Chronológia nehôd opitých policajtov aj s verdiktmi súdu

Bratislava 10. mája (TASR) - Napriek opatreniam Ministerstva vnútra SR dopravné nehody policajtov pod vplyvom alkoholu so smrteľnými následkami pokračujú.

Posledný prípad sa stal 9. mája v noci v obci Lovinobaňa, okres Lučenec, kde opitý policajt za volantom zapríčinil dopravnú nehodu, na následky ktorej pri prevoze do nemocnice zomrela 15-ročná cyklistka. Vodič, 31-ročný policajt v jednosmernej ceste v protismere vrazil do zadného kolesa bicykla. Dievča utrpelo niekoľko vážnych zranení. Vodičovi namerali 1,85 promile. Banskobystrický vyšetrovateľ vzniesol vodičovi obvinenie z trestného činu ublíženia na zdraví s následkom smrti a spracoval návrh na jeho vzatie do väzby.

TASR z týchto dôvodov vydáva chronológiu vybratých prípadov nehôd opitých policajtov zároveň s verdiktmi súdu, v ktorých boli previnilci odsúdení. Vo väčšine prípadov treba podotknúť, že previnilí policajti boli postupne prepustení z výkonu služby.

29. júna 1999 - Počas dopravnej nehody na Bajkalskej ulici v Bratislave sa ťažko zranili dvaja jazdci na motocykloch. Do automobilu dvoch príslušníkov polície, ktorí riadili dopravnú situáciu po nehode, vrazila Lada 2104. Za volantom bol nitriansky policajný poručík. Po odbere krvi mu zistili 1,62 promile alkoholu. Podľa vyjadrenia niektorých prítomných svedkov boli "posilnení" alkoholom aj ďalší členovia posádky, príslušníci protidrogovej jednotky.

24. septembra 1999 - Policajné vozidlo v obci na slovensko českom pohraničí v Trenčianskom kraji, okres Nové Mesto nad Váhom, v Novej Bošáci zrazilo a zároveň usmrtilo 15-ročného chlapca idúceho na bicykli. Po nehode opití policajti so služobným autom z miesta činu ušli. Vodič, ktorý v opitosti predpokladal, že zrazil srnku, mal ešte ráno, už viac hodín po nehode v krvi 0,9 promile alkoholu.

4. apríla 2000 - Šéf kriminálky v krajskom meste v Trenčín, major Jozef M. zapríčinil nehodu, pri ktorej boli usmrtení dvaja mladí ľudia, ďalší dvaja vrátane policajta sa zranili ťažko a jeden ľahko. Približne 10 minút pred nehodou podľa dostupných informácií vraj proti nemu zasahovala policajná hliadka, ktorá mu však napriek očividným známkam požitia alkoholu dovolila nasadnúť do auta a pokračovať v ceste. V krvi mu po tragédii zistili 1,35 promile alkoholu.

11. augusta 2001 - Šéf mestskej polície v Žiline, Gustáv V. zrazil muža a ženu idúcich na bicykli, v blízkosti autokempingu Slnečné skaly v okrese Žilina. Žena utrpela ľahšie zranenie a muž ťažké. Previnilcovi namerali v dychu 2,58 promile alkoholu.

22. augusta 2001 - Okresný súd v Trenčíne odsúdil bývalého šéfa trenčianskej krajskej kriminálky Jozefa Mikšíka na šesť a pol ročný nepodmienečný trest odňatia slobody za zavinenie dopravnej nehody, pri ktorej zomreli dvaja ľudia.

6. januára 2002 - Riaditeľ obvodnej polície v Kolárove riadil automobil Daewoo Nexia. Pod vplyvom alkoholu a v nepriaznivých poveternostných podmienkach počas jazdy v Kolárove, v okrese Komárno, neskoro zbadal štyridsaťjedenročnú ženu jazdiacu na neosvetlenom bicykli. Zozadu do nej narazil. Cyklistku náraz odhodil do predného skla auta, a potom spadla na vozovku. Ťažkým zraneniam, ktoré pri nehode utrpela, na mieste podľahla. Policajtovi namerali v krvi 1,33 promile alkoholu.

