BRATISLAVA. Iniciatíva Slovensko pre všetkých, ktorá združuje ľudsko-právne organizácie i jednotlivcov, spísala pre politikov opatrenia týkajúce sa ľudských práv.
Politické strany následne oslovila s výzvou, aby ich zaradili do svojich volebných programov.
Na výzvu zatiaľ reagovali strany Sieť a KDH, agentúru Sita informovala Jarmila Lajčáková z Centra pre výskum etnicity a kultúry CVEK.

Stranu Sieť zaujímali podľa jej slov opatrenia týkajúce sa Rómov, KDH odpovedalo, že sa nimi budú zaoberať pracovné skupiny.
Na dokument Slovensko pre všetkých už reagovala aj strana Sloboda a Solidarita, ktorá ho považuje za
Iniciatíva Slovensko pre všetkých
Návrhy opatrení spoločne pripravili Amnesty International Slovensko, Asociácia pre kultúru, vzdelávanie a komunikáciu, eduRoma,Centrum pre výskum etnicity a kultúry, Iniciatíva Inakosť, Inštitút SGI, Myslím centrum kultúry Nepočujúcich, Nadácia Milana Šimečku, OZ Občan, demokracia a zodpovednosť, OZ Antigona, OZ Equity, OZ Možnosť voľby, People in Need Slovenská republika, TransFúzia, Záujmové združenie žien MyMamy.
-sita-
správny krok k modernizácii krajiny. Píše sa to v stanovisku strany, ktoré agentúre Sita poskytla jej hovorkyňa Katarína Svrčeková.
"Kultivácia ľudských práv a z nej vyplývajúce odstraňovanie diskriminácií rôzneho druhu môžu len posilniť ducha občianskej spoločnosti a vytvoriť každému dobré podmienky na sebarealizáciu," uviedla poslankyňa NR SR za SaS Lucia Nicholsonová.
"Strane je vlastný záujem o marginalizované skupiny, či už sú to rómske segregované spoločenstvá, dlhodobo nezamestnaní, osoby s ťažkým zdravotným postihnutím, osamelé matky, siroty alebo ľudia z LGBTI komunity," dodala Nicholsonová.
Úsilie mimovládnych organizácií má pre stranu vysokú cenu.
Iniciatíva verí, že sa jej podarí ovplyvniť verejnú aj politickú diskusiu tak, aby bola o konkrétnych riešeniach komplikovaných tém, vychádzajúc z praxe na Slovensku či v zahraničí, a nielen o domnienkach či dokonca populizme.