Zúčastňuje sa na ňom 17 dobrovoľníkov a pracovníkov terénno-sociálnych centier Slovenského zväzu zdravotne postihnutých.
Rozhodnutia miestnej samosprávy majú vplyv na každodenný život zdravotne postihnutých občanov, zdôvodnila seminár pre TASR projektová manažérka Úradu SZZP Jaroslava Mišíková a dodala, že fyzicky aj duševne hendikepovaní občania by mali mať rovnaké podmienky ako zdraví. Cieľom je napríklad účasť zdravotne postihnutých na tvorbe územných plánov, pri projektovaní stavieb a podobne. Zdravotne postihnutí budú zástupcom samosprávy rovnocennými partnermi, povedala Mišíková.
Seminár je súčasťou projektu Agenda 22, pôvodom zo Švédska, kde jeho realizáciou zdravotne postihnutí občania dosahujú veľké úspechy už od roku 1996. V Turci už zástupcovia SZZP spolupracujú so Združením miest a obcí Turca. "Zatiaľ vyjadrili ochotu," informovala Mišíková. Samospráva však nemá zdroje na aktívnu účasť na seminároch a školeniach Agendy 22, preto pracovníci SZZP ponúknu samospráve už hotový výsledok na realizáciu v praxi.