7. januára 2002 - Zástupca riaditeľa trenčianskej krajskej kriminálky 27-ročný Alexander Š. zapríčinil dopravnú nehodu pri obci Príles v okrese Ilava v Trenčianskom kraji. Tragédiu neprežilo 14 mesačné dieťa a v ilavskej nemocnici neskôr zomrela aj jeho matka. Podľa vyšetrovateľov obvinený policajt nepochybne prekročil povolenú rýchlosť a vrazil do protiidúceho vozidla značky Škoda, pričom bol pod vplyvom alkoholu.

17. januára 2002 - Ďalšie smrteľné zranenie spôsobil príslušník polície. Obeťou bol 42-ročný muž z Brezna, ktorého krátko po polnoci na ceste druhej triedy zrazilo osobné auto s levickou poznávacou značkou. Vodič aj s vozidlom z miesta nehody ušiel. Policajti vypátrali, že ním bol 26-ročný policajt Ján J. služobne zaradený na Obvodné oddelenie PZ v Brezne. Asi trištvrte hodiny po tragédii mu pri dychovej skúške namerali vyše 1,5 promile alkoholu v krvi.

2. februára 2002 - Amputovať ľavú nohu v predkolení museli chirurgovia prešovskej nemocnice 59-ročnej chodkyni Viktórii L., ktorú v Prešove zrazil opitý policajt, 23-ročný nadstrážmajster Róbert L. z Prešova, študent denného štúdia Akadémie PZ v Bratislave. Pri dychovej skúške mu namerali 1,4 promile alkoholu v krvi a pri opakovanej skúške 1,24 promile.

9. februára 2002 - Až 3,8 promile alkoholu mal v krvi bratislavský policajt Peter O., ktorý havaroval neďaleko Bánoviec nad Bebravou v Trenčianskom kraji. Nehoda sa stala medzi obcami Svinná a Horné Ozorovce. V mierne ľavotočivej zákrute prešiel vodič so svojim vozidlom VW Golf na krajnicu vozovky, potom pravdepodobne strhol volant do protismeru a dostal sa mimo cesty.

Tam sa vozidlo niekoľkokrát prevrátilo a narazilo do svahu. Spolu so šoférom, 33-ročným starším inšpektorom, príslušníkom Pohotovostnej motorizovanej jednotky v Bratislave, bol v čase nehody v aute aj 21-ročný Ivan M. z Bánoviec nad Bebravou. Vodič utrpel ľahké zranenia, ale spolujazdec sa zranil ťažko - utrpel poranenie chrbtice s poškodením miechy a zlomeninu panvy.

14. marca 2002 - Policajt, ktorý spôsobil v Martine dopravnú nehodu a mal v krvi 1,44 promile alkoholu, ušiel z miesta nehody a neohlásil ju. Vinníkom bol 28-ročný Martinčan, inšpektor poriadkovej služby Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave, na ceste I/18 na nadjazde pri sídlisku Košúty. V dôsledku neprimeranej rýchlosti a nezvládnutia riadenia vozidla dostal šmyk, strhol riadenie doľava a prednou časťou vozidla narazil do kolesa nezisteného nákladného auta. Felicia potom prešla do protismeru a narazila do zvodidiel.

17. marca 2002 - Ďalšiu dopravnú nehodu zapríčinil policajt pod vplyvom alkoholu vo večerných hodinách v Modre. Nehodu spôsobil 33-ročný policajt I. B.v čase osobného voľna na svojom súkromnom automobile Mercedes 230. Nehoda sa stala pri odbočovaní automobilu Škoda Fabia, ktorý riadil 57-ročný Š. O. z Modry, na vedľajšiu ulicu. Policajtov mercedes do odbočujúcej fabie narazil zozadu. Pri havárii nebol nikto zranený. Policajtovi dychovou skúškou namerali 1,42 promile alkoholu. U vodiča fabie alkohol zistený nebol.

25. marca 2002 - Krajský súd v Trenčíne na päť a pol roka nepodmienečne odsúdil bývalého šéfa trenčianskej krajskej kriminálky Jozefa Mikšíka za zavinenie dopravnej nehody, pri ktorej zomreli dvaja ľudia. Odvolací senát tak zmiernil rozsudok Okresného súdu v Trenčíne, ktorý vlani v auguste bývalého vysokého policajného funkcionára odsúdil na šesť a pol roka.

