Slovensko v ohlasoch zahraničných masmédií

Tel Aviv 25. júla (TASR) - Izraelská polícia zatkla v Arade pri Mŕtvom mori 23 Slovákov. Miestne úrady zistili, že občania SR sa na území Izraela zdržiavali ilegálne a boli prichytení pri práci bez pracovného povolenia...

Izraelská polícia zatkla 23 ilegálne pracujúcich Slovákov

Tel Aviv 25. júla (TASR) - Izraelská polícia zatkla v Arade pri Mŕtvom mori 23 Slovákov. Miestne úrady zistili, že občania SR sa na území Izraela zdržiavali ilegálne a boli prichytení pri práci bez pracovného povolenia, informovali dnes TASR slovenské diplomatické zdroje v Tel Avive.

Slovákov, ktorí pracovali v letoviskách v blízkosti Mŕtveho mora, previezli do zadržiavacieho tábora pre ilegálnych robotníkov v Ramle, neďaleko Tel Avivu. Podľa slov jedného zo zadržaných agentúra, ktorá ich na prácu najala, im prisľúbila, že sa postará o vybavenie pracovných povolení, čo sa však nestalo.

Všetkých zadržaných deportujú do vlasti. Slovenský zastupiteľský úrad ich okamžite kontaktoval a zistil podrobnosti. Na žiadosť izraelského ministerstva práce bol v utorok súd s ich bývalým zamestnávateľom.

Súd rozhodol, že zamestnávateľ im musí kúpiť letenky a doplatiť mzdy. Po tom, ako bude všetko vybavené, budú Slováci deportovaní do vlasti. Komplikuje to však podmienka, že keď sú ľudia deportovaní do vlasti, musia letieť priamo do hlavného mesta, avšak teraz sú spoje leteckej spoločnosti Air Slovakia vyťažené, takže budú musieť odlietať do Bratislavy asi postupne.

"Hneď, ako všetko bude vybavené, postaráme sa, aby dostali letenky. Som v kontakte s predstaviteľmi Air Slovakia. Skorý odlet bude už len otázkou toho, ako sa to všetko dorieši," uviedol pre TASR zástupca ZÚ Slovenskej republiky v Izraeli Karol Šefčík.

Na Ukrajine okradli dvoch slovenských novinárov

Kyjev 25. júla (TASR) - O všetko okrem odevu, ktorý mali na sebe, prišli dvaja slovenskí novinári po tom, ako ich vo ľvovskom regióne na západe Ukrajiny prepadli neznámi páchatelia. Informuje o tom dnešné vydanie ukrajinského denníka Fakty.

Incident sa stal neďaleko dediny Mohnatoje. Podľa polície zastavili riaditeľ a redaktor z trenčianskeho Rádia Dúha stopárovi. Vzápätí však k autu priskočili neďaleko sa ukrývajúce osoby, ktoré prikázali Slovákom ľahnúť si na zem, zobrali im peniaze aj cestovné doklady a ušli na ich mercedese.

Okradnutí Slováci museli ísť pešo dve hodiny do najbližšej dediny, kde incident nahlásili polícii. Úrady im vydali dočasné doklady, aby sa mohli vrátiť domov. Polícia prípad stále vyšetruje.

J.Piqué: Najdôležitejší je dialóg o krajanskom zákone s Rumunskom a SR

Budapešť 25. júla (TASR) - Európska integrácia, dvojstranné maďarsko-španielske vzťahy a možnosti ich zintenzívnenia, ale aj Zákon o Maďaroch v susedných štátoch boli dnes v Budapešti predmetom rokovaní šéfov diplomacií oboch krajín, Jánosa Martonyiho a Josepa Piquého, ktorý je na dvojdňovej návšteve Maďarska.

Na margo tzv. krajanského zákona hosť z Madridu uviedol, že dostal list Jánosa Martonyiho, v ktorom ho informuje o zákone. Podľa Josepa Piquého norma, ktorú osobne považuje za bezproblémovú, dokonale zapadá do právneho rámca Európskej únie (EÚ). V súčasnej situácii považuje šéf španielskej diplomacie za najdôležitejší dialóg o uplatnení zákona medzi Maďarskom a jeho susedmi, osobitne Rumunskom a Slovenskom, konštatoval minister.

