Zároveň sa začne so sťahovaním televíznych štúdií tejto verejnoprávnej inštitúcie z výškovej budovy STV do iných priestorov v areáli Mlynskej doliny v Bratislave.
Uvedené zmeny vyplývajú z rozhodnutia ústredného riaditeľa STV Richarda Rybníčka, ktoré dnes zverejnil na internetovej stránke televízie. Šéf STV tak odštartoval avizovaný proces racionalizácie činnosti verejnoprávnej televíznej stanice, v rámci ktorého dôjde aj k zníženiu výroby programu o viac ako 50 percent a k prepusteniu 1117 zamestnancov.
Bez práce zostane napríklad 76 odborných redaktorov, 68 samostatných prevádzkových referentov, 55 technikov, 53 inžinierov techniky či 51 samostatných technikov. Okrem toho bude musieť z televízie odísť 43 strihačov, 41 kameramanov, 41 samostatných ekonomických referentov, 39 majstrov zvuku, 36 vodičov a 32 osvetľovačov. Medzi prepustenými by mali byť aj dramaturgovia, dokumentaristi, režiséri, hlásatelia, kostyméri, krajčíri, hasiči, umeleckí maskéri, rekvizitári či pyrotechnici. Na zozname nadbytočných miest sú i dvaja záhradníci, knihár a kaderník.
V priebehu nasledujúcich mesiacov plánuje vedenie STV presťahovať dislokované televízne prevádzky z rozličných častí Bratislavy i mimo hlavného mesta do areálu televízie. Okrem toho zredukuje počet sekretariátov na jednotlivých úsekoch riadenia, obmedzí nákup výrobného materiálu a vypovie nevýhodné zmluvy týkajúce sa výroby a koprodukcie s externými partnermi. Pracovné miesta doposiaľ označované ako odborný redaktor, redaktor-komentátor, redaktor-moderátor a ďalšie dostanú jednotné pomenovanie samostatný redaktor. Náplňou práce samostatného redaktora bude okrem štandardnej novinárskej činnosti aj zabezpečenie zostrihu a ozvučenia spravodajských a publicistických príspevkov.
Podobnou premenou prejdú aj technici, samostatní technici a inžinieri techniky jednokamerového voza. V rámci svojho nového pracovného zaradenia by mali ovládať profesie kameramana, zvukára, osvetľovača a šoféra, aby boli schopní spolupracovať pri výrobe spravodajských, publicistických a dokumentárnych relácií.
Krízový manažment STV chce ďalej zredukovať počet členov výrobných štábov zrušením neopodstatnených asistentských pozícií a kumulovať viaceré úlohy jednotlivých zamestnancov. Okrem toho by malo dôjsť k zefektívneniu prenájmu výrobných a nevýrobných kapacít, racionalizácii edičnej činnosti televízie a zredukovaniu polygrafických služieb. Ďalším opatrením bude čiastočný presun televíznych archívov z regionálnych štúdií v Banskej Bystrici a Košiciach do Bratislavy a centralizácia finančných, analytických a plánovacích činností.
Organizačná štruktúra STV sa však na základe tohto rozhodnutia nemení, uvádza sa v závere Rybníčkovho dokumentu.