29. marca 2002 - Pod vplyvom alkoholu spôsobil dopravnú nehodu príslušník Policajného zboru v obci Jaklovce okres Gelnica. Približne o 22.00 hod v čase osobného voľna so svojim autom na parkovisku narazil do zaparkovanej Škody Fabia. Vinníkom nehody bol 21-ročný František B., služobne zaradený na oddelenie pasovej a cudzineckej služby v Spišskej Novej Vsi. Pri dychovej skúške

mu namerali 1,92 promile alkoholu.

17. mája 2002 - Favorit, v ktorom sa viezli dvaja príslušníci Železničnej polície (ŽP), na ceste z Košíc do Družstevnej pri Hornáde prešiel do protismeru a narazil do Volkswagenu Passat. Boli v ňom rodičia s asi poldruharočným dieťaťom. Všetkých troch záchranka odviezla do nemocnice, rovnako aj policajta, ktorý pri nehode utrpel vážne zranenia. Vodiča Favorita Martina O. príslušníka ŽP, ktorý z miesta nehody ušiel, potom ako ju zapríčinil, sa na druhý deň po nehode sám prihlásil na polícii. Výsledok krvnej skúšky nebol známy.

20. mája 2002 - Dva ľudské životy si vyžiadala tragická dopravná nehoda,ktorú v Malackách na Štefánikovej ulici pod vplyvom alkoholu zapríčinil 22-ročný inšpektor Hraničného oddelenia PZ nadstrážmajster Michal Šamaj.Policajt v dôsledku neprimeranej rýchlosti nezvládol riadenie a narazil osobným motorovým vozidlom opel do stĺpa elektrického vedenia. Náraz neprežil jeho 22-ročný spolujazdec. Na mieste nehody zomrel aj ďalší muž. Vinníka so zranením hlavy museli hospitalizovať v Malackách. Policajt najskôr dychovú skúšku odmietol. Neskôr súhlasil. V dychu mu namerali 1,72 promile alkoholu.

21. mája 2002 - Vedúci autočaty Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici nadpráporčík Miroslav Kmeť narazil v Banskej Bystrici pred Bankou Slovakia v čase osobného voľna svojím autom značky volvo do pred ním idúceho automobilu značky Škoda Felicia. Pri dychovej skúške namerali u policajta 3,11 promile alkoholu. Spolusediacim bol tiež policajt, vtedy jeho nadriadený a zároveň otec známo slovenského hokejového reprezentanta Vladimíra Orzságha. Na menovaného a jeho spolujazdca bol spracovaný návrh na okamžité prepustenie zo služobného pomeru.

6. júna 2002 - Dopravnou nehodou pod vplyvom alkoholu sa skončila pre mladého policajta nadstrážmajstra Róberta H. zo Sobraniec oslava jeho 25. narodenín. Starší inšpektor slúžiaci na oddelení cudzineckej polície PZ v Jarovciach s pohárikom v ruke oslavoval narodeniny. Ráno o 8.45 h na ceste pri obci Klokočov v okrese Michal nezvládol riadenie a skončil so svojou súkromnou Škodou Felicia v priekope. Podľa výpovede policajta príčinou nehody bol mikrospánok. V dychu policajtovi namerali 2,63 promile alkoholu.

20. júna 2002 - Sériu dopravných nehôd policajtov podgurážených alkoholom doplnil 26-ročný Radovan Č. zaradený na obvodnom oddelení PZ Bratislava Staré mesto - Východ. Nehodu spôsobil v čase čerpania dovolenky, keď šoféroval svoju Škodu 110 na ceste medzi Novými Zámkami a obcou Bánov. V dôsledku rýchlej jazdy nezvládol riadenie a vošiel z cesty do priekopy. Tam sa potom s autom niekoľkokrát prevrátil. K zraneniu policajta pri dopravnej nehode nedošlo. Dychovou skúškou mu kolegovia po nehode namerali v dychu 2,29 promile alkoholu.

