SME
Štvrtok, 21. november, 2019 | Meniny má Elvíra

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Aupark v Žiline sa aj napriek súdu stále stavia (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Fakt zabava... :-)
Takže zasa to doručili inému? A to akože mesto nevie, kto to stavia? To už musí byť naozaj demencia najvyššieho kalibru.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

a co ine ako demenciu

cakas od zamestnancov tohto statu. hotove kocurkovo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

to nie sú zamestnanci štátu, to je modrá harmanova radnica
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

mozno je aj harmanova radnica v prdeli, ale zatial este nema tu drzost brat milionove vsimne za kazdu transakciu v meste. uvidime. ale inak som chcel povedat, ze cela judiktura aj exekutiva su v prdeli, aspon teda ich sucinnost.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

no podľa toho, ako sa správa v tomto prípade by som povedal, že nová radnica je buď totálne neschopná alebo podplatená
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zmena

Predbežné opatrenie vydal Krajský súd v Žiline, ale spoločnosť si ho odmietla prevziať, teda nenadobudlo účinnosť a keď nadobudlo účinnosť aj po neprevzatí zasielky, tak si medzitým si investor zmenil názov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Praveze to sa mi nezda... Lebo aupark holding a aupark zilina su dve rozne spolocnosti, ktore stale existuju, OBE.
V kazdom pripade to bude dobra kravina. Ak teda je stavebnikom niekto iny, preco o tom mesto nevie? Ved stavebnik je uvedeny v napadnutom stavebnom povoleni.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nuž, treba mať k dispozícii predbežné opatrenie.

Vydané stavebné povolenie (navyše právoplatné) sa vždy viaže k pozemku, takže v stavebnom povolení je vždy uvedený buď vlastník pozemku ako stavebník alebo hocijaká fyzická alebo právnická osoba, ktorá má právo stavať na predmetnom pozemku.

Kúpou pozemku sa automaticky kupuje i stavebné povolenie, a ak sa stavba rozostavia a pozemok (i s rozostavanou stavbou) si kúpi trebárs v poradí tretí vlastník, stále je pozemok predávaný i s právoplatným stavebným povolením napriek tomu, že v stavebnom povolení je uvedený prvý "vlastník" stavebného povolenia. Záleží na tom, ako kvalifikovane bola postavená žaloba - predbežné opatrenie by malo byť adresované vždy stavebníkovi, ktorému súd pozastavuje vykonateľnosť právoplatného stavebného povolenia...

Ale aj tak je to veľká sranda - celý stavebný zákon je nahovby - ani neviem, na základe čoho bola k stavbe privolaná mestská či štátna polícia....

 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ako

môže byť v Žiline Aupark?Aupark je spojený s históriou Petržalky, veď v Petržke je všetko Au, Enger-au,Au-spitz, Au-liesl, Au-café,samozrejme iba pre tých čo sa narodili v Bratislave, prisťahovalcom to asi nehovorí nič.Paraszti ukradli názov:-((
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

nevies citat

zilincania vas humusny aupark nechcu. strcte si ho niekam.

keby tak na sturovom namesti miesto toho zase vysadili stromy, bolo by to krajsie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

neboj, bude aj v KE a inych mestach
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ako moze byt New Yorker inde ako v NY?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

hb - slovensky stavebny pirat

najprv drsnu vezu pri novom moste v ba .. teraz polocierne stavanie v ziline ... hmm
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

my hero!

to robis zadarmo? chcel by som mal tvoju vydrz...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

aupark - kosice

http://zionmag.org/take/namestie
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Všetky Auparky (!) by sa teraz nemali čudovať uplatneniu všetkých zákonom prípustných krokov, ktoré by mali nasledovať zo strany mesta Žilina v tejto kauze, ak jeho orgány stoja a chcú stáť za niečo.
A to vrátane žaloby mesta Žilina na orgány mesta a ich rozhodnutia v predchádzajúcich (volebných) obdobiach; t.j. na určenie neplatnosti a nezákonnosti predchádzajúcich úkonov, počínajúc predajom námestia, napr. aj z dôvodu rozporu s dobrými mravmi...
.
A stojí za to osobitne preskúmať, od kedy pôsobí v kauze ktorý názvový prídavok, lebo názov možno zmeniť kedykoľvek, nemusí ísť o pochybenie konajúcich úradov... Od týchto možno čakať nejednu takúto zákernosť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

??

