V mieste štartu a cieľa na Krahuliach sa dnes víťaz pretekov na 55 km slovenský reprezentant v biatlone Pavol Hurajt rozháňal sekáčom ako pravý mäsiarsky majster. Jeho súperom sa stala čokoláda obrovských rozmerov s hmotnosťou 320 kg.
Čokoláda Študentská pečať oslavuje rovnako ako Biela stopa 30-ročné jubileum svojho vzniku. Dva metre dlhá, jeden meter široká, hrubá 12 cm. To sú jej základné parametre. Vyrobili ju z mliečnej a bielej čokolády, "zhltla" po 28 kg hrozienok, arašidov a želé. Na jej ručnej výrobe sa podieľalo šesť ľudí.
Pri prvom zaťatí ostrým sekáčikom do obrovskej lahôdky vznikla na Krahuliach spontánna eufória a rástla každým odštiepením čokoládovej triesky padajúcej na zem. Odtiaľ putovala na tácky a priamo k prítomným divákom a lyžiarom. Vychádzajúc z matematických výpočtov, v porovnaní s klasickým 200-gramovým balením predstavovala 1600 tabuliek, v prepočte na objem bola takmer 1235-krát väčšia.
Podľa protokolu, ktorý je potrebný na schválenie, zažila maxičokoláda svoje odhalenie, vyskúšanie celistvosti, premeranie veľkosti a oficiálnu degustáciu. Až teraz môže tento výrobok získať certifikát z Knihy slovenských rekordov a podklady z pokusu môžu poputovať na overenie do londýnskeho ústredia svetoznámej knihy rekordov.