vyhnutné posilňovať kľúčové útvary ústredných orgánov štátnej správy, ktoré sa európskymi záležitosťami zaoberajú. Vyplýva to z materiálu, ktorý Csáky predložil na nadchádzajúce rokovanie kabinetu. Po vstupe Slovenska do EÚ bude finančný rámec štrukturálnych fondov predstavovať 1,5 miliardy eur na obdobie rokov 2004 až 2006. Táto čiastka predstavuje ročne približne päťnásobok ročnej alokácie fondov PHARE, ISPA a SAPARD v rokoch 2001 až 2003.
Vláda v roku 2001 a 2002 rozhodla o vytvorení 1813 prevažne štátnozamestnaneckých pracovných miest. Pre tieto pracovné miesta boli zabezpečené nadštandardné mzdové prostriedky. Csáky kritizuje, že
mzdové prostriedky pridelené na účel budovania administratívnych kapacít neboli čerpané v súlade s príslušnými uzneseniami vlády. Pracovníci, ktorí boli vybratí na nové pracovné miesta kľúčového významu, boli spravidla odmeňovaní sumou, ktorá je výrazne nižšia než bolo plánovaných 18 800 korún. Napĺňanie pracovných miest vytvorených uznesením vlády na úrovni 74 percent je podľa Csákyho neuspokojivé. Čiastočným dôvodom bola pomalá reakcia jednotlivých rezortov pri prijímaní nových pracovníkov v priebehu prvého štvrťroka 2002.