Spišská Nová Ves 15. februára (TASR) - Väčšinový balík akcií hotela Metropol v Spišskej Novej Vsi chce majoritný vlastník Allianz - Slovenská poisťovňa predať. Plánuje sa totiž zameriavať predovšetkým na oblasť poisťovníctva, a tak podiely nesúvisiace s touto činnosťou odpredáva.
O kúpu akcií má záujem mesto Spišská Nová Ves, ktorého vedenie považuje Metropol za slušný hotel s dobrou reputáciou. Uviedla to na tlačovej besede primátorka Anna Fedorová, ktorá spresnila, že mesto vlastní v súčasnosti 41 percent akcií. "Chceme využiť predkupné právo, ale pri rozhodovaní bude dôležitá cena ponúkaných akcií," dodala Fedorová.
Stavom akcií hotela Metropol, ktorý je situovaný v centre Spišskej Novej Vsi, sa budú zaoberať členovia mestskej rady na zasadnutí 20. februára.