Ako ďalej uviedol Josep Piqué, Madrid je počas predsedníctva v EÚ v prvom polroku 2002 pripravený zabezpečiť všetky predpoklady pre ukončenie prístupových rokovaní s kandidátskymi krajinami do konca budúceho roka. Španielska strana ponúkla Budapešti uzavretie dvojstrannej dohody o problematike voľného pohybu pracovných síl, v zmysle ktorej by Madrid už počas prvých dvoch rokov po vstupe Maďarska do EÚ neobmedzoval vstup maďarských občanov na španielsky trh pracovných síl, uviedol Josep Piqué a netajil, že Španielsko je stúpencom úplnej voľnosti v tejto sfére, čo však nezdieľajú Nemecko a Rakúsko.

Josep Piqué ubezpečil Budapešť o plnej podpore Madridu a vyjadril nádej, že Maďarsko bude jednou z prvých kandidátskych krajín, ktorá sa stane plnoprávnym členom EÚ. Na otázku kedy sa tak stane reagoval diplomat slovami, že po ukončení prístupových rokovaní sa môže okamžite začať ratifikačný proces a občania Maďarska by sa v kladnom prípade mohli v roku 2004 zúčastniť už na voľbách do Európskeho parlamentu.

Hostiteľ János Martonyi pripomenul, že najťažšie tematické okruhy prístupových rokovaní - pôdohospodárstvo, regionálna politika a rozpočtová problematika pripadnú na španielske predsedníctvo, preto je -ako povedal- veľmi dôležité adekvátne ich pripraviť už počas predsedníctva Belgicka v EÚ. Súčasne naznačil, že sa neobáva posunu vytýčeného harmonogramu počas belgického predsedníctva a tým priveľkého zaťaženia španielskych nástupcov v tejto úlohe.

Dvojstranná spolupráca oboch krajín sa popri zintenzívnení hospodárskej a obchodnej kooperácie sústredí na sféru cestovného ruchu a kultúru. Maďarská strana by podľa slov Jánosa Martonyiho privítala nielen viac španielskych investorov, ale aj čo najrýchlejšie otvorenie Cervantesovho inštitútu.

Ďalším impulzom pre rozvoj dvojstranných vzťahov by sa mala stať oficiálna návšteva španielskeho premiéra José Maríu Aznara v Maďarsku, ktorá by sa mala uskutočniť v decembri 2001.

Jozef Migaš sa v rámci dovolenky na Cypre stretol s cyperským partnerom

Nikózia 25. júla (TASR) - Predseda NR SR Jozef Migaš sa dnes v rámci svojej dovolenky, ktorú trávi na Cypre, stretol s novozvoleným predsedom cyperského parlamentu Demetrisom Christofiasom. Išlo o prvé stretnutie oboch ústavných činiteľov po parlamentných voľbách na Cypre, ktoré sa uskutočnili v máji.

Obaja partneri potvrdili nutnosť zintenzívnenia vzťahov medzi oboma zákonodarnými orgánmi, najmä kvôli spoločnej snahe stať sa členom Európskej únie v čo najkratšom čase. Christofias informoval o súčasnej politickej situácii na Cypre, ktorú zaťažuje rozdelenie ostrova a okupácia jeho severnej časti tureckými vojskami. V tejto súvislosti vyzdvihol úlohu slovenskej ambasády na Cypre v procese riešenia zložitej cyperskej otázky a prítomnosť 280 slovenských vojakov slúžiacich na ostrove v rámci mierových jednotiek UNFICYP.

Jozef Migaš vyjadril snahu prehlbovať vzájomné kontakty medzi oboma krajinami vo všetkých oblastiach a opätovne pozval predsedu cyperského parlamentu na oficiálnu návštevu Slovenska.

