Združenie miest a obcí Slovenska odmieta návrh zákona o obecnej polícii z dielne ministerstva vnútra.
tandem lipsic&zitnanska
spiclovacia uderka, co chce mat pod politickou kontrolou i vzduch, co dychame - vytvara sa tu policajny byrkokraticky moloch - este i za komunistov som sa citil slobodnejsie, volnejsie a bezpecnejsie...Áno už poslanec Filipp.... Dodávam.
http://sjekel.blog.sme.sk/c/26... - a ďalšie.... Dodal som. http://vybrali.sme.sk/c/Ako-do...my sme policajným štátom!
od roku 1989 sa v ZNB, resp. VB zmenil iba ich názov na Políciu SR a uniformy! Je stále potrebná zmena charakteru slovenskej polície zo socialisticky-arogantno-represívnej na demokraticky-občiansko-preventívnu! V policajnom štáte, akým je Slovensko, vystupuje polícia vždy na strane moci, zatiaľ čo v právnom štáte musí polícia stáť na strane práva. Nemôže bez rozmyslu strániť štátnym inštitúciám na úkor občanov! Polícia v USA má heslo „To serve and to protect", teda „Slúžiť a chrániť" a Maďari "Slúžime a chránime. V Čechách zasa "Pomáhať a chrániť!" Policajný zbor SR by si pokojne mohol dať heslo „Slúžiť a chrániť papalášov", prípadne „Zdierať a zastrašovať" http://flog.pravda.sk/ehmkkosi...vitézovi
Vy musíte byť skutočne veľmi zaostalý ale vôbec veci nerozumiete. Len pre vašu informáciu niečo málo z teorie štátu a práva. 1. v zastupiteľskej demokracii je orgánom štátnej moci parlament ktorý vydáva všeobecne záväzné a tým aj vymáhateľné právne normy. 2. štátna správa vr., represívneho aparátu t.j. polície a súdnictva spravuje štát podľa noriem vydaných parlamentom 3. spravodlivosť sú realizované alebo aj nerealizované súdne alebo iné rozhodnutia alebo činy ktoré sú v súlade s právnym poriadkom štátu. 4. štátnu moc ovládajú politické strany lebo tieto sú volené do parlamentu a ale aj preto systém súťaže politických strán nie je demokratický ale partajokratický. Z uvedeného vyplýva že politické strany majú záujem udržať sa pri moci a celý právny systém si takto usporiadali vo svoj prospech, na svoju ochranu a hlavne ochranu a obranu systému. Z toho logicky vyplýva že každý represívny orgán slúži a je povinný slúžiť politickým stranám a politikom. A to či v USA, GB, RF alebo na slovensku. Ide len o to ako ďaleko totalizácia spoločnosti postúpila. V USA úplne ztotalizovali represívne zložky federácie, štátov a obcí pod jeden federálny riadiaci orgán a to Ministerstvo vnútornej bezpečnosti. Niečo takého bolo aj v ČSR v 50-tich rokoch. Potom to zakrátko ale pre prílišnú koncentráciu moci rozpustili. Je známe že čiernokabátnici majú duševne zakódované totalitárne tendencie. No a ich pán minister len v rámci týchto tendencí postupuje. Takže nič nového a napokon ani nič iného sa nedalo očakávať. Bolo by ale veľkou hlúposťou od ostatných politických strán aby to dopustili - to by ich už minister vnútra mal načisto v moci.