31. augusta 2002 - Policajt (26 rokov) pod vplyvom alkoholu nadstrážmajster Roman R. z Obvodného oddelenia PZ Banská Bystrica - východ, zapríčinil dopravnú nehodu. Na svojom Peugeote 605 na štátnej ceste pri Cementárni v Banskej Bystrici predchádzal pred ním idúce vozidlo VAZ 2101, ktoré šoféroval jeho majiteľ Ondrej K. (1946) z Banskej Bystrice. V tom čase išlo oproti ďalšie auto neznámej značky. Policajt v snahe zabrániť zrážke strhol riadenie vozidla doprava, pričom zachytil predchádzaný VAZ. Následkom toho sa obe vozidlá dostali mimo vozovku do priekopy v smere jazdy a peugeot sa prevrátil na strechu. Policajt sa po vystúpení z auta snažil z miesta nehody utiecť, ale šofér a jeho syn z vozidla VAZ ho chytili.

8. októbra 2002 - Dopravnú nehodu za Nitrou smerom na Zlaté Moravce spôsobil na služobnom aute riaditeľ policajného inšpekčného odboru v Košiciach Jaroslav Dz. Polícia mu na mieste nehody zistila v krvi tri promile alkoholu.

17. - 21. októbra 2002 - Riaditeľ Obvodného oddelenia Policajného zboru SR Prešov-sever Ladislav T. sa pravdepodobne pod vplyvom alkoholu sa stal účastníkom dopravnej nehody na ceste pri obci Kapušany v okrese Prešov. Výsledky krvnej skúšky neboli zverejnené, ale bol prepustený zo služby.

27. októbra 2002 - Páchateľmi dvoch dopravných nehôd, ktorých príčinou bolo požitie alkoholu, boli príslušníci Policajného zboru. Nehody si nevyžiadali ľudské životy. Prvú dopravnú nehodu, ktorá sa stala v Galantskom okrese v obci Šoporňa na Kollárovej ulici, zavinil 21-ročný príslušník PZ. Dychovou skúškou mu namerali 0,56 promile alkoholu. Policajt pod vplyvom alkoholu jazdil na motocykli Kawasaki Zephyr, v ľavotočivej zákrute nezvládol vedenie a narazil do stojaceho motorového vozidla Škoda 120. Pri nehode utrpel ťažké zranenia - trieštivú zlomeninu predkolenia pravej nohy, otras mozgu a odreniny na oboch predlaktiach. Jeho spolujazdec a majiteľ motocykla Mário B. vyviazol s ľahkými zraneniami. Druhú dopravnú nehodu v Oravskom Podzámku, spôsobil absolvent Strednej odbornej školy Policajného zboru v Košiciach Ľuboš G. Dychovou skúškou mu na mieste zistili 0,65 promile alkoholu. Vodič osobným automobilom Škoda Favorit 136 L zišiel do priekopy, vrátil sa na cestu a narazil do zvodidiel. Utrpel ľahšie zranenia. Jeho spolujazdec Michal L. sa zo zranení liečil minimálne tri mesiace, ďalší dva utrpeli ľahšie zranenia.

13. novembra 2002 - Na štrnásť mesiacov nepodmienečne v prvej nápravno-výchovnej skupine odsúdili 26-ročného bývalého policajta Jána J., ktorý 17. januára roku 2002 v Brezne opitý jazdil autom a usmrtil 42-ročného tiež opitého chodca. Expolicajt má tiež zakázané štyri roky viesť motorové vozidlo a musí nahradiť škodu. Súd čiastočne prihliadal i na podiel viny nebohého, ktorý mal v krvi 3,86 promile alkoholu.

3. decembra 2002 - Bývalý zástupca riaditeľa trenčianskej krajskej kriminálky Alexander Š. zapríčinil 7. januára 2002 dopravnú nehodu pri obci Príles v okrese Ilava v Trenčianskom kraji. Tragédiu neprežilo 14-mesačné dieťa a v ilavskej nemocnici neskôr zomrela aj jeho matka. Dnes bol tento policajt odsúdený na 33 mesiacov nepodmienečne.