V popoludňajších hodinách sa predseda NR SR stretol s veliteľom slovenského kontingentu v rámci UNFICYP Milanom Kováčom a slovenskými vojakmi slúžiacimi na ostrove, ako aj s predsedom a členmi Spoločnosti priateľstva Cyprus-Slovensko a členmi Výboru krajanov na Cypre.

Orbán: Každý, kto chce patriť k NATO a EÚ, sa musí hlásiť k spoločným hodnotám

Budapešť 25. júla (TASR) - Štáty, ktoré chcú patriť do Severoatlantickej aliancie a Európskej únie, by sa mali hlásiť k hodnotovému rebríčku členských štátov NATO a EÚ. Zákon o Maďaroch v susedných štátoch nemá mimoteritoriálnu platnosť, teda neobsahuje ustanovenia, ktoré by bolo treba uplatňovať na území Rumunska (alebo iných susedných štátov), vyhlásil dnes v rozhovore pre verejnoprávny Maďarský rozhlas predseda vlády MR Viktor Orbán.

Pred sobotňajším pracovným stretnutím s rumunským premiérom Adrianom Nastasem maďarský predstaviteľ konštatoval, že realizáciu zákona z vyššieuvedených dôvodov neovplyvní preto žiadny legislatívny krok inej krajiny, aj keď ju - ako pripustil Viktor Orbán - možno sťažiť. To by však podľa jeho slov bolo možné iba ťažko dať do súladu s ponímaním a praxou na starom kontinente.

Predseda maďarskej vlády si v súvislosti s vydávaním tzv. maďarských preukazov pomohol príkladom v Maďarsku i v Rumunsku žijúcich Slovákov, ktorí vlastnia podobný slovenský dokument, čo im na území SR ponúka isté výhody a čo na území MR nikomu nespôsobuje problémy, ani bolesť.

"Osobne teda vychádzam z toho, že maďarský preukaz pre Maďarov by nemal predstavovať problém. Ak však Rumunsko prekazí, aby si ho mohli prevziať v Rumunsku, nájdeme riešenia ako sa budú môcť predsa len dostať k tomuto dokumentu, ktorý treba používať na maďarskom teritóriu. Ak by prípadne neumožnili prevzatie príspevkov, nebola by to veľmi priateľská záležitosť. V uplynulých 100-150 rokoch bolo v strednej Európe zvykom, že národy si vzájomne brali. My, Maďari sme teraz vytvorili zákon, ktorým od nikoho nič neberieme, ale dávame, navyše občanom iného štátu. Stavať tomu do cesty prekážky sa mi nezdá byť racionálny postoj," uviedol Viktor Orbán. Dodal, že by si želal, aby predseda rumunskej vlády nadhodil pri rokovaniach konkrétne problémy, ktoré v ňom vyvolávajú obavy, aby mohol na ne reagovať a informovať o stanovisku maďarského kabinetu.

Rakúsko-slovenské hranice od utorka ilegálne prekročilo 61 cudzincov

Sankt Pölten/Eisenstadt 25. júla (TASR) - Asistenční vojaci rakúskej armády zadržali od utorka do dnešného rána v okrese Gänserndorf a neďaleko hraničného priechodu Berg-Kittsee celkom 61 utečencov, ktorí nelegálne prekročili slovensko-rakúske hranice.

Medzi zadržanými je 49 Afgancov, štyria Pakistanci, po troch Rumunoch a Srílančanoch a dvaja Líbyjčania. V dolnorakúskom regióne Waldviertel bolo zadržaných 13 Arménov.

Najväčšiu skupinu 30 Afgancov vrátane šiestich detí zadržali rakúski vojaci dnes ráno v dedine Grub an der March. Pašeráci previedli cudzincov do Rakúska aj napriek vysokému stavu rieky Morava, ktorej hladina má momentálne výšku 560 cm.

V utorok večer sa v oblasti hraničného priechodu Berg-Kittsee skončila púť 19 Afgancov (v skupine boli aj dve ženy a šesť detí), troch občanov Srí Lanky a dvoch Líbyjčanov. Pri Lockenhause zadržali vojaci troch Rumunov.

