Prešov 30. marca (TASR) - Predaj tenisových kurtov na Nábrežnej ulici a na Októbrovej ulici v Prešove je zaradený na program zasadnutia Mestského zastupiteľstva (MsZ) v Prešove 31. marca v rámci prevodu mestského majetku. Klub jedenástich poslancov za ANO, DS, SDKÚ a Smer, ktorý je druhý najpočetnejší v 30-člennom parlamente, protestuje proti tomu, keďže mestská rada na marcovom zasadnutí transakciu neodsúhlasila.
Záujemcovia boli dvaja - terajší nájomca areálu občianske združenie Tenisový klub (TK) Prešov a Tenis Prešov, a. s. Predsedom predstavenstva druhého je exprezident VSŽ Anton Bidovský. Príslušná komisia MsZ navrhla predať areál (pozemky pod ním sú doteraz majetkovo nevysporiadané) Tenisu Prešov za 410 tisíc Sk, pričom znalecký posudok na stavby a budovy hovorí o sume vyše 4,1 milióna Sk.
Klub štvorkoalície vo svojom vyhlásení kritizuje fakt, že MsZ má o tomto bode rokovať a počínanie primátora mesta Milana Benča v tejto záležitosti charakterizuje slovami "prinajmenšom podivné". Podľa predsedu klubu Štefana Vaška (ANO) ide pre samosprávu mesta o nevýhodný obchod, ktorý nemá byť prečo taký súrny.
Doterajší prenajímateľ areálu TK Prešov dostal od Mestskej správy služieb v Prešove výpoveď z nájmu s dátumom 18. marca 2003, avšak pôvodná zmluva je do roku 2006. Predseda TK Ladislav Višnevský informoval, že sa proti ustanoveniam v nej právne odvolali. Všetko sa podľa neho robí v prospech ľudí sústredených okolo Bidovského. Bidovský sa na tlačovej konferencii v Prešove tento týždeň vyjadril, že len taká kapitálovo silná akciová spoločnosť ako Tenis Prešov sa môže postarať o zveľadenie celého areálu a zabezpečiť rozvoj tohto druhu športu i zveľadenie mestského majetku.