15. januára 2003 - Bývalý vysokopostavený policajt Alexander Š. za dopravnú nehodu pod vplyvom alkoholu tak skoro do väzenia nepôjde. Za usmrtenie dvoch ľudí ho Okresný súd v Trenčíne začiatkom decembra odsúdil na dva roky a deväť mesiacov nepodmienečne.

Expolicajt na poslednú chvíľu podal odvolanie, ktoré obsahuje iba jednu vetu. Bývalý zástupca riaditeľa trenčianskej krajskej kriminálky havaroval na súkromnom vozidle 7. januára 2002 pri Trenčianskej Teplej, časť Príles. Narazil do Š 120, v ktorej sa viezla mladá rodina. Pri nehode utrpela smrteľné zranenia 29-ročná Zuzana A. a jej 14-mesačný syn Samko.

Znalec tvrdí, že policajt mal v čase nehody v krvi 1,4 až 1,5 promile alkoholu. Expolicajta obhajoval Juraj Trokan, ktorý jeho prepustenie z radov polície po nehode označil za nespravodlivé a zaujaté.

Nehoda Alexandra Š. bola najzávažnejšou z tých, ktoré vlani spôsobili policajti. Po nej prišiel o miesto krajský policajný riaditeľ v Trenčíne Marián Mikula.

18. januára 2003 - Ťažké zranenia s dobou liečenia šesť mesiacov si spôsobil 26-ročný príslušník SI OO PZ Zlaté Moravce, ktorý v čase osobného voľna o pol desiatej ráno havaroval pri miestnom cintoríne.

Vodič neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam a poveternostným podmienkam, v pravotočivej zákrute dostal na zľadovatenej vozovke šmyk, zišiel z cesty a narazil do betónového stĺpa elektrického vedenia. Mladému mužovi odobrali krv na skúšku požitia alkoholu. Prípad objasňuje ODI OR PZ Nitra.

20. februára 2003 - Rekordné tri promile alkoholu namerali policajti vodičovi Fabie, ktorého zadržali v Dolnom Kubíne. Na svoju opitosť ich upozornil sám, a to nárazom vozidla do smerovej tabuľky s nápisom Polícia v blízkosti policajného riaditeľstva.

Motorista po nehode ušiel z miesta činu, ale obďaleč ho zastavila policajná hliadka. Bola veľmi prekvapená, keď mu namerali tri promile alkoholu. Uvedený vodič bol taký opitý, že nevládal chodiť, a preto sa rozhodol odviezť. Policajné zdroje tvrdia, že uvedený vodič stupňom opitosti patrí medzi rarity na oravských cestách.

5. marca 2003 - Riaditeľ Okresného dopravného inšpektorátu v Trenčíne Jozef Č. havaroval na súkromnom vozidle.

Nedodržal bezpečný odstup a keď vozidlo pred ním náhle zabrzdilo, došlo k zrážke. Odniesli si to iba pokrivené plechy, škodu odhadujú na 5000 korún. Podľa hovorcu Okresného riaditeľstva PZ v Trenčíne Pavla Kudličku policajný šéf nebol pod vplyvom alkoholu.

10. marca 2003 - Krajský súd v Trenčíne rozhodol o treste pre bývalého zástupcu riaditeľa trenčianskej krajskej kriminálky Alexandra Šterna, ktorý v januári 2002 opitý havaroval a zavinil smrť dvoch ľudí.

Expolicajt pôjde za mreže na dva roky a deväť mesiacov. Odvolací senát potvrdil verdikt Okresného súdu v Trenčíne z decembra minulého roku. Bývalý policajt havaroval na súkromnom vozidle pri Trenčianskej Teplej, časti Príles. Narazil do škodovky, v ktorej sa viezla mladá rodina. Pri nehode utrpela smrteľné zranenia 29-ročná žena a jej 14-mesačný syn. Podľa znalca mal policajt v čase nehody v krvi 1,4 až 1,5 promile alkoholu. Štern pred súdom tvrdil, že pil čaj s rumom.

Vo väzení sedí aj bývalý riaditeľ trenčianskej krajskej kriminálky Jozef Mikšík. Ten v roku 2000 takisto opitý zavinil nehodu, pri ktorej dvaja mladí muži zomreli a ďalší dvaja sa ťažko zranili. Mikšíka odsúdili vlani na päť a pol roka.

