latívnej rady vlády (LRV) SR ministerstvo vnútra. K úlohám Europolu patrí boj proti obchodu s drogami a jadrovým materiálom, detskej pornografii, terorizmu, praniu špinavých peňazí a nelegálnej migrácii. Predmetom spolupráce bude najmä výmena spravodajských informácií a vyšetrovacích postupov. Kontaktným miestom orgánov slovenskej polície a Europolu bude Národná ústredňa Europolu v Bratislave. Slovenské policajné orgány bude pri Europole zastupovať styčný dôstojník. Poskytované informácie budú podliehať utajeniu. Styčný dôstojník preto musí absolvovať bezpečnostnú previerku.
LRV sa bude zaoberať aj návrhom poslancov NR SR za ANO na novelu zákona o premávke na pozemných komunikáciách. Cieľom predloženého návrhu je podľa predkladateľov odstrániť nesúlad teraz platnej úpravy s Ústavou SR a Protokolom k Dohovoru o ochrane ľudských práv a základných slobôd. V súčasnosti okresný dopravný inšpektorát nevykoná zmenu držiteľa vozidla a zmenu údajov o vlastníkovi vozidla, ak je proti vlastníkovi alebo držiteľovi vedené exekučné konanie alebo výkon rozhodnutia. Podľa predkladateľov to neústavným spôsobom obmedzuje právo vlastníka motorového vozidla, ak je motorové vozidlo predmetom leasingu. Leasingová spoločnosť musí zložito a zdĺhavo preukazovať súdnym exekútorom, že je vlastníkom motorového vozidla, že s bývalým nájomcom už nemá nijaký vzťah a že teda dané vozidlo nemôže byť predmetom exekúcie. Ministerstvo vnútra odporúča s návrhom skupiny poslancov vysloviť súhlas.
Na dnešnom programe LRV je aj ďalší návrh z dielne poslancov ANO. Ten už v parlamente prešiel do druhého čítania. Ide o novelu zákona o umelom prerušení tehotenstva. Cieľom návrhu ANO je zapracovať do interrupčného zákona súčasnú vyhlášku, ktorá umožňuje umelé prerušenie tehotenstva do 24 týždňa v prípade geneticky chybného plodu. Ústavný súd (ÚS) v súčasnosti rieši otázku ústavnosti interrupčného zákona ako aj spomínanej vyhlášky. Poslanci za ANO vychádzajú z predpokladu, že ÚS rozhodne o rozpore vyhlášky s ústavou a preto chcú vopred predísť situácii, že by nebolo možné umelo prerušiť tehotenstvo aj po 12 týždni od počatia zo zdravotných dôvodov. Prerušenie tehotenstva od 12. do 24. týždňa z genetických dôvodov by malo podľa návrhu novely potvrdiť odborné konzílium.