Bratislava 24. januára (TASR) - Nástupcom Richarda Rybníčka na poste riaditeľa súkromnej televíznej stanice JOJ sa stane bývalý minister kultúry SR Milan Kňažko, ktorého si vybrali majitelia tejto televízie.
Kňažko to potvrdil v dnešnom rozhovore pre TASR, pričom zdôraznil, že sa k celej záležitosti oficiálne vyjadrí na tlačovej besede 28. januára. Nový šéf TV JOJ zatiaľ odmieta uviesť akékoľvek bližšie informácie o svojom zvolení a o plánoch, ktoré s televíziou má.
Hovorca TV JOJ Ľudovít Tóth sa ku Kňažkovmu vyhláseniu nechcel vyjadriť s tým, že majitelia televízie zverejnia svoje rozhodnutie a stanovisko k voľbe riaditeľa na budúci týždeň v utorok. Zároveň dodal, že novinárom predstavia aj nový riadiaci tím TV JOJ. Ten by mal vystriedať trojicu ľudí, ktorí sa stali členmi takzvaného krízového manažmentu Slovenskej televízie (STV).
Do 15. decembra minulého roku bol riaditeľom TV JOJ Richard Rybníček, ktorý sa svojej funkcie vzdal z dôvodu kandidatúry na post ústredného riaditeľa STV. Výberové konanie vyhral a od 15. januára je novým šéfom tejto verejnoprávnej inštitúcie. Hneď po vymenovaní do funkcie začal v televízii s radikálnymi personálnymi zmenami, pričom najprv odvolal štatutárnych zástupcov ústredného riaditeľa STV Jozefa Fila a Jozefa Mračnu a neskôr aj vedúcu domáceho spravodajstva STV Annu Ghannamovú. Vzápätí vytvoril trojčlenný krízový manažment, ktorý by mal okrem kontroly a centralizácie finančných tokov dohliadať aj nad organizačnými, výrobnými, obchodnými a reklamnými záležitosťami. Jeho členmi sú bývalí zamestnanci TV JOJ Marcel Para, Ľubor Košút a Jana Bucková. Para bol výkonným riaditeľom TV JOJ, Košút pracoval na marketingovom oddelení a Bucková v organizačno-ekonomickej zložke.