festival Európske ľudové remeslo (EĽRO), ktorý sa začal v piatok a potrvá do nedele. Od deviatej hodiny ožili stánky remeselným ruchom. Pri hrade sa ozýval zvuk kováčskeho kladiva, rezbárskeho dláta, erdžanie podkúvaných koní. Na hradnom nádvorí zabávali deti bábkoherci a členovia kežmarského folklórneho súboru Maguráčik. Javisko pri radnici patrilo hosťujúcim folklórnym súborom z Poľska, Litvy, Holandska a Česka. K atmosfére druhého festivalového dňa prispievalo aj počasie, a tak sa okolo remeselníkov vytvárali čoraz hustejšie hlúčiky zvedavcov. Nakúkali "do kuchyne" tkáčov, sklárov i kamenárov. Práve cech kamenárov a murárov, ktorý vznikol v Kežmarku v roku 1521, bol najstarším svojho druhu na území Slovenska. Obe remeslá, hoci boli samostatné a na pohľad odlišné, sa vzájomne dopĺňali. Remeselníci sa nepodieľali iba na stavbe významných budov a meštianskych domov, ale napríklad v roku 1557 postavil murársky majster Štefan na námestí Kežmarku pranier, za čo dostal odmenu 25 zlatých. V tom období za ne mohol kúpiť malý domček. Pranier sa v meste nezachoval, zlikvidovali ho v roku 1801.
Tohtoročné EĽRO je venované hrnčiarskemu cechu. V Kežmarku má svoje korene v roku 1556. Hrnčiarstvo patrilo k najstarším remeslám. Na rozdiel od iných cechov sa však o výrobe hlineného riadu v meste zachovalo málo informácií.
Festival remesiel pokračoval v sobotu popoludní ukážkami práce majstrov a vystúpeniami folklórnych skupín, ľudových hudieb i divadelníkov. O 17. hodine sa v drevenom artikulárnom kostole predstaví huslista Peter Michalica a harfistka Adriana Antalová. Sobotný večer vyplní kultúrny program a zábava pred radnicou, ktorá potrvá do polnoci.