neho v posledných rokoch urobilo veľký skok v integračnom procese a podarilo sa mu presvedčiť Senát, že splnilo všetky požiadavky NATO.
Podpredseda NR SR, ktorý je zároveň poverený výkonom funkcie podpredsedu HZDS pre zahraničie Viliam Veteška považuje štart ratifikačného procesu za úspech. Pre agentúru SITA vyslovil presvedčenie, že schvaľovanie bude rovnako úspešne prebiehať aj v ďalších štátoch NATO. "Verím, že proces sa úspešne zavŕši" povedal.
Výsledok hlasovania považuje podpredseda parlamentu a šéf ANO Pavol Rusko za začlenenie Slovenska medzi vyspelé krajiny, ktoré spĺňajú demokratické kritériá. Ako povedal pre agentúru SITA, zároveň ide o pozitívny signál americkým investorom, ktorí by mohli prísť do strednej Európy.
Podľa poslanca Smer-u Roberta Kaliňáka je výsledok hlasovania signálom pre ostatné členské štáty, aby celý proces prebehol bez problémov. "Verím, že Slovensko bude na zasadnutí Parlamentného zhromaždenia NATO v Bratislave na budúci rok plnoprávnym členom aliancie," uviedol Kaliňák pre agentúru SITA.
Predseda poslaneckého klubu KSS Ivan Hopta je sklamaný postojom americkej strany, ale najmä postojom predstaviteľov slovenskej vlády, ktorí zabránili, aby sa o vstupe do aliancie konalo referendum. Hopta je presvedčený, že o vstupe do NATO mali rozhodovať občania. "Ukázalo sa, že Slovensko ako poslušný pajác, ktorý sa vždy postaví na stranu USA, bol odmenený," vyhlásil Hopta pre agentúru SITA v súvislosti s hlasovaním Senátu.
Hlasovanie Senátu je podľa Ladislava Polku z Ľudovej únie radostnou správou. Ako povedal pre agentúru SITA, predpokladá, že po rozhodnutí Senátu nevzniknú v ratifikačnom procese vážnejšie problémy. "Schválenie pristúpenia SR k NATO je treba oceniť ako výrazný úspech zahraničnej politiky," vyhlásil Polka.