ara s premiérom bolo prvé po niekoľkých rokoch. "Vôbec prvé," vyhlásil Mečiar, ktorý sa ešte v roku 1998 pýtal, kto je to Dzurinda. "Vtedy bola otázka taká, či sa chcem stretnúť s Mikulášom Dzurindom a ja som bol predseda vlády a on hovorca. A stretnutia predsedu vlády s hovorcami nebývajú," povedal Mečiar.
Ako novinárom po stretnutiach povedal Mečiar, s oboma ústavnými činiteľmi diskutoval o pripravovanom euroreferende a o novele ústavy, v ktorej chce líder HZDS navrhnúť dvojkomorový parlament so šesťročným funkčným obdobím. Premiéra a šéfa NR SR Mečiar požiadal, aby zvážili, či túto jeho myšlienku podporia.
V predreferendovej kampani nepovažuje prešľapy okolo pesničky za tak závažné, ako obsah rozhodnutia, ktoré má referendum priniesť. "Obsah rozhodnutia je tak závažný, že toto musí byť potlačené," povedal predseda HZDS a dodal, že s premiérom sa zhodli, že na referendum by mohlo prísť 60 percent ľudí. Mečiar nepredpokladá, že referendum bude neplatné. Preto sa odmietol baviť o prípadnom odvolávaní vlády, resp. vicepremiéra Pála Csákyho. "Bolo by to veľmi zlé, pretože referendové rozhodnutie bude na veľa, veľa rokov a vláda je len na štyri," povedal a zapakoval, že za cenu neúspešného referenda pád vlády nechce.
Mečiar zopakoval, že na referende je podstatná účasť a výsledok. Dodal však, že sa k nemu dopracovávame trošku ťarbavo, ale to sa bude hodnotiť až po referende. Kampaň nie je podľa Mečiara blamážou, ale pripustil, že sú tam chyby. Vyzval občanov, aby na referendum prišli, hlasovali a nespoliehali na heslo Komunistickej strany Slovenska, že možný pád vlády je víťazstvo. Bola by to dvojnásobná porážka - nielen vlády, ale aj nás všetkých.
Ako po stretnutí s Mečiarom informoval Hrušovského hovorca Michal Dyttert, Mečiar sa s Hrušovským zhodol, že parlamentné strany by po euroreferende mali začať vytvárať platformu, na ktorej sa budú generovať národné pozície voči záležitostiam Európskej únie. Hrušovský si totiž myslí, že Slovensko by malo na rokovaniach sa EÚ prezentovať jednotný názor. Naši predstavitelia v konvente, ale aj politici, ktorí chodia na rokovania do EÚ, nemajú kde získavať celospoločenský mandát na to, aké pozície majú zastávať. Jedným z možných riešení je parlamentný výbor pre európske záležitosti. Takýto výbor funguje v Dánsku a každý politik, ktorý odchádza na rokovania do EÚ, sa musí postaviť pred tento výbor a a žiadať pre svoje názory podporu.