Sustava organov mesta je len jedna, je to ta ista co v minulom ako aj v tomto obdobi. Je len inak obsadena. Tj, ze zastupitelstvo nemoze zalovat same seba, len preto, ze predtym bolo inak obsadene. Dalej, ako chces stanovit pasivnu vecnu legitimaciu, ved je to uz neexistujuci nonsubjekt.
Neviem ako chces posudzovat zmluvu ako neplatnu pre rozpor s dobrymi mravmi, jednak je to tenky lad. Za dalsie, pravne ukony, ktore zmluvu tvoria by museli byt ucinene v rozpore s dobrymi mravmi. A co si pod tym predstavujes? Ze to islo na ukor obcanov mesta? Neviem o tom nic.
Ked budes do buducna davat rady, nasprv sa zamysli co hovoris. Daleko by si nezasiel
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"Neviem ako chces posudzovat zmluvu ako neplatnu pre rozpor s dobrymi mravmi, jednak je to tenky lad. Za dalsie, pravne ukony, ktore zmluvu tvoria by museli byt ucinene v rozpore s dobrymi mravmi. A co si pod tym predstavujes? Ze to islo na ukor obcanov mesta? Neviem o tom nic."
.
Tenký ľad to možno je, ale aj od toho je primátor primátorom, aby - ak je o tom presvedčený - vypracoval (nechal vypracovať) príslušnú žalobu o určnie neplatnosti právnych úkonov - napokon, sami môžu všetku agendu preskúmať, a teda môžu prísť na veľa podnetov, ktoré môžu predložiť.
Áno, na Slovensku sa to nikdy nestalo, ale niekto sa o to raz bude musieť pokúsiť - v inom prípade všetci ticho shvaľujú súčasné praktiky...
Dobré mravy treba jednoznačne opísať v každom jednom prípade; nejde o žiadne skúmanie procesného postupu a lehôt, ale o rozhodovanie o skutočnej podstate - čo ale naše súdy nerobia...
.
Rozpornosť s dobrými mravmi dokladá aj frapantná ignorácia súdu a súdneho rozhodnutia stavebníkom - rozhodnutie snáď určilo aj konkrétnu stavbu a miesto, kde sa nachádza, nielen jeho ct. vlastníka (stavebníka).
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

re: rozhodnutie

čo by si povedal na to, ak by súdny úradník v doprovode dvoch príslušníkov PZ SR vstúpil do kancelárie zhotoviteľa stavby, odovzdal tam jedno vyhotovenie rozhodnutia, vyzval stavbyvedúceho, aby všetkých zvolal pred kanceláriu, dal pokyn príslušníkom spísať zoznam prítomných a dať každému podpísať listinu prítomných, potom im prečítať rozhodnutie, vyzvať ich k opusteniu staveniska a upozorniť ich, že pri ďalšom zistení ich prítomnosti budú stihaní za trestbný čin marenia úradného rozhodnutia, dať na všetky vstupy úradnú pečať a dať pokyn PZ SR k nepravidelným kontrolám areálu minimálne 3-krát v čase od 7.00 do 18.00.
súčasťou úkonov súdneho úradníka by mohlo byť zadržanie majetku stavebníka vrátane dokumentácie stavby overenej v stavebnom konaní, stavebného denníka i povolenia, ktoré sa majú podľa zákona nachádzať na stavbe.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Domov