Na jej základe SR ako zmluvná strana Rímskeho štatútu ICC zabezpečí pre medzinárodný súd, jeho funkcionárov a personál, ako aj pre ďalšie osoby zúčastňujúce sa súdneho konania potrebné výsady a imunity na výkon poslania ICC.
Cieľom ICC so sídlom v Haagu je trestne stíhať najzávažnejšie trestné činy podľa medzinárodného práva, ako je genocída, vojnové zločiny, alebo zločiny proti ľudskosti. Právomoc súdu je pritom len doplnkom k trestnej právomoci vnútroštátnych súdov.
Predkladanú dohodu považuje rezort slovenskej diplomacie za medzinárodnú zmluvu, ktorá priamo zakladá práva alebo povinnosti fyzických osôb alebo právnických osôb podľa článku Ústavy SR. Po jej podpise preto bude potrebný súhlas Národnej rady SR a ratifikácia prezidentom. Pri ratifikácii dohody MZV SR navrhuje urobiť vyhlásenie podľa článku 23, ktoré umožňuje určité obmedzenie výsad a imunít pre osoby so štátnym občianstvom SR alebo s trvalým pobytom na Slovensku.
Dohodu o výsadách ICC prijalo 9. septembra 2002 zhromaždenie štátov - zmluvných strán Rímskeho štatútu. Na podpis je otvorená do 30. júna 2004, pričom dosiaľ má vyše 24 signatárov, medzi nimi sú napríklad Rakúsko, Francúzsko, Maďarsko, Taliansko, či Veľká Británia. Pre nadobudnutie platnosti dohody sa vyžaduje uloženie desiatich ratifikačných listín.
Rímsku zmluvu z roku 1998 o vytvorení ICC doteraz ratifikovalo vyše 85 krajín. Prezident USA George W. Bush nový súd odmietol s argumentom, že by v politicky motivovaných procesoch mohol stíhať členov amerických mierových síl alebo vojakov.