SME
Štvrtok, 12. december, 2019 | Meniny má Otília

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Mestá a župy idú naživo (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

nj,

to mi pripomína súkromnú iniciatívu skupinky osôb spred roka, ktorej výstupom bolo zopár videočlánkov, hlavne na blogu http://palfy.blog.sme.sk/ .. viď február-marec 2009. Vážne rozmýšľam vrátiť sa k tomu aj tohoto roku.
Heh, občas sa tam dajú zažiť aj celkom zábavné veci, napr. keď sa poslanci rozkokošene hádajú, alebo keď sa niektorý/á začne veľmi zvedavo zaujímať o neznámeho kameramana, alebo keď dokonca 'staré páky' kameramana protiústavne 'zrušia' :D Pozeranie sa zblízka na prsty 'veľkým zvieratám' má veru svoje čaro.
No a tá cena 166 eur za jednu seansu mi vŕta hlavou .. za istých okolností by sa možno dala aj podkročiť, prípadne daňového poplatníka odbremeniť úplne a skúsiť to postaviť vyslovene na komerčnej báze (som totiž presvedčený o tom, že pri dobrej vôli môže aj inzercia/reklama mať neotravnú formu).
.. uvidíme .. a snáď aj naši diváci :o) ..
 

pán, súdruh Knapík,primátor Košíc

prečo občania Košíc sú od takýchto tv prenosov ukrátení a nevidia v priamom prenose to, čo "dobrého" robíte pre nich, voličov...?
 
Hodnoť

online TV v SK

ono to bohuzial na Slovensku moc nefunguje. My sme vyvinuli profesionalny video on demand system pre mesta a obce, venovali vyvoju viac ako rok - marketing+osobne stretnutia a nakoniec mame len par lastoviciek, ako napriklad http://vranov.intv.sk .
Ta cena bola nadstavena mesacne a bola ovela nizsia ako 166 EUR, a aj tak nebol realny zaujem z pohladu samosprav.
Zive prenosy su sice ziadane, ale su ovela nakladnejsie z technologickeho hladiska.
 
Hodnoť

V Maďarsku bežná prax.

Občas si zapnem Zemplén TV a tam, len tak zo zvedavosti, aby som vedel, aké akcie sa v susednom meste konajú,sledujem vysielanie zo zasadnutí mestského zastupiteľstva mesta a okolia .
U nás sa zsadnutia obecného zastupiteľstva pznamujú, obecným rozhlasom, cca pol hodinu pred zasadnutím a bez programu. Ten nenájdete nikde.
Zúčastnil som sa jedného, lepšie pokúsil sa.
Pán starosta zasadnutie zahájil a odmietol ďalej pokračovať kým, mu nezdôvodním, prečo sa zasadnutia chcem zúčastniť.Nepomohlo, moje odvolávanie sa na verejné zasadnutie, na to že mám právo tam v tichosti sedieť a počúvať.
Musel som povedať dôvod svojej prítomnosti. Nebolo to nič príjemné, lebo umožnili mi iba to. Neumožnili mi reagovať na nič viac. Uroboli prestávku a slovami: "Nieje štandardné,aby sa zasadnutia zúčastňoval niekto iný, mimo poslancov , ma z rokovacej miestnosti vypoklonkovali."
Keďže na zasadnutí mali hlasovať o zrušení , časti mnou prenajatého nebytového priestoru/ v rozpore so zákonom, ako to neskoršie potvrdil aj okresný súd,/nechcel som situáciu vyhrocovať, preto som odišiel.
Základom výpovede boli spory, okolo spaľovania aj nebezpečného odpadu na dvore obecného úradu.
Druhého zasadnutia sa zúčastnila manželka aj s právnou zástupkyňou.Scenár sa opakoval. Prvá otázka čo tu chcete?Tentoraz ostali na celom rokovaní, ktoré sa zväčša týkalo odpovede na odvolanie sa proti výpovedi.
Nezabudnuteľný zážitok, tak mi to opísali.
Na záver tohto"zasadnutia, manželka, ako na jeden so slovných útokov, požiadala, v mene občanov obce, aby verejné zasadnutia boli zverejňované cez internet, alebo aspoň zaznamenávané na kameru, aby si každý v prípade nejasností, sporov, vedel zhodnotiť prácu zastupiteľstva a videl ako, ktorý poslanec pracuje.
Reakcia (okrem výkrikov , a i., ):

" V mene akých občanov, čo za občanov? My sme občania.Nás sta zvolili, my tu rozhodujeme".

