SME
Streda, 29. január, 2020 | Meniny má Gašpar

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Cirkev preverila arcibiskupa Sokola. Verí mu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Zaujímavé je, že ty dôveruješ RKC, ktorá tiež špehovala, manipulovala, udával, väznila a vraždila ľudí.
Oberon
<< < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 > >>

re:Oberon

Uveď konkrétny príklad, kedy arcibiskup Sokol, udával, väznil a vraždil ľudí.
 

 

Kde píšem o Sokolovi ?
 

 

Ale aby som ti odpovedal... Sokol minimálne profituje z výsad, ktoré RKC nadobudla v dobe, keď udávali, väznili a vraždili ľudí.
 

re:Oberon

Už dávno som nečítal tak nerozumnú a účelovú odpoveď, potom môžem napísať, že ty profituješ z obdobia Klementa Gottwalda keď on zoštátňoval cirkevný majetok, prenasledoval klérus, väznil ich a vraždil. (Samozrejme že z toho neprofituješ, je to skôr na hanbu ako profit) Tal ako ty nemášnič s Gottwaldom tak ani arcibiskup Sokol nemá nič s Belom IV a jeho npr. križiackou výpravou kde sa vraždilo, okolo roku 1200.
 

 

Sokol už má inú cirkev ??? To som naozaj nevedel...
 

re:oberon

Je realitou tejte konkrétnej diskusie, že nie si schopný obhájiť svoje názor, ani v prípade odluky a ani v prípade Sokola. Nezmyselné otázky to určite neobhája.
 

 

Sokol je členom organizácie, ktorá väznila ľudí a vraždila. Profituje z toho, že je členom tejto organizácie.
.
Skús to vyvrátiť.
 

re:Oberon

Na hlúposť sa dá odpovedať len hlúpym príkladom. Ty vyvráť že nie si príslušnikom štátu - SR, ktorý väznil a vraždil. Podľa tvojej zvrátenej logiky aj dnes narodený novorodenec je zodpovedný npr. za Tukove, či Husákové rozhodnutia.
 

človek, človek

Novorodenec zodpovedný nie je a ani byť nemôže, ale ale dospelý človek, ktorý sa dobrovoľne hlási k tomu dedičstvu je za to plne zodpovedný. A Sokol je dedičom cirkevnej histórie z čias inkvizície i križiaskch výprav i všetkej pápežskej neomýlnosti.

Ale toto by práve Tebe, človek, bolo veľmi ťažké a zložité vyvetľovať a v konečnom dôsledku aj vysvetliť.
 

re:sme SNN....

To máš veľkú pravdu, že hlúposti ktoré si popísal je ťažké a zložité vysvetľovať. Ja som nikdy nepočul, že by akýkoľvek predstaviteľ RKC hlásil k inkvizícií a križiackym výpravám to len taký slaboduchí militantní ateisti, keď im už dôjdu akékoľvek myšlienky, rýchlo sa vracajú aj 1000 rokov do histórie a vajatajú o inkvizícií a križiackych výpravách. Keď napíšem podobný nezmysel o nich že sú zodpovední za npr. ich názorových a ideologických súputnikov tak to už nie.
 

 

ty aj rozmýšľaš nad tým prv než tu niečo napíšeš? Lenže križiacke výpravy, inkvizícia a pod...to je v prvom rade história cirkvi, a samozrejme že teraz sa k tomu nikto z členov tejto organizácie hlásiť nebude. Ale bohužiaľ , pokiaľ sa budeš hlásiť k tejto organizácii, hlásiš sa aj k jej minulosti...preberáš zodpovednosť za všetko čo táto organizácia napáchala...alebo je to tak, že si jednoducho vyberieš len to čo sa ti hodí?
Ja keď tu budem obhajovať napr. komunizmus, tak nemôžem písať, že ale veď oni boli dobrý, však ja viem že vraždili, zatvárali, ale to sa ma netýka, ja sa od toho dištancujem. Veď pokiaľ som slušný človek, tak sa nemôžem obhajovať žiadny totalitný režim...či je to fašizmus, komunizmus alebo náboženská totalita..s tým že čo vykonali zlé, to sa ma netýka...
Takže ty tu už radšej nepíš o militantnosti a slaboduchosti iných, radšej si ešte raz prečítaj čo si napísal...
 

re:mikulko

Každým svojím príspevkom len potvrdzuješ, že deficit tvojej elementárnej logiky je obrovský. Ak sa hlásiš k organizácií tak sa hlásiš aj k jej minulosti.... Ak sa hlásiš k slovensku tak sa hlásiš aj k slovenskej verzií holokaustu...
 

no, výborne...

vidím že si inteligent. Slovensko je štát, to je názov krajiny kde žijem(v mojom prípade), to nieje nejaká ideológia, alebo organizácia, ktorú si by som si dobrovolne vybral...
 

?

Zvrátenú logiku máš skorej ty. Samozrejme, že pokiaľ by obhajoval tie Tukove či Husákové rozhodnutia, tak áno, bezohľadu na to kedy sa narodil.
 

 

pre,, človek"
 

to su fakt skvele argumenty

cize ak sa niekto hlasi ku Kristovi a Kristus zalozil cirkev, tak vzhladom k istym historickym zlam ktore napachali clenovia tejto cirkvi ma nasledovatel Krista nebyt v tejto cirkvi, prave pre tieto zla a ma si asi vymysliet inu, taku pravejsiu.
nuz tak sa pytam vytecni analytici-citite sa slobodne clenmi ludskej spolocnosti? tej ktora od zaciatku svojej historie kradne vrazdy, klame?
citite sa clenmi tohto naroda, v ktorom po starocia boli vrazdy kradeze a vsetko mozne sviunstvo?
a co tak europanmi citite sa? ti europania ktori sposobili tolko zla pocas historie.
tragikomickym na ateistoch a liberaloch je fakt, ze sa tvaria akoby historia ateistov a liberalov neexistovala
 

 

Ukáž mi ateistickú alebo liberálnu organizáciu, ktorá profituje z vrážd v minulosti.
Neobhajuj Kristom to, že peniaze Vatikánu pochádzajú z lúpeží v minulých storočiach, zo zdierania ľudí, z prenasledovania kacírov.
 
Hodnoť

xxxxx

Správne by mala kresťanskú cirkev preverovať cirkev moslimská a moslimskú židovská a židovskú hinduistická atď.
Len či by to bolo účinné?
 
Hodnoť

Nevynášal by som predčasné súdy

Prezumpcia neviny neplatí? Čo ak má pravdu Sokol a .týžden sa mýli? ... pokoj, pokoj sudcovia ... počkáme a uvidíme ako sa to vyvinie
 
Hodnoť

Hm

Až doteraz bol pre mňa Hríb jedným z najserioznejších novinárov, teraz neviem čo si mám myslieť. Je dosť skuseny na to aby konal nepremyslene, a pokial viem, je aj veriaci a preto ma prekvapilo to, že sa nepotvrdilo to čo napísal, čo aj sám priznal. A istotne svoje zdroje neprezradí.
 

<< < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Domov