8. marca 2003 - V krvi policajta, ktorý zrazil pri Turej v Levickom okrese 43-ročného chodca, sa prítomnosť alkoholu nepreukázala.

Riaditeľ odboru hraničnej kontroly PZ SR v Chľabe v Novozámockom okrese riadil v čase osobného voľna vozidlo Opel Vectra. V strede vozovky sa pohyboval chodec, ktorého vozidlo zrazilo. Utrpeným zraneniam chodec podľahol na mieste nehody.

11. marca 2003 - Košického policajta, ktorý pod vplyvom alkoholu spôsobil dopravnú nehodu, zrejme prepustia z Policajného zboru. Riaditeľ OR PZ Košice 1 Michal Cifrák uviedol, že už pre ministra vnútra spracoval návrh na prepustenie zo služobného pomeru.

Podnapitý policajt z obvodného oddelenia PZ Košice - Staré Mesto mal mimo službu v piatok so svojou Škodou 120 kurióznu dopravnú kolíziu na ceste zo Svinice do Ďurkova v okrese Košice - okolie. Podľa hovorcu Úradu inšpekčnej služby MV SR Pavla Augustína pri odbočovaní sa zrazil s policajným autom Škoda Fabia. Snažil sa ujsť, ale kolegovia z dopravného oddelenia ho po niekoľkých sto metroch dobehli. Test potvrdil, že riadil pod vplyvom alkoholu. Škoda na vozidlách je približne 30 000 korún.

19. marca 2003 - Krajský súd v Banskej Bystrici zamietol odvolania prokurátora i 26-ročného bývalého policajta Jána Jágerčíka z Brezna. Ten 17. januára minulého roku v Brezne opitý jazdil autom a usmrtil 42-ročného, tiež opitého chodca. Prvostupňový súd za to Jágerčíka odsúdil na štrnásť mesiacov nepodmienečne, ktoré si odpyká v prvej nápravnovýchovnej skupine. Expolicajt má tiež zakázané štyri roky viesť akékoľvek motorové vozidlo a musí nahradiť škodu. Rozsudok je právoplatný.

Súd uznal Jágerčíka vinného z trestných činov ublíženia na zdraví z nedbanlivosti, ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a neposkytnutia prvej pomoci v štádiu pokusu.

31. marca 2003 - Na 55 mesiacov väzenia odsúdili 56-ročného bývalého starostu Kriváňa Martina N., ktorý v apríli 2000 v obci Vígľaš v okrese Detva ako vodič Škody Felície pod vplyvom alkoholu zrazil a usmrtil dvoch ľudí. Sudca Okresného súdu vo Zvolene mu zároveň uložil trest zákaz viesť akékoľvek motorové vozidlo na 110 mesiacov a nariadil ochrannú protialkoholické liečenie v rozsahu, dokiaľ si to bude vyžadovať jeho účel.

Bývalý policajt a exstarosta obce Kriváň Martin N. pri návrate z obce Zvolenská Slatina nezvládol v ľavotočivej zákrute riadenie vozidla a vybehol s ním na chodník, kde zrazil rozprávajúcu sa dvojicu ľudí. Na mieste nehody zraneniam podľahla 54-ročná žena, po prevoze do nemocnice zomrel 47-ročný muž. Podľa znalcov Martin N. mal v sebe 3,15 promile alkoholu a do prvej obete narazil rýchlosťou 86,8 kilometrov za hodinu. Znalec z odboru psychiatrie uviedol, že na jedno vyšetrenie prišiel Martin N. pod vplyvom alkoholu.

Rozsudok ešte nie je právoplatný. Prokurátor i obžalovaný si ho dali doručiť.

16. apríla 2003 - Bez zranení sa skončila dopravná nehoda vo Zvolene, ktorú zavinil 29-ročný príslušník finančnej polície z Trenčína.

Podľa dostupných informácií sa nadporučík Ján P. nevenoval dostatočne riadeniu služobného vozidla a narazil do auta Lancia Prisma z okresu Krupina idúceho pred ním, ktoré pri vjazde do križovatky náhle znížilo rýchlosť. Kolízia sa stala na križovatke cesty I/66 a vedľajšej komunikácie na sídlisku Tepličky.

