potreby krízovej medicíny, najmä pri ťažkých intoxikáciách organizmu jedovatými plynmi či inými látkami, ale i pri ťažkých úrazoch vrátane termických. Stalo sa súčasťou Kliniky popálenín a rekonštrukčnej chirurgie, ktorej prednostom je Ján Babik. Je to jediná hyperbarická komora umožňujúca pobyt naraz až 13 pacientov. Podobná komora, ale len pre jedného pacienta, existuje v Bratislave.
Ako uviedol riaditeľ nemocnice Juraj Vančík, keby komoru mali už v roku 1995, keď vybuchol plyn a otrávilo sa jedenásť ľudí a desiatky ďalších boli priotrávené, mŕtvych mohlo byť menej a aj liečba priotrávených hutníkov mohla byť účinnejšia. Komora môže slúžiť nielen na záchranu ohrozených životov. Má viacero režimov, niektoré z nich majú blahodarné účinky aj na zdravý ľudský organizmus, takže sa môže využívať aj na rehabilitačno-relaxačné účely.
Minister Zajac ocenil, že nemocnica si podstatnú časť prostriedkov zabezpečila z vlastných zdrojov a sponzorských príspevkov. Išlo o združenú investíciu. Ministerstvo zdravotníctva poskytlo 4,5 milióna Sk, košický Rotary klub a U.S. Steel Košice poskytli 2,6 milióna, VSŽ, a.s. dalo viac ako 3 milióny Sk, zvyšok tvorili vlastné zdroje nemocnice. Ako uviedol pre agentúru SITA prevádzkovo technický námestník Juraj Čabaj, samotná komora stála takmer 10 miliónov Sk, stavba nového objektu stála 3 milióny korún a následne vyvolané náklady na rekonštrukcie dosiahli 2 milióny Sk. Realizácia trvala necelých osem mesiacov.