otvrdil to dnes na stretnutí s novinármi podpredseda SNS Jaroslav Paška s tým, že výhrady k ústave majú národniari predložiť písomne a následne sa uskutoční ďalšie kolo rokovaní na úrovni poslaneckých klubov.
Ako ďalej uviedol, rozhovory sa uskutočnili na základe rozhodnutia Ústrednej rady SNS, pričom národniari sú ochotní podporiť ústavu v prípade, ak sa "vládna koalícia nenechá vydierať požiadavkami SMK." V súvislosti s potrebou dosiahnuť konsenzus pri prijímaní základného zákona štátu, podpredseda SNS zopakoval, že ústava nie je zákonom vládnej koalície, ani iných politických subjektov, ale všetkých občanov SR. Tieňový premiér SNS Jozef Prokeš ho doplnil, že pri hlasovaní o ústave v roku 1992 bolo za ňu 114 poslancov, čiže aj opoziční zástupcovia ľudu a tak by to malo byť aj pri jej novelizácii. Poslanci SNS sa budú podľa svojho podpredsedu rozhodovať o svojom hlasovaní, teda až po zapracovaní všetkých pozmeňovacích návrhov.
Ako informoval Paška, ponuku národniarov odmietla SDK prostredníctvom premiéra Mikuláša Dzurindu, ktorý vraj požiadavky SMK nepovažuje za vydieračské, ale sú v súlade s vládnym programom, ktorý vláda plní, a preto ich považuje za bezpredmetné. Podobnú odpoveď dostalo SNS od Strany demokratickej ľavice.