Prezidenta Schustera previezli do brazílskej nemocnice

Brazília 25. júla (TASR) - Prezidenta SR Rudolfa Schustera dnes v Brazílii hospitalizovali v nemocnici. TASR to telefonicky potvrdil veľvyslanec SR v Brazílskej federatívnej republike Jozef Adamec.

Uviedol, že prezident mal nejaké zdravotné ťažkosti a bol prevezený do nemocnice. Momentálne absolvuje vyšetrenia, ktoré sú podľa vyjadrenia veľvyslanca skôr preventívneho charakteru. "V žiadnom prípade to nebol srdcový záchvat," išlo pravdepodobne o reakciu na tropické podnebie, odpovedal na priamu otázku TASR. Závisí od výsledkov lekárskeho vyšetrenia, či prezident zostane v nemocnici.

O hospitalizácii prezidenta SR informovali dnes brazílske médiá - televízna stanica Center America a RMT On Line. Podľa nich R. Schuster pocítil náhlu nevoľnosť a bol prevezený do nemocnice

Amnesty International odsúdila rasizmus pred blížiacou sa konferenciou v JAR

Londýn 25. júla (TASR) - Amnesty International (AI) vyzvala v dnes zverejnenej správe vlády celého sveta, aby bojovali proti rasizmu, xenofóbii a netolerancii. Správu s názvom Rasizmus a výkon spravodlivosti zverejnila mesiac pred celosvetovou konferenciou OSN o boji proti rasizmu (WCAR) a potrebných zákonoch, ktorá sa uskutoční koncom augusta v juhoafrickom Durbane.

Slovenská republika sa v správe spomína v súvislosti s rómskou problematikou. Polícia na Slovensku údajne s Rómami zle zaobchádza a za trestný čin jedného z nich trestá celú komunitu. AI ďalej pripomína priznanie slovenskej vlády, ktorá v správe z roku 1999 pripustila, že Rómovia na Slovensku nie sú zákonom úplne chránení.

Len nedostatočnú právnu ochranu poskytujú Rómom podľa AI české úrady. Polícia tu podľa AI neberie obvinenia z rasistických útokov dostatočne vážne. U našich českých susedov dokonca kolujú povesti o tom, že polícia uzatvára tajné dohody so skínmi a s rasistickými organizáciami. České súdy údajne vymeriavajú páchateľom rasistických útokov s vážnymi zraneniami či končiacich smrťou obete tresty, ktoré sú určené za menej závažnú trestnú činnosť.

Humanitárna organizácia so sídlom v Londýne menovala mnoho krajín, vrátane demokratických, ktoré zo svojho právneho systému dodnes nevykorenili rasizmus. Správa napr. uvádza, že britská polícia je k "rasizmu ľahostajná" a dodáva, že pokrok k vykoreneniu rasových predsudkov v radoch polície a verejných inštitúciách je veľmi pomalý.

Terčom kritiky AI boli aj Spojené štáty americké, kde popravujú nepomerne väčšie množstvo odsúdencov z etnických menšín.

Izraelské zákony zasa správa označila za diskriminačné kvôli tomu, že židom vracajúcim sa do krajiny automaticky pridelili izraelské občianstvo, zatiaľ čo Palestínčania narodení v Izraeli sa do krajiny vrátiť nemôžu.

Správa tiež označila Čínu, Indiu, Rwandu a Turecko za krajiny s prekvitajúcim rasizmom, kde na akúkoľvek zmienku o základných ľudských právach odpovedajú okamžitým útokom.

V správe AI sa ďalej kritizuje aj zaobchádzanie s uchádzačmi o azyl. AI vyzvala vlády, aby prijali plány na boj proti rasizmu s pomocou špeciálnych opatrení v zákonoch, pri vyšetrovaní rasovo motivovaných činov, ktoré páchajú štátni úradníci, a na zabezpečenie spravodlivej politiky.

K samotnej Juhoafrickej republike sa AI vyjadrila v tom zmysle, že v krajine ešte stále vládne duch apartheidu, ktorý sa v súčasnosti prejavuje obráteným rasizmom.

