levízie Markíza Na telo.
Prijatiu Slovenska do aliancie v roku 1997 zabránili podľa Fica "predovšetkým politické prekážky". Predstavitelia, s ktorými zástupcovia Smeru rokovali, "dokonca priznávali, že miera pripravenosti slovenskej armády po technickej stránke bola možno taká istá ako u týchto troch krajín (Českej republiky, Poľska a Maďarska - pozn.red.)". Prípadný vstup SR do NATO v roku 2002 však bude podľa Fica iný ako v prípade našich úspešnejších susedov. "Každá krajina musí preukázať, že má poriadok vo vlastnej armáde", čo je presne problém, ktorému by sa SR mala venovať, uzavrel líder Smeru.
Rokovania tejto neparlamentnej strany v Rusku zabezpečoval aj bývalý veľvyslanec Ruskej federácie na Slovensku Sergej Jastržembskij, podľa Fica však nebol hlavným organizátorom. V osobe Jastržembského ide o uznávaného politika európskeho formátu. "Bol by som rád, keby na Slovensku bolo veľa politikov jeho kvalít", skonštatoval Fico.
V otázke dostavby jadrovej elektrárne v Mochovciach vyzval predseda Smeru vládu, aby predložila audit od serióznej audítorskej spoločnosti o nevýhodnosti dostavby elektrárne. Podľa neho príde totiž po desiatich rokoch energetická kríza a Slovensko by malo byť energeticky zabezpečené. Nemecko-francúzsko-ruské konzorcium je schopné zafinancovať dostavbu aj bez štátnych záruk, uviedol Fico.