U vodičov alkohol nezistili. Škodu na Lancii odhadli asi na sedemtisíc korún, na policajnom Renaulte asi na päťtisíc. Vo vozidlách sa nikto nezranil.

Najčítanejšie na SME Domov


Inzercia - Tlačové správy


 1. Objavte majestátne Tatry kúsok po kúsku
 2. Najvýhodnejšie online predplatné SME.sk na 1 rok len za 29€
 3. Nový supermarket Fresh otvorili na Aničke
 4. Aké sú gastrotrendy pre rok 2018?
 5. Chcete bývať na dobrom mieste? Zakotvite v Adlerovej!
 6. Egejská riviéra: Ktoré letovisko je pre vás najlepšie?
 7. Slovensko má pralesy, púšť aj kameňopád. Už ste ich videli?
 8. Volkswagen T-Roc: Pre nerozhodných
 9. Leto 2018 v Grécku s odletom z Bratislavy
 10. Dlhopisy 7,25 % p.a. majú najvýhodnejšiu nákupnú cenu v roku
 1. Najvýhodnejšie online predplatné SME.sk na 1 rok len za 29€
 2. Nový supermarket Fresh otvorili na Aničke
 3. Attracting talent – Why Millennials are choosing to join Johnson
 4. Aké sú gastrotrendy pre rok 2018?
 5. Chcete bývať na dobrom mieste? Zakotvite v Adlerovej!
 6. Objavte majestátne Tatry kúsok po kúsku
 7. Alarica – new business project in the market of shoes
 8. Ako jazdiť na snehu alebo ľade?
 9. Egejská riviéra: Ktoré letovisko je pre vás najlepšie?
 10. Slovensko má pralesy, púšť aj kameňopád. Už ste ich videli?
 1. Egejská riviéra: Ktoré letovisko je pre vás najlepšie? 10 300
 2. Slovensko má pralesy, púšť aj kameňopád. Už ste ich videli? 7 079
 3. Volkswagen T-Roc: Pre nerozhodných 3 045
 4. Objavte majestátne Tatry kúsok po kúsku 2 409
 5. Leto 2018 v Grécku s odletom z Bratislavy 2 008
 6. Kam do tepla v januári? 1 700
 7. Chcete bývať na dobrom mieste? Zakotvite v Adlerovej! 1 465
 8. Dlhopisy 7,25 % p.a. majú najvýhodnejšiu nákupnú cenu v roku 1 354
 9. Aké sú gastrotrendy pre rok 2018? 1 145
 10. First moment Turecko: využite zľavy na špičkové hotely 927

Hlavné správy zo Sme.sk

DOMOV

Najdrahšiu kampaň mal Kusý, čísla za plagáty však nesedia

Most-Híd minul podľa oficiálnej správy na kampaň v župných voľbách najviac, no do nákladov zarátal aj sumy na vlastnú propagáciu.

KOMENTÁRE

Stačilo by, keby sa nekradlo. Základy politického hochštaplerstva

Politici neprestanú nepoctivo zavádzať.

KOMENTÁRE

Chceme viac detí v odborných školách? Tak sa o tom bavme

Menej žiakov na osemročných gymnáziách, ale prečo?

Neprehliadnite tiež

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Deti sa stali rukojemníkom, rušia najlepšie triedy

Spor o najlepšie školy ukazuje, ako sa u nás narába so školstvom.

Blízko Košíc môže vzniknúť rybia farma

V bývalom teľatníku chcú chovať africké sumčeky.

Starosta Hlinka: Zmluva s firmou EEI by sa mala zrušiť

Varianty: Ukončiť hneď alebo nechať dobehnúť do roku 2022.

Najdrahšiu kampaň mal Kusý, čísla za plagáty však nesedia

Most-Híd minul podľa oficiálnej správy na kampaň v župných voľbách najviac, no do nákladov zarátal aj sumy na vlastnú propagáciu.

V Bratislave ubudne tretina osemročných gymnázií

V septembri zrejme neotvoria prvé ročníky viaceré osemročné gymnáziá. Najviac utrpia súkromné a cirkevné. Škola pre mimoriadne deti sa redukcii vyhla.