SME

Frešo: Ani sekundu som nerozmýšľal, že SDKÚ nebude v parlamente

Kaník ukradol kúsok vlajky, s ktorou sa doma vo vani na nafukovačke hrá, že je to veľká loď, uviedol Milan Roman.

Predseda SDKÚ Pavol Frešo.Predseda SDKÚ Pavol Frešo. (Zdroj: TASR)

BRATISLAVA. Cieľom SDKÚ v marcových parlamentných voľbách je dostať sa do Národnej rady SR, pričom predseda strany Pavol Frešo podľa svojich slov ani sekundu nerozmýšľal nad tým, že sa tak nestane. Vyhlásil to na dnešnej tlačovej konferencii, na ktorej predstavil kandidátku svojej strany.

"Trúfame si na to, že keď bude po 5. marci, nebudeme stáť tu, ale vo vnútri," povedal na brífingu zorganizovanom pred budovou parlamentu. Čo v prípade, ak sa to nepodarí, jasne neuviedol. "Našou prácou je robiť stále, aby sme sa tam dostali," deklaroval.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Frešo: Nikdy sa nevzdáme

Na kandidátke SDKÚ je 110 mužov a 40 žien, priemerný vek kandidátov je 41 rokov. Na každom mieste končiacom jednotkou od pozície 31 je lekár, na miestach s koncovkou 2 sú živnostníci a podnikatelia. "Som veľmi hrdý na takúto posádku, sme zodpovední voči našim voličom a prinášame im jasnú ponuku. Nikdy sa nevzdáme," dodal Frešo.

Šéf Ústrednej rady SDKÚ a dvojka na kandidátke Milan Roman tvrdí, že pred tri a pol rokom zdedili historickú bojovú loď SDKÚ, ktorá bola už rozstrieľaná a miestami deravá.

"Dostali sme posádku, v ktorej všetci chceli točiť kormidlom na rôzne strany, ale nikto nechcel plátať diery ani veslovať. Keď do lode začala tiecť voda, tak sa všetci rozpŕchli," povedal Roman.

SkryťVypnúť reklamu

Kaník ukradol kúsok vlajky

Na margo Ľudovíta Kaníka, ktorý stranu tiež opustil a kandidovať chce pod značkou DS-SDKÚ, Roman uviedol, že ukradol kúsok vlajky, s ktorou sa doma vo vani na nafukovačke hrá, že je to veľká loď.

Volebným lídrom SDKÚ v marcových voľbách do Národnej rady SR je predseda strany Pavol Frešo. Dvojkou je novozvolený predseda ústrednej rady Milan Roman a trojkou viceprimátor Banskej Bystrice Martin Turčan.

Do prvej desiatky sa ešte dostali bratislavský mestský poslanec Juraj Káčer, právnik Matej Žiliak, mestský poslanec v Handlovej Ján Spevár, mestský poslanec v Senici Filip Lackovič, šéfka ženskej organizácie SDKÚ Barbora Oráčová, banskobystrická mestská poslankyňa Katarína Čižmárová a desiatku uzatvára šéf mládežníckej organizácie SDKÚ-DS Nová generácia Lukáš Tisoň.

SkryťVypnúť reklamu

 

Prečítajte si tiež: Frešo: Ani sekundu som nerozmýšľal, že SDKÚ nebude v parlamente Čítajte 
SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Zober loptu, nie mobil. Cieľom je prepojiť úspešných športovcov
  2. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  3. Slováci investujú viac, vo fondoch majú už 14 miliárd eur.
  4. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku
  5. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť
  6. Plátené tašky a opakované použitie
  7. Kupujete si dovolenku? Nezabudnite na poistenie storna!
  8. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny
  1. Zober loptu, nie mobil. Cieľom je prepojiť úspešných športovcov
  2. Čo vám hrozí, keď si neliečite alergiu
  3. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  4. Slováci investujú viac, vo fondoch majú už 14 miliárd eur.
  5. Oslava ako v Hollywoode: Kaufland má narodeniny, pozýva aj vás
  6. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť
  7. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku
  8. Sigord – les, kde sa stretáva zodpovedné hospodárenie s turizmom
  1. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku 16 954
  2. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny 5 488
  3. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť 5 316
  4. Ženy nepatria za volant? Majiteľ autoškoly má iný názor 4 575
  5. Plátené tašky a opakované použitie 3 860
  6. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto? 3 285
  7. Prenájmom bytu môžete zlepšiť životy 3 011
  8. Vírus HPV môže mať až 80% sexuálne aktívnych ľudí 2 772
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Sportnet

Dávid Hancko (vľavo), Giorgos Vagiannidis a brankár Christos Mandas počas prípravného zápasu Grécko - Slovensko.

Druhý polčas sa mi nepáčil, musíme na tom popracovať, zhodnotil tréner Slovenska.


a 1 ďalší
Carlos Alcaraz a Jannik Sinner na Roland Garros 2025.

Obaja sú skvelí pre tenis. Ich rivalita je niečo, čo náš šport skutočne potrebuje, hovorí Novak Djokovič.


Michaela Churavá
Harry Kane (vpravo) strieľa gól v zápase Andorra - Anglicko v kvalifikácii MS vo futbale 2026.

Bod za remízu si pripísala Malta.


TASR
Christian Eriksen (vpravo) a Ethan Galbraith v prípravnom zápase Dánsko - Severné Írsko.

Rozhodujúci gól strelil Eriksen.


TASR
SkryťZatvoriť reklamu