Kabinet rozhodol aj o vyslaní jednotky radiačnej, chemickej a biologickej ochrany do krízovej oblasti.
Pokiaľ rozhodnutie o preletoch prijala vláda jednomyseľne. Pri hlasovaní o uznesení, ktoré sa týka vyslania špeciálnej jednotky dvaja členovia kabinetu ministri za KDH Martin Fronc a Vladimír Palko hlasovali proti priamej účasti slovenských vojakov v konflikte.
Vyslanie maximálne 75 vojakov s mandátom do konca roka však ešte musí schváliť parlament. Každá parlamentná politická strana si musí do štvrtka 6. februára vyjasniť, ako bude hlasovať jej poslanecký klub. Hnutie za demokratické Slovensko (HZDS) by sa malo vyjadriť k požiadavke USA už v pondelok 3. februára. Poslanecký klub KDH sa k celej záležitosti zíde v nasledujúcich dňoch. KDH dnes o situácii rokovali, pričom dospeli k záveru, že za súčasného stavu vecí a rozsahu poznania sú proti vyslaniu slovenskej jednotky do Iraku. Poslanci Strany maďarskej koalície (SMK) nebudú mať v parlamente problém podporiť vyslanie bojovej jednotky do Iraku. SDKÚ si stojí za rozhodnutím svojich ministrov. Poslanci Smer-u sa dohodnú vo štvrtok 6. februára priamo pred rokovaním NR SR na základe odporúčania svojho predsedníctva. V súčasnosti iba KSS kategoricky odmieta nielen vyslanie slovenskej vojenskej jednotky do Iraku ale i akúkoľvek účasť Slovenska na prípadnom vojenskom konflikte s touto krajinou.
Premiér Mikuláš Dzurinda o rozhodnutí kabinetu informoval večer občanov prostredníctvom verejnoprávnej STV. Dzurinda ubezpečil občanov, že vláda koná po starostlivej úvahe a na základe všetkých informácií, ktoré má.
V prípade súhlasu parlamentu vyšle Slovensko 75-člennú špecializovanú jednotku do 31. decembra tohto roku