nemocnice (MFN). Spolu s MFN ho organizuje Jesseniova lekárska fakulta Univerzity Komenského v Martine a svojou účasťou ho zastrešujú poprední slovenskí a českí odborníci z oblasti hematoonkológie a orgánovej i bunkovej transplantácie.
Ako informovala hovorkyňa MFN Katarína Kapustová, KHaT má dnes vyše 80 pracovníkov, z toho 15 lekárov a troch nelekárov s vysokoškolským vzdelaním. Dôležitým medzníkom pre rozvoj kliniky bolo najmä založenie Národného centra hemostázy a trombózy (NCHT) vo februári 1994. Cieľom tohto rozhodnutia bolo postaviť na najvyššiu možnú úroveň diagnostiku a liečbu krvácavých a trombofilných stavov. Od roku 1997 existujú okrem NCHT v Martine ako vrcholového centra ďalšie tri regionálne pracoviská v Bratislave, Košiciach a Banskej Bystrici, metodicky vedené NCHT.
Medzi najnovšie aktivity KHaT patrí práca na programe transplantácie kmeňovej bunky kostnej drene. Program súvisí so štatútom transplantačného centra, ktorý ministerstvo zdravotníctva udelilo MFN koncom marca. Podľa Kapustovej sa transplantácia kmeňových buniek plánuje v priebehu niekoľkých týždňov, do budúcnosti sa v MFN ráta aj s transplantáciou obličiek.