Verte mi ani prvé, ani druhé zasadnutie nebolo v poriadku. Podobalo sa na všetko, len nie na zasadnutie volených zástupcov, ktorí by mali zastupovať nás , občanov.

(Hlasovanie poslankyne, ktorá ,už v tom čase bola niekoľko mesiacov zamestnaná OÚ, zmenená zápisnica, nerešpektovanie toho, čo v mojej prítomnosti, na výzvu p. starostu , jednohlasne odhlasovali, osobné útoky, invektívy, neprebratie splnomocnenia a vykázanie p. právnej zástupkyne - nekultúrnym spôsobom. Také správanie sme nezažili ani v rokoch dávno minulých.)
Preto môj názor je: Povinne zverejňovať, alebo aspoň zaznamenávať jednotlivé zasadnutia, našich samospráv, s možnosťou verejnej kontroly ich práce. Nepodporujme prvky diktatúry.
(Nie je prirodzené, že deväť poslancov, má na všetko rovnaký názor, ako to vyplýva z hlasovaní.)
 
Hodnoť

nazivo necenzurovane?

to by ma zaujimalo ako sa da vysielat nazivo cenzurovane
 

LoisG, Neuveríš, dá sa

a je to zaujímavé.
Občas to sledujem, ako nestranný divák,/takže sa nemusím rozčuľovať!/.
Tam kde sú starostovia inteligentní, rozhľadení, vzdelaní, tam to má slušný priebeh.Majú, ale majú tam, (Maďarsko,) jedno mesto, kde starostovi, niečo z vymenovaných vlastností chýba.Tam je to zábavné.Starosta, prostoreký, servítku si pred ústa nedáva, tam sa v priamom prenose stalo, že sa poslanci cítili tak dotknutí a zasadnutie uprostred rokovania opustili.
U nich to beží už niekoľko rokov.Všimol som si tam už všeličo, ale nepamätám sa na zasadnutie, kde by sa nenašiel starostov oponent. Majú el. hlasovacie zariadenia,ale jednohlasné hlasovanie som za tie roky iba vo výnimočných prípadoch aj to v nepodstatných veciach.
Občan, tak má možnosť kontroly a môže porovnávať prácu jednotlivých poslancov, ako ho ten , ktorý zastupuje a hlavne vie o všetkom čo sa v meste, obci deje. Dokonca , v jednom z tých miest, môžu obyvatelia mesta na jednotlivé rokovania doručiť svoje otázky a pripomienky.Pán starosta im tam verejne odpovedá, reaguje.Ver mi, že nie vždy sa pritom cíti príjemne. Často sú to otázky dosť nepríjemné, ale aj na tie odpovie.
Z tejto regionálnej TV sa často dozviem aj o tom, čo sa robí, alebo chystá v našom okrese aj preto si to občas pozriem.
 

 

nejak mi v tom siahodlhom prispevku unikla odpoved na moju otazku ako sa sa vysielat nazivo cenzurovane
 

Prepáč, to cenzurované som bral

rezervou. Vieš predsa, že úplne bez cenzúry to nie je.
Aj keď to ide naživo, nemyslím, že tam nie sú isté zásahy. Predtým sa zídu , (myslím si), oboznámia sa s témou, obrúsia hrany, ale v priamom prenose je to aj tak zaujímavé.Nie každý je hercom a na kamery sú tak zvyknutý, že reagujú spontánne.
Občas dochádza k pekným výmenám názorov.
Nakoniec ak by to bolo aj zo záznamu, aj tak je to lepšie, ako keď je všetko zahájené tajomstvom.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Domov