Ako uviedol dnes pre TASR predseda SK Drienka Gabriel Lešinský, o jaskyni sa hovorilo už v 70. rokoch. Len nedávno sa ju však jaskyniarom podarilo opäť vypátrať a komplexne zdokumentovať. Prírodný výtvor, ktorému dali meno Daniská, okrem toho, že je lokalizovaný v zoo, je raritou aj zo zoologického hľadiska. Zimuje tam totiž značné množstvo chránených živočíchov - salamandier škvrnitých. V zmysle zákona je jaskyňa chránená a prístup pre bežných návštevníkov nie je možný.
Jaskyňa Daniská má podľa zistení speleológov dĺžku 15 metrov pri prevýšení dva metre. Jej hornina - takzvané slienité metamorfované vápence sa usadzovali v období jury v druhohorách, keď našu planétu obývali mohutné dinosaury. Príroda vyčarila pod zemou zaujímavú chodbu a neveľký dóm, ozdobený stalaktitmi a takzvanými pizolitickými výrastkami. V jaskyni je stála teplota 7 - 8 stupňov Celzia, čo vytvára dobré podmienky, aby sa jej štvornohí nájomníci v pohode dočkali jari.
Košický SK Drienka, ktorý má 15 členov, oslávi v apríli piate narodeniny. Pri priemernom veku približne 25 rokov sa môže pochváliť viacerými speleologickými výkonmi celoslovenského významu. Pred štyrmi rokmi objavili mladí jaskyniari napríklad v Slovenskom krase pozoruhodný vertikálny jaskynný systém Hlinoš.