SME

Generálna prokuratúra eviduje podnet poslanca Hlinu

Hlinovi pôvodne zamietli sťažnosť voči obvineniam, ktorým čelí v súvislosti s pokusom zamurovať vchod do pobočky nebankovky.

(Zdroj: Facebook/Alojz Hlina)

BRATISLAVA. Generálna prokuratúra (GP) SR už eviduje podnet poslanca Národnej rady SR Alojza Hlinu v prípade pokusu zamurovať vchod do pobočky nebankovej spoločnosti na bratislavskej Obchodnej ulici.

"Podnet od poslanca Národnej rady Slovenskej republiky Alojza Hlinu bol doručený na Generálnu prokuratúru SR v pondelok 12. októbra. Podnet bude vybavený v súlade so zákonom," uviedla dnes pre TASR hovorkyňa GP SR Andrea Predajňová.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Prečítajte si tiež:Polícia zatkla Alojza Hlinu. Staval múr pred nebankovkouČítajte 

Dva trestné činy

Poslancovi Hlinovi (klub KDH) pôvodne zamietli sťažnosť voči obvineniam, ktorým čelí v súvislosti s pokusom zamurovať vchod do pobočky nebankovej spoločnosti Pohotovosť na Obchodnej ulici v Bratislave. Považuje to za nezákonné a chcel, aby to prešetrila práve GP SR.

SkryťVypnúť reklamu

"Bol som obvinený z dvoch trestných činov. Naše odvolanie neuznali. Stal som sa obeťou obštrukčných konaní. Dávam podnet na Generálnu prokuratúru na preskúmanie tohto nezákonného rozhodnutia," povedal na tlačovej konferencii v parlamente v pondelok 12. októbra Hlina.

Zmeškané lehoty

Trvá na tom, že sťažnosť voči vzneseným obvineniam podal v zákonnej lehote, ale prokurátor z prokuratúry Bratislava I ho zamietol. "Prišlo nám vysvetlenie, že sme zmeškali lehoty," uviedol v pondelok Hlina.

Jeho obhajca Rastislav Kaššák informoval, že počas plynutia lehoty boli u vyšetrovateľa, podpísali tam doručenku a boli poučení, že obhajcovi na podanie sťažnosti plynú ďalšie tri dni. Sťažnosť podali v súlade s Trestným poriadkom v tejto predĺženej trojdňovej lehote, čo ale podľa ich slov prokurátor vyhodnotil tak, že to bolo neskoro a odoprel právo obhajcovi podať sťažnosť.

SkryťVypnúť reklamu

"Takže aktuálny stav je, že firma, o ktorej všetci vedia, že používa úžernícke praktiky a robí problémy tisíckam rodín, dostala licenciu od Národnej banky Slovenska a mne neuznali odvolanie a naďalej čelím absurdným obvineniam," skonštatoval Hlina.

Hlinovo zadržanie

Hlina je obvinený z prečinu obmedzovania osobnej slobody v súbehu s prečinom neoprávneného zásahu do práva k domu, bytu alebo k nebytovému priestoru. Poslanca polícia zadržala a následne obvinila po tom, čo sa 3. septembra snažil zamurovať vchod do pobočky nebankovej spoločnosti Pohotovosť na Obchodnej ulici v Bratislave.

Policajný prezident Tibor Gašpar konanie policajtov obhajuje. "Donucovacie prostriedky boli použité voči poslancovi NR SR nie z dôvodu podozrenia, že spáchal trestný čin, ale z dôvodu, že neuposlúchol výzvu policajta," povedal Gašpar. Polícia podľa jeho slov takto postupuje voči každému občanovi, pokiaľ sú na to splnené zákonom stanovené podmienky.

Generálna prokuratúra

Generálny prokurátor Maroš Žilinka.

Generálny prokurátor preveroval prípady, v ktorých došlo k zastaveniu v dôsledku novely.


TASR 4
SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Zober loptu, nie mobil. Cieľom je prepojiť úspešných športovcov
  2. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  3. Slováci investujú viac, vo fondoch majú už 14 miliárd eur.
  4. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku
  5. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť
  6. Plátené tašky a opakované použitie
  7. Kupujete si dovolenku? Nezabudnite na poistenie storna!
  8. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny
  1. Zober loptu, nie mobil. Cieľom je prepojiť úspešných športovcov
  2. Čo vám hrozí, keď si neliečite alergiu
  3. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  4. Slováci investujú viac, vo fondoch majú už 14 miliárd eur.
  5. Oslava ako v Hollywoode: Kaufland má narodeniny, pozýva aj vás
  6. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť
  7. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku
  8. Sigord – les, kde sa stretáva zodpovedné hospodárenie s turizmom
  1. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku 16 691
  2. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny 5 376
  3. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť 4 871
  4. Ženy nepatria za volant? Majiteľ autoškoly má iný názor 4 562
  5. Plátené tašky a opakované použitie 3 708
  6. Prenájmom bytu môžete zlepšiť životy 3 498
  7. Vírus HPV môže mať až 80% sexuálne aktívnych ľudí 3 113
  8. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto? 2 695
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Pamätník Memoranda národa slovenského v Martine.

Výročie si pripomenuli predseda parlamentu aj ZMOS.


TASR 2

Na juhu sa očakávajú aj vysoké teploty.


TASR
Ilustračné foto.

Návštevnosť v kúpeľoch dosiahla úroveň spred pandémie.


TASR 2
Národná rada Slovenskej republiky.

Na Slovensku je aktívnych 55 strán či hnutí.


TASR 13

Sportnet

Futbalisti FC Spartak Trnava.

S už bývalými zverencami sa prišli rozlúčiť aj Michal Gašparík s asistentom Mariánom Hodulíkom.


TASR
Kapitán Portugalska Cristiano Ronaldo.

Táto kapitola sa skončila. Príbeh? Ten sa stále píše, uviedol v príspevku na sociálnej sieti.


TASR
Adam Hagara na exhibícii v Bratislave.

Mladý Slovák sa predstaví na NHK Trophy.


Aryna Sabalenková (vľavo) a Coco Gauffová na Roland Garros.

Dve najvyššie postavené tenistky v rebríčku WTA sa vo finále stretnú opäť po mesiaci. Ich vzájomná bilancia je vyrovnaná.


Michaela Churavá
SkryťZatvoriť reklamu