darilo sa tiež vytvoriť sieť onkologických pracovísk, ktoré medzi sebou komunikujú. Slovenskí lekári sa svojou odbornosťou priblížili partnerom v zahraničí.
Ako uviedol dnes Korec v rozhovore pre TASR, nie je zatrpknutý, ale trochu sklamaný a smutný z toho, že sa "viacero návrhov nepodarilo dotiahnuť do konca".
Na otázku, súvisiacu s nezrovnalosťami medzi jeho objednávkou mamografov a spotrebného materiálu a odporúčaním Ministerstva zdravotníctva SR Korec spresnil, že v Belgicku, Francúzsku, Rakúsku, Švajčiarsku majú jeden mamograf na 5 až 6 tisíc občanov. Kým na Slovensku, ale aj v Čechách, Poľsku a Maďarsku je jeden mamograf približne na 18 až 20 000 obyvateľov. Ak si vzhľadom na tieto fakty niekto ešte stále myslí, že v SR je mamografov veľa, "tak nech sa zamyslí, kam chce patriť," poznamenal Korec.
Už v nedeľu 11. februára odchádza Korec do Spojených štátov amerických, kde by mal podľa jeho slov od apríla zastávať post oblastného alebo okresného onkológa. Dodal, že zostane v kontakte s mnohými lekármi na Slovensku, dokonca aj z NOÚ.
Š. Korec prišiel na Slovensko v roku 1990 po vyše 10-ročnom pôsobení v USA. Riaditeľom NOÚ v Bratislave sa stal 1. apríla 1990. Z uvedeného postu ho odvolal vtedajší minister zdravotníctva Ľubomír Javorský 17. októbra 1995 bez udania dôvodu. Do rovnakej funkcie bol opäť vymenovaný 17. mája 1999 a dnes z tohto postu odchádza na vlastnú žiadosť.