é, že by sa plebiscit skončil, podobne ako mnohé predchádzajúce, krachom a tentoraz aj medzinárodnou hanbou.
Keď začalo byť jasné, že účasť nie je 50-percentná, do boja zasiahli médiá, píše denník a dodáva, že to bola masívna kampaň, skôr ako volebný deň, to pripomínalo "povstalecký rozhlas" vyzývajúci Pražanov, aby prišli na barikády. Občania našťastie poslúchli a prišli. Slovensku to teda tentoraz prešlo. A to aj napriek plytkej a sfušovanej kampani plnej škandálov. Pre predreferendovú kampaň budú zrejme padať hlavy, ale ako politici alibisticky hovoria: dejiny sa nebudú pýtať, či bola účasť 90-percentná, alebo len tesná. A bolo to tak tesné, že nejednému politikovi muselo vyschnúť v ústach, uvádza MFD.
Premiér Mikuláš Dzurinda neskôr pripustil, že mu spadol kameň zo srdca. A my to vieme, píše denník - dunenie bolo počuť v celej strednej Európe. Rozliehalo sa predovšetkým v Poľsku a v Českej republike, ktorých názor na úniu bude nasledovať teraz.
Dopadlo to dobre, padajúce kocky domina sa síce na chvíľu zastavili, potom sa však znovu rozkývali a padajú ďalej. A pokiaľ táto teória dominového efektu platí, môžeme veriť, že budú za necelý mesiac padať aj u nás, v Českej republike, uzatvára MFD.