Vyzval však zároveň na pokračovanie reforiem vo vojenskej a bezpečnostnej oblasti, ako aj v boji proti korupcii. Najmä zlyhanie pri ochrane utajovaných informácií by totiž mohlo podľa neho ohroziť dôveryhodnosť Slovenska a tým aj ratifikačný proces. Doslova pritom povedal, že Slovensko by malo vyčistiť svoje bezpečnostné služby, pretože ochrana utajovaných skutočností je pre NATO vecou kritického významu. Premiér Mikuláš Dzurinda ho v tejto súvislosti uistil o tom, že Slovensko je pripravené zabezpečiť ochranu utajovaných skutočností.
Robertson nepredpokladá nijaké komplikácie, ktoré by mohli vo finálnej fáze ohroziť prístupový proces SR do aliancie.
Šéf slovenskej diplomacie Eduard Kukan odovzdal Robertsonovi list, v ktorom Slovensko prijíma pozvanie na pristúpenie k Severoatlantickej zmluve a potvrdzuje pripravenosť prevziať záväzky, vyplývajúce z členstva v NATO. Ide o formálnu procedúru a zároveň podmienku na to, aby mohli byť 26. marca v Bruseli podpísané prístupové protokoly prijímaných krajín, vrátane Slovenska.
Po tomto dátume odštartuje ratifikačný proces v členských a kandidátskych krajinách tak, aby sa v máji 2004 stalo sedem nováčikov plnoprávnymi členmi NATO.
Generálny tajomník NATO sa stretol aj s prezidentom Rudolfom Schusterom, predsedom NR SR Pavlom Hrušovským ako aj ministrom obrany Ivanom Šimkom.
Návštevou Slovenska ukončí šéf aliancie turné po siedmich stredo a východoeurópskych krajinách, ktoré novembrový pražský summit pozval na vstup do NATO.