O tom, kedy a čo bude polícia v tejto súvislosti realizovať, však Pipta odmietol hovoriť, pretože tieto akcie spadajú do utajeného, respektíve prísne utajeného režimu. Dodal len, že by to malo byť v krátkom čase, ktorý ohraničil nasledujúcimi dvoma až troma týždňami.
Pipta to dnes uviedol na stretnutí s novinármi počas rokovania s krajskými riaditeľmi PZ a riaditeľmi jednotlivých odborov policajného prezídia v Častej-Papierničke. Situáciu v Banskej Bystrici hodnotí Pipta po stredajšom rozsudku Najvyššieho súdu SR v procese s údajným bossom tamojšieho podsvetia Mikulášom Černákom pozitívne. "Je tam relatívny pokoj, my niektoré veci monitorujeme, uvidíme, čo bude potom, ako bol vynesený odsudzujúci rozsudok," podotkol. Polícia má niektoré ďalšie skupiny banskobystrického podsvetia rozpracované. Okrem jednej, ktorá ale pôsobí v rámci celého Slovenska, nie sú podľa Piptu tieto skupiny veľké.
V súčasnosti je pre organizovaný zločin na Slovensku charakteristická forma trestnej činnosti súvisiaca s nelegálnou migráciou najmä na ukrajinských a maďarských hraniciach. Odtiaľ pochádza i najväčšie množstvo tzv. špinavých peňazí. Potom nasleduje pašovanie alkoholu a cigariet.