Cvičenie jogy má byť podľa jeho slov na dnešnej tlačovej besede v Košiciach, vecou osobného záujmu a individuálneho rozhodnutia. Timčák je toho názoru, že Ministerstvo školstva SR schválením projektu R.A.S.T. zameraného na zavedenie jogy do škôl, vylúčilo bez výberu ostatné subjekty vyučujúce jogu na Slovensku. Pripustil, že príčinou negatívnej odozvy voči spomínanému projektu organizácie Joga v dennom živote, môže byť aj "charizmatická" osobnosť Swami Maheshwaranandu, ktorý stojí na jej čele. Dodal, že od sedemdesiatych rokov si na Slovensku jogín, s ktorým sa môže spájať kult osobnosti, vybudoval zaslúžene veľmi širokú sféru vplyvu. Timčák doplnil, že SAJ združujúca sedem najväčších organizácií vyučujúcich jogu v SR, predložila projekt kurzov učiteľov jogy pre pedagógov, avšak rezortný minister uprednostnil projekt R.A.S.T. Podľa jeho poznatkov joga nie je nikde zavedená ako povinný učebný predmet, pričom dodal, že cvičenia na základe záujmu uplatňujú na všetkých stupňoch škôl v mnohých krajinách.
Timčák je presvedčený, že jogu ako sústavu fyzických a mentálnych cvičení, môže zaradiť do života ktokoľvek, bez ujmy na svojom náboženskom presvedčení. "Je to prostriedok pre vylepšenie životného štýlu, zdokonalenie svojej osobnosti i vnútorného modlitebného života", povedal Timčák, pričom poznamenal, že pozná asi 500 kňazov z rôznych krajín, ktorí cvičia jogu. Prezident SAJ tvrdí, že joga nikdy nebola súčasťou náboženstva zvaného hinduizmus. Hinduizmus by v Európe podľa jeho názoru nemal šancu etablovať sa ako religiozita kvôli svojej komplikovanosti.
Projekt R.A.S.T. - jogové cvičenia v dennom režime práce žiakov všetkých stupňov a typov škôl a príprava pedagogických pracovníkov na ich realizáciu schválilo MŠ SR v januári 2000. Po nepriaznivých odozvách na verejnosti ministerstvo nateraz uvažuje len so zavedením nepovinnej jogy. Predchádzať by mu však malo opätovné posúdenie projektu.
SAJ je občianske združenie, ktoré vzniklo v roku 1992. Od roku 2000 je asociovaným členom Európskej únie jogy.