Týkajú sa dovozu mediálnych nosičov, alkoholu a omamných látok a rešpektovania miestnych zvyklostí. Zároveň upozorňuje, že osobám, ktoré majú vo svojom cestovnom pase záznam o predošlej návšteve Izraela, bude pravdepodobne znemožnený vstup na územie SAE, rovnako aj do Kuvajtu, Saudskej Arábie, Bahrajnu, Kataru a Ománu.
Do SAE je prísne zakázaný dovoz akéhokoľvek alkoholu a omamných látok. Pritom niektoré na Slovensku bežne dostupné druhy liekov, akým je napríklad morfium, kvalifikuje legislatíva SAE ako drogy. Prichytené osoby podliehajú mimoriadne prísnym sankciám a hrozia im vysoké tresty odňatia slobody. Problémy môžu slovenským turistom spôsobiť aj dovoz videokaziet, CD a DVD nosiče.
Pri pobyte treba mať ďalej na zreteli, že počas mohamedánskeho pôstneho mesiaca ramadánu platí od východu až po západ slnka zákaz konzumácie potravín a nápojov na verejnosti. Turistky by sa mali podľa odporúčania slovenského veľvyslanectva v SAE prispôsobiť miestnym zvyklostiam, aj pokiaľ ide o oblečenie a správanie sa žien na verejnosti.
Záujemcom o zamestnanie v SAE veľvyslanectvo upozorňuje, že miestna firma, ktorá zamestnáva cudzincov, musí pri zabezpečovaní pracovného víza predložiť tamojšej cudzineckej polícii cestovný pas záujemcu. Po ukončení tohto administratívneho aktu by mal však byť pas vrátený majiteľovi. V tejto súvislosti veľvyslanectvo SR zdôrazňuje, že príslušné medzinárodné dohovory a konvencie neumožňujú diplomatickým misiám SR priamo vstupovať do prípadných pracovno-právnych sporov.