Na záver správa upozorňuje, že etnické napätie môže poľahky viesť k masovému vraždeniu. Ako príklad AI uviedla genocídu v Rwande v roku 1994 a vojnu v bývalej Juhoslávii.

Bodner: Schuster bol pred cestou do Brazílie fit, nevoľnosť zrejme nie je vážna

Florencia/Bratislava 25. júla (TASR) - Rakúsky chirurg, profesor Ernst Bodner, ktorý minulý rok v Innsbrucku ošetroval Rudolfa Schustera, je v súvislosti s náhlou nevoľnosťou slovenského prezidenta počas dovolenky v Brazílii presvedčený, že nejde o nič vážne.

"Myslím, že to môže byť len úplne normálna slabosť. Je v dobrej kondícii, určite to nie je chorý človek. Nie je to nič, čo by malo vyvolávať obavy, iba že by išlo o niečo, o čom sa nevedelo," povedal dnes pre TASR Bodner na základe príznakov, ktoré nasvedčujú, že išlo o dehydratáciu organizmu. Zdôraznil, že pri ostatnom stretnutí s Rudolfom Schusterom v polovici mája - počas krstu knihy prezidentovej dcéry venovanej priebehu jeho minuloročného ochorenia - bol prezident úplne fit a vo veľmi dobrom stave.

O plánovanej ceste hlavy štátu do brazílskej džungle Bodner vopred vedel. O tom, že by sa Schuster pred cestou podrobil zdravotnej prehliadke podľa vlastného vyjadrenia nemá žiadne informácie.

S prezidentskou kanceláriou profesor naposledy telefonicky hovoril pred Schusterovou cestou do Latinskej Ameriky a asi pred týždňom mu z prezidentskej kancelárie zaslali fax. Po májovej návšteve na Slovensku Bodner s prezidentom raz telefonicky hovoril, rozhovor však nebol venovaný zdravotným otázkam.

Ernst Bodner, ktorý trávi dovolenku v Toskánsku, v súvislosti so Schusterovým zdravotným stavom dodal, že v stredu sa spojí so svojím sekretariátom na innsbruckej klinike.

Prezident Schuster dostal v Brazílii úpal

Brazília 25. júla (TASR) - Prezidenta SR Rudolfa Schustera dnes v Brazílii hospitalizovali v nemocnici po náhlej nevoľnosti, ktorá bola zrejme reakciou na tropický charakter klímy v miestach, kde prezident s rodinou trávi letnú dovolenku. V metropole federálneho brazílskeho štátu Mato Grosso - v meste Cuiaba, vzdialenom asi 1000 kilometrov od hlavného mesta Brazília, dostal v nemocnici infúzie a podrobil sa kompletnému vyšetreniu, ktoré potvrdilo, že išlo o úpal.

Stav prezidenta nie je vážny, povedal dnes pre TASR jeho poradca Ján Bílek. Podobné zdravotné problémy sú u Stredoeurópanov v tropickom prostredí bežným javom a stav prezidenta je momentálne dobrý, doplnil prezidentov hovorca Jozef Leikert.

Zdravotné problémy u prezidenta sa prejavili po utorkovom výlete po rieke Paraguaj, počas ktorého sa Schusterovcom pokazilo riadenie lode. Podľa informácií prezidentovho syna Petra, museli Schusterovci dlhšie čakať kvôli tejto poruche na brehu rieky, a to sa zrejme podpísalo pod zdravotný stav prezidenta.

Ako prvé informovali dnes o zdravotných problémoch prezidenta SR brazílske médiá - televízna stanica Center America a RMT On Line - a pre TASR ich potvrdil aj veľvyslanec SR v Brazílii Jozef Adamec.

