Podľa Malíkovej slov, slovenský premiér a predseda Slovenskej demokratickej a kresťanskej únie Mikuláš Dzurinda sa mal v spomínanej relácii stretnúť práve s ňou, no dal STV podmienku, že jeho spoludiskutujúcim nebude predsedníčka SNS, ale líder mimoparlamentnej strany Smer Robert Fico. Juráš to vo svojom vyhlásení považuje za dôkaz, že okrem prezidenta Rudolfa Schustera sa v STV snaží presadiť "osobné a stranícke záujmy už aj druhý najvyšší ústavný činiteľ M. Dzurinda". Tvrdí, že podľa zákona o STV je orgánom dohliadajúcim na programovú objektívnosť a nezávislosť verejnoprávnej televízie Rada STV. Tá podľa neho buď nepozná svoje zákonné povinnosti, má strach, alebo chce "v kľude dožiť", keďže podľa návrhu nového zákona o STV, ktorý by mali poslanci parlamentu prerokovať na jesennej schôdzi, sa s jeho platnosťou končí funkčné obdobie jej členov.
Juráš ďalej tvrdí, že majiteľovi Televízie Markíza Pavlovi Ruskovi sa podarilo ovládnuť členov Rady pre vysielanie a retransmisiu, čoho dôkazom má byť aj ukončenie správneho konania voči Markíze a neuloženie pokuty vo výške dva milióny korún za odvysielanie rozhovoru o drogách so spevákom Richardom Müllerom. "A to už ani nehovorím o sústavnom porušovaní zákona v spravodajských reláciách Markízy, kde vystúpenia členov novovzniknutej Aliancie nového občana stopážou vysoko prevyšujú informácie o činnosti iných politických strán a v mnohých prípadoch majú charakter politickej reklamy, ktorej vysielanie je s výnimkou predvolebnej a referendovej kampane zakázané," píše Juráš.
V závere uvádza, že ak sa budú mediálne rady správať aj naďalej tak, ako doteraz, môže sa stať, že Európska komisia bude mať "značné výhrady voči pôsobeniu elektronických médií na Slovensku".