Michalovce 3. apríla (TASR) - Vzbudiť medzi verejnosťou záujem o spoločné riešenie jedného z najzávažnejších problémov ľudstva - ochrany zdravia a vyjadriť spoluúčasť s osudom trpiacich rakovinou bolo cieľom 1. benefičného koncertu ku Dňu narcisov, ktorý sa dnes uskutočnil v Michalovciach.
Koncert bol zároveň príležitosťou na vyjadrenie vďaky tým, ktorí proti uvedenej zákernej chorobe bojujú a hľadajú cesty do lepšej budúcnosti. "Hlavným cieľom koncertu, ale aj piatkového Dňa narcisov, je upozorniť na skutočnosť, že rakovina ohrozuje každého bez rozdielu," uviedla pre TASR predsedníčka michalovskej pobočky Ligy proti rakovine (LPR) Gabriela Hermanová. Dodala, že boj proti rakovine by sa mal stať najmohutnejšou občianskou iniciatívou, pretože práve onkologické ochorenia sú stále druhou najčastejšou príčinou úmrtí. Podľa Hermanovej bude finančný výťažok z koncertu použitý na podporu prevencie, diagnostiky a liečby onkologických ochorení.
V rámci koncertu sa Michalovčanom predstavili desiatky účinkujúcich, medzi ktorými dominoval spevácky zbor Pro Musica, folklórny súbor Zemplín, Peter Stašák a ďalší.
Počas Dňa narcisov (4. apríla) budú dobrovoľní členovia michalovskej pobočky LPR, študenti stredných škôl v Michalovciach, Veľkých Kapušanoch, Sobranciach a 100. skautský zbor Havran v Strážskom v uvedených mestách rozdávať informačné materiály a pripínať symbolický narcis.