SME

Míting v rodisku Fico vynechal, ľuďom sa prihovoril iba cez video

Rodáci Roberta Fica boli sklamaní, že premiér medzi nich neprišiel.

Dom kultúry v Topoľčanoch bol plný. Rodák Robert Fico sa však prihovoril iba cez video.Dom kultúry v Topoľčanoch bol plný. Rodák Robert Fico sa však prihovoril iba cez video. (Zdroj: SME - JOZEF JAKUBČO)

TOPOĽČANY. Už hodinu a pol pred začiatkom volebného mítingu Smeru v rodisku premiéra Roberta Fica v Topoľčanoch v rozhlase pozývali ľudí do Domu kultúry.

Sála pre päťsto ľudí bola dvadsať minút pred začiatkom plná, na sedadlách boli rozložené stranícke noviny Smeru s titulnou fotkou premiéra.

Skupinu dôchodkýň rozosmeje poznámka jednej z nich, ktorá noviny na stoličke prehliadla. „Skoro som si sadla na Roba,“ povie a noviny odloží nabok.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Bol na summite

Míting Smeru v Topoľčanoch bol ôsmy v poradí, Fico na ňom však chýbal. Medzi svojich rodákov neprišiel pre summit na Malte k utečeneckej kríze. Dôchodcom to oznámil moderátor Martin Nikodým.

SkryťVypnúť reklamu

Zreteľné hundranie a povzdychy prevažne dôchodcov v Dome kultúry ustali, keď na scénu prišiel minister vnútra Robert Kaliňák.

„Pán premiér, rodák, Topoľčanec, mi vravel, že dávaj tam u mňa v Topoľčanoch veľký pozor a ja sa priznám, že mám preto veľkú trému,“ povedal Kaliňák. Ľudí v sále jeho poznámka rozosmiala. Fico ľudí pozdravil cez krátke video.

Kliknite pre zväčšenie:

web-timeline_res.jpg

O nižšej DPH ako o nižších cenách

Kaliňák hovoril o utečeneckej kríze, pred ktorou sa „snažia chrániť Slovensko“. Poďakoval topoľčianskym policajtom, ktorí sa podieľali na ochrane hraníc s Maďarskom, a spomenul aj hasičov v neďalekej obci Bojná. Pred príchodom do Topoľčian odovzdal v Bojnej hasičské auto dobrovoľným hasičom, ktorí ho „môžu využiť aj na polievanie záhradiek či dievčat a svokier na Veľkú noc“.

SkryťVypnúť reklamu

Sálu opäť rozosmial. Vo svojom príhovore vymenoval aj viaceré opatrenia zo sociálnych balíčkov Smeru. Hlavné opatrenie druhého balíčka však interpretoval po svojom.

„Zaviedli sme desaťpercentné zníženie cien potravín, respektíve zníženie DPH o desať percent,“ povedal Kaliňák. Viacerí ekonomickí analytici sa pritom zhodli, že ceny vybraných potravín nebudú kopírovať zníženú DPH.

O pokusy rozosmiať ľudí sa snažili aj minister financií Peter Kažimír, minister práce sociálnych vecí a rodiny Ján Richter a šéf parlamentu Peter Pellegrini.

Prečítajte si tiež: Pellegrini vyzýva na férovú kampaň. Voľby vyhlásil na 5. marca Čítajte 

V asi dvadsaťminútovom rozhovore s moderátorom Pellegrini prirovnal parlament k „domu hrôzy“, Kažimír zasa označil stôl na ministerstve financií, kde podpisuje rozdeľovanie peňazí, ku „krvavému mäsiarskemu stolu“.

SkryťVypnúť reklamu

Chýbal, ale chápeme to

Väčšina oslovených ľudí bola sklamaná, že Fico neprišiel. „Ale mal povinnosti, takže to chápem,“ povedala dôchodkyňa Helena Bútorová. Dôchodcovi Deziderovi Jakubičkovi Ficova neprítomnosť veľmi neprekážala, „pretože do Topoľčian chodí často“.

Program mítingu sa ľuďom páčil. „Každého Slováka to musí chytiť za srdce. To úvodné video o Slovensku bolo nádherné, emotívne,“ myslí asi päťdesiatnička pani Halmová, ktorá odmietla povedať svoje krstné meno.

V druhej polovici mítingu prišli na scénu speváci, ktorí oslovili najmä staršie ročníky. Viacerí si spievali spolu s Marcelou Laiferovou, o vystúpení Otta Weittera si šepkali, že bolo príliš hlučné.

Vo vstupnej hale ľuďom rozdávali zapaľovače, škatuľku na lieky či reflexný náramok s logom Smeru. Z kariet hlavných tvárí Smeru, ktoré si mohli brať pri vstupe do sály, zostala najmenšia kopa s premiérom.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Zober loptu, nie mobil. Cieľom je prepojiť úspešných športovcov
  2. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  3. Slováci investujú viac, vo fondoch majú už 14 miliárd eur.
  4. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku
  5. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť
  6. Plátené tašky a opakované použitie
  7. Kupujete si dovolenku? Nezabudnite na poistenie storna!
  8. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny
  1. Zober loptu, nie mobil. Cieľom je prepojiť úspešných športovcov
  2. Čo vám hrozí, keď si neliečite alergiu
  3. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  4. Slováci investujú viac, vo fondoch majú už 14 miliárd eur.
  5. Oslava ako v Hollywoode: Kaufland má narodeniny, pozýva aj vás
  6. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť
  7. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku
  8. Sigord – les, kde sa stretáva zodpovedné hospodárenie s turizmom
  1. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku 16 450
  2. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny 5 294
  3. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť 4 559
  4. Ženy nepatria za volant? Majiteľ autoškoly má iný názor 4 557
  5. Prenájmom bytu môžete zlepšiť životy 3 844
  6. Plátené tašky a opakované použitie 3 571
  7. Vírus HPV môže mať až 80% sexuálne aktívnych ľudí 3 350
  8. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto? 2 200
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Sportnet

Viktória Chladoňová (vpravo) v drese tímu Visma-Lease a Bike.

Viktória Chladoňová atakuje elitnú desiatku.


Momentka z prípravného zápasu Španielsko - Ukrajina hráčov do 21 rokov.

Mladí Španieli nevyhrali už tretí zápas v sérii.


Alexander Sorloth oslavuje gól v zápase Nórsko - Taliansko.

Česko v kvalifikácii neprehralo ani jeden zápas.


a 1 ďalší
SkryťZatvoriť reklamu