ktorý tvrdí, že pozná okolnosti obchodov so zmenkami SPP v roku 1998.
Svedok Július S. verejne vyhlásil, že vyšetrovanie prípadu Duckého zmeniek sa nedá oddeliť od vyšetrovania Duckého vraždy z januára 1999. Pred súdom vypovedať odmietol údajne pre neustále vyhrážky z istých podnikateľských kruhov v ČR. Kvôli vyhrážkam - vraj až do úplného vyšetrenia prípadu - neuvažuje ani o možnosti požiadať o podmienečné prepustenie z výkonu trestu, ktorý si momentálne odpykáva za inú trestnú činnosť. Zároveň Július S. poukázal na fakt, že niektorí vyšetrovatelia prípadu po získaní určitých informácií odišli od polície.
Svedok Július S. dnes zotrval na výpovedi z prípravného konania, kde sa k niektorým okolnostiam obchodov so zmenkami vyjadril. V podnikateľských a bankových kruhoch ČR sa podľa zápisnice pohyboval od roku 1997. Zoznámil sa i so skupinou podnikateľov, ktorí mali údajne záujem ovládnuť český Chemapol. Ducký mal mať z transakcií so zmenkami SPP sľúbené peniaze a v budúcnosti s ním v Chemapole počítali ako s tichým spoločníkom. Po slovenských parlamentných voľbách v roku 1998 však bolo Duckého pôsobenie v SPP ohrozené a stal sa nepohodlným. Svedok Július S. vo výpovedi tiež uviedol, ako mu v januári 1999 jeden z nemenovaných podnikateľov zavolal na mobilný telefón, že pred 10 minútami zabili Duckého.
Jána Duckého zavraždili 11. januára 1999 na Bajzovej ulici v Bratislave vo vchode domu, kde býval. Polícia vraždu v súčasnosti ďalej vyšetruje. Obvinený je v tomto prípade naďalej Ukrajinec Oleg T., ktorého trestné stíhanie 25. apríla 2001 Najvyšší súd SR zastavil a prepustil ho z vyšetrovacej väzby. Bezprostredne po vybavení potrebných dokladov opustil Oleg T. územie SR. Generálna prokuratúra SR 5. októbra 2001 podala v kauze vraždy J. Duckého na najvyšší súd sťažnosť pre porušenie zákona. Najvyšší súd SR 7. decembra uznesenie o zastavení trestného stíhania Olega T. zrušil. Momentálne polícia v uvedenom prípade dopĺňa vyšetrovanie v zmysle predchádzajúcich rozhodnutí Najvyššieho súdu SR.