Zatiaľ nie je o nej dostatok informácií a jej aktivity sa v súčasnosti mapujú. Ide o jednu zo skupín hlásiacich sa k filozofii hnutia White Power (Biela sila).
Hnutie, ktoré má svoje radikálne, rasistické a nacionalisticky orientované skupiny, sa na Slovensku začalo profilovať začiatkom 90. rokov. V krajine vznikli odvtedy desiatky ďalších organizácií, ktorých príslušníci sa hlásia k myšlienkam hnutia Skinheads. Na Slovensku má podľa informácií iniciatívy Ľudia proti rasizmu asi 3000 stúpencov.
Medzi najradikálnejšie skupiny na Slovensku za zaraďujú Slovakian Hammer Skinheads (SHS), ktorého symbolom sú skrížené kladivá (hammer). Zjednotiť dosiaľ pasívnych, ale aj aktívnych členov Skinheads sa pokúša organizácia Blood and Honour. K nej sa hlásia aj členovia pôsobiaci vo White Slovakian Unity (Biela slovenská jednota). Medzi radikálne zoskupenia patrí aj SS Action Group, ktorá má centrum v Banskej Bystrici. Známe sú i Slovenský úsvit, Slovenská národná liga, či rasisticky orientovaná organizácia WAU (Women for Aryan Unity - Ženy za árijskú jednotu).
Podľa aktivistov iniciatívy k dosiaľ najväčšiemu rozmachu hnutia Skinheads, spojeného s veľkým množstvom útokov, došlo v SR v roku 1997. Po asi dvojročnej prestávke a útlme aktivít členov hnutia sa v roku 1999 ich činnosť opäť radikalizovala, čo sa prejavilo zvyšujúcim sa počtom atakov voči Rómom a príslušníkom iných národností. Došlo k rastu počtu sympatizantov medzi mládežou, rovnako k profesionalizácii a k zlepšeniu technickej vybavenosti a štruktúr v hnutí.
"Násilie a teror sú základnými zbraňami Skinheads, ktoré sa bude ďalej organizovať a radikalizovať, aby vyhralo vojnu za záchranu našej civilizácie, rasy a za zachovanie čistoty a jedinečnosti našich národov," uvádza sa na internetovej stránke whitefront. Spustená bola v marci 2000 a odvtedy niekoľkokrát zmenila doménu, ale jej obsah, plný fašistickej propagandy, zostal.
Iniciatíva Ľudia proti rasizmu podala na jej registrátorov trestné oznámenie. Jej obsah podľa nich napĺňa skutkovú podstatu trestných činov podpory a propagácie hnutí smerujúcich k potláčaniu práv a slobôd občanov, podnecovania k národnostnej a rasovej nenávisti a hanobenia rasy a presvedčenia. Ešte v novembri 2000 odovzdala výtlačok obsahu stránky vtedajšiemu prezidentovi policajného zboru. Koordinátor iniciatívy Ladislav Ďurkovič sa domnieva, že polícia by v tomto smere mala byť iniciatívnejšia.
Spomenul, že internet ponúka veľký priestor na šírenie myšlienok nacizmu. Poznamenal, že nejde o jedinú prístupnú internetovú stránku s podobným obsahom. Stránky sa však zadávajú na siete v USA alebo v Nemecku. Okrem toho na Slovensku účinkujú aj neonacistické hudobné skupiny, vydávajú sa desiatky časopisov a rozširujú sa fašistické symboly.