Rakúsky chirurg, profesor Ernst Bodner, ktorý minulý rok v Innsbrucku ošetroval Rudolfa Schustera, je v súvislosti s náhlou nevoľnosťou slovenského prezidenta počas dovolenky v Brazílii presvedčený, že nejde o nič vážne. "Myslím, že to môže byť len úplne normálna slabosť. Je v dobrej kondícii, určite to nie je chorý človek. Nie je to nič, čo by malo vyvolávať obavy, iba že by išlo o niečo, o čom sa nevedelo," povedal dnes pre TASR Bodner na základe príznakov, ktoré nasvedčujú, že išlo o dehydratáciu organizmu. Zdôraznil, že pri ostatnom stretnutí s Rudolfom Schusterom v polovici mája - počas krstu knihy prezidentovej dcéry venovanej priebehu jeho minuloročného ochorenia - bol prezident úplne fit a vo veľmi dobrom stave.

Prezidentova indispozícia nie je vážna

Brazília/Bratislava 25. júla (TASR) - Slovenský prezident Rudolf Schuster, ktorého dnes pre náhlu nevoľnosť počas výletu v amazonskej džungli hospitalizovali brazílskom meste Ciuabá, sa cíti veľmi dobre a nejde o nič vážne. Podľa slovenského veľvyslanca v Brazílii Jozefa Adamca po základných vyšetreniach, ktoré absolvoval prezident v nemocnici, možno skonštatovať, že išlo len o indispozíciu z tepla - úpal alebo dehydratáciu.

"Cíti sa už veľmi dobre," povedal veľvyslanec v telefonickom rozhovore pre TASR. Vzhľadom na to, že stav prezidenta sa stále zlepšuje, lekári ešte nevedia, či ho prepustia dnes alebo vo štvrtok. Bežná prax je, že v podobných prípadoch si pacientov v nemocnici nechajú na pozorovanie 24 hodín.

V nemocnici je aj prezidentova rodina, ktorá s ním trávi dovolenku v Brazílii - manželka Irena, ako aj deti Ingrid a Peter.

V súvislosti s informáciami svetových agentúr, že Schuster nakrátko stratil vedomie, veľvyslanec povedal, že o tom nemá žiadne informácie.

Svetové agentúry informovali o Schusterových zdravotných problémoch v Brazílii

Rio de Janeiro 25. júla (TASR) - O zdravotných problémoch slovenského prezidenta Rudolfa Schustera na dovolenke v Brazílii dnes informovali tlačové agentúry DPA a Reuters.

Nemecká DPA s odvolaním sa na brazílske médiá píše, že Schuster omdlel z neznámych príčin počas výpravy loďou v močaristej oblasti Pantanal. Slovenského prezidenta previezli lietadlom do nemocnice v meste Cuiabá v štáte Mato Grosso. Agentúra pripomína, že Schuster sa vlani v júni kvôli problémom s hrubým črevom podrobil dvom náročným operáciám.

Agentúra Reuters s odvolaním sa na hovorcu vlády štátu Mato Grosso uviedla, že prezidenta SR previezli do nemocnice Santa Rosa v Cuiabe po tom, čo počas výletu na rieke Paraguay mu prišlo zle a zvracal. Jeho zdravotný stav pravdepodobne súvisí s dehydratáciou a žalúdočnými problémami.

Dôvodom hospitalizácie Rudolfa Schustera boli žalúdočné problémy

Rio de Janeiro 26. júla (TASR) - Dôvodom hospitalizácie prezidenta SR Rudolfa Schustera boli pravdepodobne žalúdočné problémy, a nie úpal, ako sa pôvodne predpokladalo. Podobné komplikácie sa objavili aj u niektorých ďalších členov prezidentovho sprievodu. TASR o tom v stredu informoval veľvyslanec SR v Brazílii Jozef Adamec.

Schuster sa podrobil potrebným vyšetreniam. Momentálne je zdravotne v poriadku a dnes bude pokračovať v dovolenke, povedal Adamec.

Zdravotné problémy u prezidenta sa prejavili po utorkovom výlete po rieke Paraguaj, počas ktorého sa Schusterovcom pokazilo riadenie lode. Podľa informácií prezidentovho syna Petra, museli Schusterovci dlhšie čakať kvôli tejto poruche na brehu rieky, a to sa zrejme podpísalo pod zdravotný stav prezidenta.

