! (1,6 %), Ľudová strana - Naše Slovensko (1,6 %), SDKÚ-DS (0,9 %) a Šanca (0,6 %).

Iným politickým subjektom alebo hnutiam by svoj hlas dalo 2,3 percenta opýtaných. Z opýtaných 9,5 percenta uviedlo, že by sa na voľbách nezúčastnili a 18,0 percent nevedelo, či by sa na voľbách do NR SR zúčastnili alebo komu by dali svoj hlas.

SkryťVypnúť reklamu

Strana Smer by mala v parlamente 66 poslancov, strana Sieť by disponovala 21 poslaneckými kreslami, SNS a KDH by mali zhodne po 16 poslancov. Voliči strany Most-Híd by do parlamentu delegovali 12 zákonodarcov. Obyčajných ľudí a nezávislé osobnosti by reprezentovalo 10 zástupcov a SMK by v parlamente obsadila deväť kresiel.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Motoristi späť za volantom. Riziko nehôd opäť rastie.
  2. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody
  3. Tvorivé háčkovanie aj 30 otázok pre Hanu Gregorovú
  4. Budúci lesníci opäť v teréne: S LESY SR vysadia les novej generá
  5. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  6. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  7. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  8. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 104 099
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 22 086
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 11 867
  4. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 6 979
  5. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 5 661
  6. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 5 283
  7. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 4 996
  8. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska 4 535
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Sportnet

ONLINE: Rebecca Šramková - Johanne Svendsenová, Billie Jean King Cup 2025 (2. dvojhra).

Sledujte s nami online prenos z kvalifikačného turnaja Pohára Billie Jean Kingovej 2025: Viktória Hrunčáková - Rebecca Munková Mortensenová.


Zľava v súboji o loptu Samuel Gidi (MŠK Žilina) a Matúš Vojtko (Slovan Bratislava).

Od pätnástich rokov pôsobí v Žiline.


SITA
Incident jazdcov Williamsu

Tím za incident dostal pokutu.


Reuters
 Viktória Hrunčáková

Na podaní si pomohla 11 esami.


a 1 ďalší
SkryťZatvoriť reklamu