Žalúdočné problémy R. Schustera spôsobila pravdepodobne otrava jedlom

Rio de Janeiro 26. júla (TASR) - Dôvodom hospitalizácie prezidenta SR Rudolfa Schustera boli žalúdočné problémy, a nie úpal, ako sa pôvodne predpokladalo. Podobné komplikácie sa objavili aj u niektorých ďalších členov prezidentovho sprievodu. TASR o tom v stredu informoval veľvyslanec SR v Brazílii Jozef Adamec.

Schuster sa podrobil potrebným vyšetreniam. Momentálne je zdravotne v poriadku a dnes bude pokračovať v dovolenke, povedal Adamec.

Tlačová agentúra Reuters v tejto súvislosti spresňuje, že komplikácie u slovenskej hlavy štátu vyvolala otrava jedlom, ktorá spôsobila vracanie a závraty.

Agentúra DPA predtým pripomenula, že Schuster sa vlani v júni kvôli problémom s hrubým črevom podrobil dvom náročným operáciám.

Zdravotné problémy u prezidenta sa prejavili po utorkovom výlete po rieke Paraguaj, počas ktorého sa Schusterovcom pokazilo riadenie lode.

V nemocnici je aj prezidentova rodina, ktorá s ním trávi dovolenku v Brazílii - manželka Irena, ako aj deti Ingrid a Peter.

Najčítanejšie na SME Domov


Inzercia - Tlačové správy


 1. Mexická Oaxaca: Vonia čokoládou a jedinečnými pyramídami
 2. Dobrý internet v meste i na vidieku. Dostupný je takmer všade
 3. Na tieto veci sa oplatí myslieť pred odchodom na dovolenku
 4. Volkswagen Golf: Odpoveď na takmer všetky otázky
 5. Vietnam: Krajina, ktorá rozmazná jedlom a uchváti históriou
 6. Investícia do dlhopisov s fixným výnosom 6,25 - 7,25 % p.a.
 7. I cez prázdniny testujte elektrobicykle
 8. 5 dôvodov, prečo sa prihlásiť na konferenciu ENERGOFÓRUM®
 9. V meste či mimo mesta, stále s kvalitným internetom
 10. Máte už vybranú dovolenku na júl?
 1. Mexická Oaxaca: Vonia čokoládou a jedinečnými pyramídami
 2. Funguje predaj realít aj bez maklérov?
 3. BILLA a ÚNSS skontrolovali zrak 10 380 slovenským deťom
 4. Dobrý internet v meste i na vidieku. Dostupný je takmer všade
 5. Na tieto veci sa oplatí myslieť pred odchodom na dovolenku
 6. Borguľa žiada vyrúbenie dane pre americkú ambasádu
 7. Stanovisko Klubu pre BA k mimoriadnemu rokovaniu zastupiteľstva
 8. Vietnam: Krajina, ktorá rozmazná jedlom a uchváti históriou
 9. Volkswagen Golf: Odpoveď na takmer všetky otázky
 10. Investícia do dlhopisov s fixným výnosom 6,25 - 7,25 % p.a.
 1. Vietnam: Krajina, ktorá rozmazná jedlom a uchváti históriou 9 396
 2. Volkswagen Golf: Odpoveď na takmer všetky otázky 8 505
 3. Dobrý internet v meste i na vidieku. Dostupný je takmer všade 3 186
 4. Na tieto veci sa oplatí myslieť pred odchodom na dovolenku 3 095
 5. Chcete vedieť všetko o vašej krvi? Čaká vás 6000 typov vyšetrení 2 414
 6. I cez prázdniny testujte elektrobicykle 2 157
 7. Máte už vybranú dovolenku na júl? 1 650
 8. V meste či mimo mesta, stále s kvalitným internetom 1 217
 9. Zvládnete tento test o jablkách a cideroch? Otestujte sa 976
 10. Cestujte intenzívnejšie s poznávacími zájazdmi 902

Hlavné správy zo Sme.sk

EKONOMIKA

Poistky môžu opäť zdražieť, Kažimír zvažuje DPH z poistného

DPH by nahradila dve mimoriadne dane, ktoré teraz poisťovne platia z poistenia nehnuteľností či áut.